Blogi
Teologia Boża a teologia Jonasza (Czerwiec 18, 2018 6:12 pm)
Czy jesteś bogaty w Bogu? (Czerwiec 7, 2018 7:06 pm)
Prawdziwe objawienie (Maj 23, 2018 10:38 pm)
Potrzebujemy osobistego objawienia (Maj 10, 2018 3:54 pm)
Maria z Betanii (Kwiecień 30, 2018 2:34 pm)

Życie z Bogiem: śmieję się, czasem płaczę

Fishing_Logo250Tekst: Marta Sikora

Od urodzenia niczego mi nie brakowało. Urodziłam się w rodzinie chrześcijańskiej. W wieku pięciu lat modliłam się z mamą o przyjęcie Jezusa do mojego serca.

Przez całe moje dzieciństwo poznawałam Boga teoretycznie, ale Go nie doświadczałam. Nie byłam Nim zbytnio zainteresowana. W niedzielę chodziłam do kościoła i na zajęcia dla dzieci, śpiewałam o Nim pieśni i na tym się kończyło. Nie zależało mi na relacji z Nim. Dopiero na początku 2015 roku, na jednej z konferencji organizowanej przez Kościół Chwały, moje życie nabrało  głębszego sensu i  innego wymiaru dla Boga.

Zaczęłam budować moją relację z Nim. Inaczej się modliłam i uwielbiałam jego Imię. Mam coraz większe pragnienie poznawania Go. Z każdą konferencją i żywym spotkaniem z Nim czuję, jakbym wchodziła na nowy poziom relacji i poznania, coraz głębszego.

Moje życie toczy się po dolinach i wzgórzach, czasem się śmieję, czasem płaczę. Bywa, że mam wszystkiego dość, a momentami jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. Chwilami mam wrażenie, jakby Bóg się ode mnie odsuwał, jakbym została sama bez niego. Wtedy mówię: „Ja bez Niego nie dam rady! Nie potrafię zrobić kroku bez Niego” Wtedy ponownie uświadamiam sobie, że to On JEST NAJWIĘKSZY I NAJPOTĘŻNIEJSZY I MA WSZELKĄ MOC  i dla Niego chcę żyć oraz Jemu służyć.

Doświadczałam Go wiele razy, ale i tak chwilami odnajdywałam w sobie ziarnko powątpiewania. Od pewnego czasu zakorzenił się we mnie pewien werset: „Niechaj cię nikt nie lekceważy z powodu młodego wieku; ale bądź dla wierzących wzorem w postępowaniu, w miłości, w wierze, w czystości”(1 Tym. 4:12).

Gdy czytam ten werset, zastanawiam się, czy moje życie odzwierciedla powyższe Słowo. Chcę do tego dążyć. Czasem widzę, że nie jestem w stanie podołać temu, czego Bóg od nas oczekuje i w takich sytuacjach pojawia się kolejny werset, który ma wielką moc: „ Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane” (Ew.Mat.6.33).

Całkowicie poddaję się Bogu i wierzę, że On ma doskonały plan dla mojego życia i zaplanował je najlepiej.

Tags

Comments are closed.