Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

4 czerwca 2014

18 lipca 2014
Comments off
2 284 Odsłon

Michał:

Umawiamy się o 18. Po deszczowym ranku, mamy piękne popołudnie. Jesteśmy we trzy osoby. Agata, Marcin i ja. Od samego początku panuje bardzo radosna atmosfera. Zaczynamy wielbić Boga. Spotkaliśmy taksówkarza, który usłyszał dobrą nowinę. Nie chciał pójść za Bogiem ostatecznie, ale błogosławiłem go. Wierzę, że Bóg da mu się poznać. Agata z Marcinem rozmawiali w tym czasie z trzema dziewczynami. Idziemy dalej. Śpiewamy dla robotników na ulicy. Co chwilę ktoś wygląda z okna i nasłuchuje o kim to tak wesoło wykrzykujemy. Zatrzymujemy się pod wieżowcem i śpiewamy dla ludzi wyglądających z okien na dwóch piętrach, na koniec przypominamy, jak dobry jest Bóg i jak bardzo ich kocha. Tak bardzo, że nie oszczędził nawet własnego Syna, ale wydał Go z miłości do nas i za nas wszystkich. Zapomniał o wszystkich naszych błędach i przewinieniach, żebyśmy mogli żyć – wolni i mocni. To jest dobra wiadomość! Mieszkańcy wieżowca przy al. Jana Pawła odmachali nam z uśmiechem.

Przy rondzie ONZ spotykamy panią, która w wieku 82 lat wygląda bardziej na pięćdziesiąt. Żywa, dowcipna, pełna życia. Usłyszała nas ze sklepu i wybiegła szybko, aby posłuchać nas na żywo 😉 Dzielimy się opowieściami o żywym Bogu, jak zaskakuje nas na co dzień, i modlimy się, aby ta cudowna pani mogła doświadczać Go jeszcze więcej.

W tym samym miejscu rozmawiam z dwoma urzędnikami, którzy w nic nie wierzą. Nie wierzą temu, co im mówię, a modlitwa… również ich nie obchodzi. Smutno.

Idziemy dalej. Podchodzi do nas chłopak – Włoch. Mamy z nim długą rozmowę. Jest zaciekawiony i zaintrygowany. Chce więcej. Marcin postanowił sprezentować mu Biblię …w języku włoskim. Modlimy się z nim, a on oddaje życie Jezusowi.

Kolejny dzień, kiedy mieliśmy szansę i przywilej ogłaszać kim jest Bóg w naszym mieście. W totalnej wolności.

Tags

Comments are closed.