Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Bądź ambasadorem pokoju – Bóg a finanse

12 marca 2014
Comments off
2 241 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

Boże Słowo mówi, że nasze nogi mają nie śpieszyć się do sporu, czy konfrontacji. Bądźmy ambasadorami pokoju, bo nasz Pan jest Księciem Pokoju.

„Dlaczego więc sami z siebie nie umiecie osądzić, co jest sprawiedliwe? Gdy więc idziesz ze swoim przeciwnikiem do urzędnika, staraj się załatwić z nim sprawę w drodze, aby cię nie zaciągnął przed sędziego, a sędzia oddałby cię strażnikowi, a strażnik wrzuciłby cię do więzienia.  Powiadam ci, że nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie oddasz ostatniego grosza”
(Ew.Łuk. 12.57-59)

Panuje powszechna opinia, że w interesach nie ma zmiłuj się, nie ma wybacz. Wszak po to prowadzimy biznes, aby zarabiać. Liczy się przychód, zysk i kasa. Dzisiejsza ekonomia nie akceptuje kroku wstecz. W jej rozumieniu strata jest porażką, brak ofensywności – słabością. Z konfrontacji powinniśmy wyjść zwycięsko, pokazać kto jest silny – wszystko inne jest przegraną.

Ale systemy tego świata skazane są na upadek. One runą. Ostoi się tylko to co wieczne – to co zostało zbudowane na trwałym fundamencie. Boża ekonomia dopuszcza czasami stratę, zatrzymanie się. Są sytuacje, gdzie trzeba wykonać krok wstecz i wcale to nie musi przynieść nam ujmy. Wręcz przeciwnie, zaniechanie sporu, wyciszenie konfliktu nawet za finansową cenę, może w efekcie prowadzić do dobrego. Bóg ma moc, aby przekuć to dla nas w błogosławieństwo. Boże Słowo mówi, że nasze nogi mają nie śpieszyć się do sporu, czy konfrontacji. Bądźmy ambasadorami pokoju, bo nasz Pan jest Księciem Pokoju.

Kiedy jakiś czas temu wiodłem spór ze swoim odbiorcą, miał się on zakończyć w sądzie.  Czułem się bardzo pokrzywdzony z powodu działań firmy, z którą współpracowałem wiele lat. Po przeczytaniu tego wersetu Bóg mocno dotknął mojego serca.  Spór, zamiast sądownie, zakończyłem polubownie, ponosząc stratę finansową. Jednak Bóg pobłogosławił mi i strata została odrobiona szybciej niż myślałem, a w moim sercu pozostaje radość, że nie tylko czytam Słowo, ale je wykonuję.

Comments are closed.