Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Wytrwałość zmiażdży wroga

13 września 2016
Comments off
2 036 Odsłon

Mary_maleCzy wiedziałeś, że wiara jest walką? Może być całkiem solidnym zmaganiem, w zależności od tego, o co się toczy bój. Jeśli w pierwszej kolejności szukasz Królestwa Bożego i poważnie traktujesz Jezusa, na pewno spotkasz się z opozycją.

My, jako chrześcijanie nie możemy się obawiać oporu, zamieszania, prób i burz, które nie dzieją się bez przyczyny w naszym życiu. Właśnie wówczas, gdy zmagamy się ze smutkiem, bólem, frustracją i zamieszaniem, Bóg kształtuje w nas dobre rzeczy. To nie on powoduje te stany, ale On jest zawsze przy nas, gotowy by zainterweniować. Pamiętaj, że jesteśmy mieszkańcami planety, która poddana jest działaniom księcia ciemności i nie wszystko odbywa się z Bożym planem. A gdy coś złego wydarzy się w naszym życiu, wiedz, że Bóg ma zawsze kontrolę nad nami. On nigdy nie schodzi z tronu i zawsze włada nad wszystkim.

W trudnych chwilach Bóg robi coś niezwykłego w życiu człowieka. Gdy On wkracza, miażdży złe skłonności i kształtuje Boże cechy. Nielojalność ustępuje i pojawia się wierność. Brak wiary zmienia się w absolutną pewność, że Boża miłość nie ustaje. Pojawia się coś, bez czego nie możemy żyć: wytrwałość. Bóg ma plan, aby zrobić coś niezwykłego w twoim życiu – zarówno teraz, jak i w przyszłości. Musisz pozwolić Jemu na dokonanie zmiany, na wypalenie tego, co będzie balastem w przyszłości.

Gdy pojawią się trudności, bez wiary czystej jak złoto, nie dokończymy biegu. Wytrwałość spowoduje, że uda nam się osiągnąć cel.

Bóg chce, abyśmy byli dojrzali, wyposażeni w każdą umiejętność, przede wszystkim wytrwałość  (Jak 1:3-4). Szczerze mówiąc, charakter i dojrzałość nie rodzą się, gdy jest nam dobrze i miło. Charakter, dojrzałość, pełnia, wytrwałość – to owoc zmagań i trudów. Wówczas płacimy cenę, aby iść za Jezusem, a wartość wiary wzrasta w naszym życiu. Nie możemy poddać się w połowie meczu bokserskiego, odpaść tuż przed linią mety, czy wycofać się w trakcie bitwy. Trzeba stanąć mocno na ziemi, w pełni świadomi tego, że coś głęboko w nas się zmienia. Wytrwałość to owoc, z którego będziemy czerpać w przyszłości.

Możemy zaczerpnąć z przykładu Shadracha, Meshacha i Abednego. Wszyscy kochali Boga i byli mężami pełnymi wiary. Zostali niesprawiedliwie wrzuceni w ogień, ponieważ odmówili oddania pokłonu obcemu bogowi. Choć ogień otaczał ich z każdej trony, nic im się nie stało. Pośród płomieni znajdowała się czwarta osoba, był nią Jezus. Pamiętaj, nie jesteś sam, gdy przechodzisz przez trudny okres w życiu. Bóg nigdy nie porzuca swojego ludu, zawsze jest z nim. Nawet Król Dawid nigdy nie mścił się sam, ponieważ to Bóg wyswobadzał go z wszystkich jego kłopotów.

Bóg obiecuje nam w swoim Słowie, że przychodzi, aby nas wyratować i się nie spóźni. Ale zanim zobaczysz przełom w swojej sytuacji, coś się zmieni w tobie. Bóg będzie wydoskonalał twoją wiarę, rozwijał cię, usuwał śmieci z twojego życia, budował wytrwałość, uzupełniał braki i zasadzał ziarna nadziei. A to się nie wydarzy, gdy warunki wokół ciebie są sprzyjające.

Gdy toczysz dobry bój wiary, gdziekolwiek jesteś, nie poddawaj się, nie bądź zniechęcony, przerażony czy ograniczony. Twoim powołaniem jest życie z wiary, a nie na podstawie tego, co widzisz. Dookoła mogą być fale i wiatr, ale kto jest z tobą w łódce? Jezus. On cię nie opuścił, ani nie porzucił. Powołał cię, abyś za nim podążał i włączył się do walki z mocami ciemności. Zdarza się, że w twoją stronę lecą pociski, ale ty również możesz nimi atakować przeciwnika! Zrób to i nie ustawaj, pamiętaj, aby nigdy nie tracić nadziei.

 

Comments are closed.