Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Zamykanie duchowych drzwi w życiu

11 stycznia 2016
Comments off
3 113 Odsłon

Mary_maleCzy zdajesz sobie z tego sprawę, że my, jako chrześcijanie, możemy mieć wpływ na to, by nasze życie było wypełnione Bożym pokojem? Dziś podzielę się z wami tym, co pozwoli wam zamknąć drzwi siłom ciemności i doświadczycie Bożego odpoczynku – Shalom.

Shalom jest hebrajskim słowem oznaczającym pokój, ale nie tylko. Oznacza ono również zdrowie, życie, pełnię, powodzenie, siłę. Shalom to pokój z Bogiem oraz z otaczającymi nas ludźmi. Bóg mówi, że jeżeli chodzisz z Nim, On sprawi pokój pomiędzy Tobą, a Twoimi wrogami (Prz. 16:17). Jeżeli wiernie chodzisz z Bogiem, a twoje życie jest dla Niego miłą wonnością, wówczas zaczyna cię wypełniać pokój. Jeżeli obecnie Twoje życie jest pełne chaosu, niestabilne, jeżeli żyjesz w poczuciu depresji, smutku i wszystko wokół nabiera ciemnych barw, jeżeli nie żyjesz życiem, które zaplanował dla Ciebie Bóg, pamiętaj, że w tym roku, wszystko to może się zmienić! Życie chrześcijanina powinno być przepełnione pokojem, powodzeniem, siłą i wyciszeniem.

Wiele lat temu, jako nowo nawrócona osoba, nie zdawałam sobie sprawy, że wielokrotnie otwierałam się na moce ciemności. Robiłam rzeczy, które nie podobały się Bogu i to właśnie sprawiało, że źle się działo w moim życiu. Było mi wygodnie z moim życiem pełnym chaosu, aż usłyszałam dobrą nowinę, że życie bez ciągłych dramatów i problemów jest w zasięgu ręki. Pozwoliłam Słowu Bożemu obnażyć sedno problemu i zakorzenić się głęboko w moim sercu. Odkryłam rzeczy, z którymi nie miałam problemu, ale Bóg miał. Pokutując z tych rzeczy, zamknęłam drzwi mocom ciemności w moim życiu.

Im bardziej pozwalałam Słowu Bożemu mnie obmywać, tym większy pokój zamieszkiwał w moim sercu. Bóg ukształtował mnie z królowej dramatów w księżniczkę pokoju. Jezus jest Księciem Pokoju i gdziekolwiek On się porusza, rzeczy wracają do naturalnego porządku. Życia ludzi zostają przemienione, ich serca znajdują odpoczniecie.

Jeżeli jesteś zakorzeniony w Jezusie i On żyje w Tobie, możesz czynić dokładnie te same rzeczy!

Jeżeli prawdziwie pragniemy więcej chwały Bożej w naszym życiu, musimy wykazać chęć do zmian. Im bardziej ludzie chcą oddzielić swoje życia dla Boga, tym więcej Boga mają w swoim życiu. Są wypełnieni Bożym pokojem, a inni ludzie dostrzegają to i lubią z nimi przebywać.

Wracając do tematu „zamkniętych drzwi” dla sił ciemności, pamiętajmy, że to my jesteśmy odpowiedzialni za wpuszczenie diabła do naszego życia. Kiedy już to zrobimy, on będzie nas atakował, okłamywał. Będzie jak lew. Szatan jest złodziejem, kłamcą oraz niszczycielem dobra. Jednakże, jeżeli twoje życie jest mocno osadzone w Bogu, diabłu ciężko będzie wpłynąć na ciebie. To od naszych wyborów zależy, czy nie uchylimy mu drzwi do naszego życia. Musimy być bardzo ostrożni, zwracać uwagę na to, jak żyjemy, co mówimy, jak myślimy. To my jesteśmy odpowiedzialni przed Bogiem za to, jak żyjemy na co dzień poza kościołem.

Niektóre drzwi do świata ciemności w naszym życiu są oczywiste i proste do zamknięcia. Oczywiście, może to być okupione walką, lecz końcowe zwycięstwo jest tego warte.

Wszystko, co ma związek z okultyzmem, magią, buntem czy wszelką formą czarów, wliczając w to horoskopy.

Może Ci się wydawać, że są to niewinne rzeczy, ale tak nie jest. Bóg wypowiada się bardzo dosadnie na ten temat w Biblii. Ludzie, którzy mają do czynienia z tymi rzeczami, muszą natychmiast zamknąć za sobą te drzwi. Radziłabym również wyrzucić z domu wszystko, co tylko wiąże się z okultyzmem. To Ty opowiadasz się za jedną ze stron – za królestwem ciemności lub królestwem Bożym. Jesteś Bożym dzieckiem i zostałeś oddzielony właśnie dla Niego.

Inne takie „duchowe drzwi” do świata ciemności to: złość, nieprzebaczenie, zgorzknienie, podział, obraza, grzechy na tle seksualnym, strach oraz miłość ducha tego świata.

Jeżeli masz z kimś na pieńku albo grzeszysz, czas to skończyć. Kiedy się oczyścisz z tych rzeczy, poczujesz natychmiast Boży pokój, a Twoje życie obierze właściwy kierunek.

Jako chrześcijanie, musimy uważać na to, co oglądamy w telewizji, w kinie, dotyczy to również muzyki, którą słuchamy.

Obrazy i ich przekaz zakorzeniają się głęboko w naszym duchu i duszy, a następnie wydają owoc, którego nie chcemy. Są rzeczy których dzieci nie powinny oglądać, a my jako rodzice musimy być bardziej uważni, aby mieć na to wzgląd. Po co to wszystko? To właśnie zapewni nam zamknięcie drzwi duchowych i odnowi w nas życie pełne Bożego pokoju.

Przyjrzyjmy się zatem naszym sercom, naszym domom i zadajmy sobie pytanie, jak Bóg się tutaj czuje?

Za każdym razem, zanim obejrzymy kolejny program w TV, niewłaściwie odniesiemy się do małżonka, czy poplotkujemy, zadaj sobie pytanie, czy to, co robię, otwiera drzwi do królestwa ciemności w moim życiu? Upust naszej złości daje nam chwilową satysfakcję, ale konsekwencje nie są tego warte. Bóg odbiera nam swoją obecność, a w naszych sercach pojawia się ciemność.

Odwróć się więc od królestwa ciemności, zrób to co mówi Biblia – pokutuj i szukaj królestwa Księcia Pokoju. Powstań jako osoba pełna pokoju i zacznij uszczelniać każdą szczelinę, przez którą królestwo ciemności ma dostęp do twojego życia.

Comments are closed.