Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Życie z Bogiem: śmieję się, czasem płaczę

19 grudnia 2015
Comments off
2 742 Odsłon

Fishing_Logo250Tekst: Marta Sikora

Od urodzenia niczego mi nie brakowało. Urodziłam się w rodzinie chrześcijańskiej. W wieku pięciu lat modliłam się z mamą o przyjęcie Jezusa do mojego serca.

Przez całe moje dzieciństwo poznawałam Boga teoretycznie, ale Go nie doświadczałam. Nie byłam Nim zbytnio zainteresowana. W niedzielę chodziłam do kościoła i na zajęcia dla dzieci, śpiewałam o Nim pieśni i na tym się kończyło. Nie zależało mi na relacji z Nim. Dopiero na początku 2015 roku, na jednej z konferencji organizowanej przez Kościół Chwały, moje życie nabrało  głębszego sensu i  innego wymiaru dla Boga.

Zaczęłam budować moją relację z Nim. Inaczej się modliłam i uwielbiałam jego Imię. Mam coraz większe pragnienie poznawania Go. Z każdą konferencją i żywym spotkaniem z Nim czuję, jakbym wchodziła na nowy poziom relacji i poznania, coraz głębszego.

Moje życie toczy się po dolinach i wzgórzach, czasem się śmieję, czasem płaczę. Bywa, że mam wszystkiego dość, a momentami jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. Chwilami mam wrażenie, jakby Bóg się ode mnie odsuwał, jakbym została sama bez niego. Wtedy mówię: „Ja bez Niego nie dam rady! Nie potrafię zrobić kroku bez Niego” Wtedy ponownie uświadamiam sobie, że to On JEST NAJWIĘKSZY I NAJPOTĘŻNIEJSZY I MA WSZELKĄ MOC  i dla Niego chcę żyć oraz Jemu służyć.

Doświadczałam Go wiele razy, ale i tak chwilami odnajdywałam w sobie ziarnko powątpiewania. Od pewnego czasu zakorzenił się we mnie pewien werset: „Niechaj cię nikt nie lekceważy z powodu młodego wieku; ale bądź dla wierzących wzorem w postępowaniu, w miłości, w wierze, w czystości”(1 Tym. 4:12).

Gdy czytam ten werset, zastanawiam się, czy moje życie odzwierciedla powyższe Słowo. Chcę do tego dążyć. Czasem widzę, że nie jestem w stanie podołać temu, czego Bóg od nas oczekuje i w takich sytuacjach pojawia się kolejny werset, który ma wielką moc: „ Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane” (Ew.Mat.6.33).

Całkowicie poddaję się Bogu i wierzę, że On ma doskonały plan dla mojego życia i zaplanował je najlepiej.

Tags

Comments are closed.