Blogi
Zrób krok w kierunku Boga (Styczeń 16, 2018 9:29 pm)
Poznanie Boga radykalnie zmienia człowieka (Styczeń 15, 2018 9:56 pm)
Ofiara Jezusa a Msza Święta (Styczeń 11, 2018 1:48 pm)
Silny lider – możesz nim być! (Styczeń 11, 2018 12:47 pm)
Nowy Rok – nowy Ty! (Styczeń 5, 2018 12:09 pm)
Wejdź do Ziemi Obiecanej (Grudzień 13, 2017 11:03 am)

Wzbudzanie głodu Boga

Bóg umieścił w każdym z nas kawałek wieczności, która pragnie Jego. Jesteśmy ciałem, duszą i duchem. Jesteśmy stworzeniami i zostaliśmy stworzeni, żeby przebywać z Bogiem. Dlatego właśnie ludzie tak bardzo chcą czuć się spełnionymi.

 

 “Wiesz, co jest najbardziej spełniającym moment w życiu chrześcijanina? Kiedy głód Boga zostaje zaspokojony.”.

Jak wzbudzić w sobie głód Boga? Zaczynasz mówić o tym i myśleć o tym. Może nie tak dawno jadłeś, ale samo to że mówię o jedzeniu w tym momencie wzbudza w tobie głód. Wzbudzenie głodu w ludziach nie jest czasochłonne, dlatego właśnie reklama ma taką moc. Firmy marketingowe publikują reklamę o jedzeniu, która wzbudza w ludziach głód. Wzmaga się, kiedy zaczynają oni myśleć o jedzeniu.

Bóg umieścił w każdym z nas kawałek wieczności, która pragnie Jego. Jesteśmy ciałem, duszą i duchem. Jesteśmy stworzeniami i zostaliśmy stworzeni, żeby przebywać z Bogiem. Dlatego właśnie ludzie tak bardzo chcą czuć się spełnionymi. Niektórzy spełniają się w pracy, inni w rodzinach, inni poprzez zakupy czy związki. W nas ludziach jest coś, co sprawia, że chcemy być spełnionymi. Król Dawid powiedział:

Jak jeleń pragnie wód płynących, tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże. Dusza moja pragnie Boga, Boga żywego” (Psalm 42:1-2)

Pamiętam jak jako mała dziewczynka miałam olbrzymie pragnienie poznania Boga. W szkole średniej zostałam wypełniona Duchem Świętym i doświadczyłam Bożej obecności. Pragnęłam Go coraz bardziej. Niestety pragnęłam też innych rzeczy i myślałam, że one mnie wypełnią. Zamiast tego doświadczyłam ogromnej krzywdy i coraz bardziej pogrążałam się w ciemność. Jednak kiedy zaczęłam karmić się Bożą obecnością, Jego Słowem oraz kiedy zaczęłam robić coś dla Niego, w mojej duszy pojawił się pokój.

Nauczyłam się, jak wzbudzać w sobie głód Boga oraz jak go zaspokajać. Słuchałam przebudzeniowych kaset i płyt. Słuchałam świadectw i historii ludzi, którzy doświadczyli Bożej obecności. Słuchałam uwielbienia skoncentrowanego na Jezusie i oglądałam DVD o przebudzeniach przeszłości. Wołałam też do Boga, aby pobudzał ten głód we mnie. Mój przyjaciel Jeremy Weedman z World Revival Church powiedział kiedyś coś ważnego: „jeśli we wszystkim chodzi o Niego, to jest to prawdziwe przebudzenie”. Wtedy jesteśmy usatysfakcjonowani jako chrześcijanie i  nasz głód ostaje zaspokojony. To miejsce w którym zatrzymuje się czas, nasze problemy znikają, jesteśmy wolni od siebie, a Jezus zajmuje główne miejsce w naszym życiu.

Bóg obiecuje, że jeśli szukamy Go całym sercem, znajdziemy Go. Ci którzy pragną sprawiedliwości, będą usatysfakcjonowani. Ci którzy przybliżą się do Boga, zobaczą że Bóg przybliża się do nich. On nie jest daleko, jest w zasięgu twojej ręki. Jeśli próbujesz znaleźć sposób, żeby poczuć satysfakcję, a wciąż czujesz się pusty, to twoja dusza sygnalizuje, że jesteś głodny Boga. Wciśnij pauzę w swoim życiu i zrób przestrzeń dla Boga. Regularnie karmisz swoje ciało, o ile bardziej powinieneś karmić swojego ducha – duchowym jedzeniem.

 

Comments are closed.