Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Wypróbuj mnie

13 lutego 2014
Comments off
4 075 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

W  swoim przymierzu z człowiekiem Bóg mówi: wypróbuj mnie, zaufaj mojemu Słowu, puść to, czego kurczowo się trzymasz – a poprowadzę Cię moją drogą. Uczcij mnie jako Boga – a ja zatroszczę się o Ciebie i o całe Twoje życie.

„Czcij Pana darami ze swojego mienia i z pierwocin wszystkich swoich plonów! I będą twoje stodoły wypełnione ponad miarę, a twoje prasy opływać będą w moszcz”.
(Przyp.3,9-10)

Bóg już przed wiekami  zaplanował partnerstwo dla tych, którzy wchodzą z Nim w Przymierze krwi Jego Syna. Przygotował zbawienie – przebaczenie grzechów i życie wieczne, ale też wspaniałe błogosławieństwo. Czas spędzony tu na ziemi nie musi być smutny, ascetyczny i ubogi. W swoim Przymierzu z człowiekiem Bóg mówi: wypróbuj mnie, zaufaj mojemu Słowu, puść to, czego kurczowo się trzymasz – a poprowadzę cię moją drogą. Uczcij mnie jako Boga – a ja zatroszczę się o ciebie i całe twoje życie.

Czcij Boga nie tylko w niedzielę na spotkaniu, poprzez modlitwę, czy uwielbienie, ale regularnie oddawaj Mu dziesiątą część swoich dochodów – twoje finanse również należą do Niego.
On oczekuje tego od nas. To jest Boże prawo. Ci którzy je praktykują, doświadczają powodzenia finansowego oraz Jego błogosławieństwa.

Nie rezygnuj, nawet jeśli sprawy związane z twoimi finansami idą w złym kierunku. Kiedy parę lat temu do mojej firmy przyszedł kryzys, wiedziałem, że tylko w posłuszeństwie Słowu jest moja nadzieja. Ktoś mi powiedział, że nie stać mnie na NIE dawanie dziesięciny. Bóg w ten sposób sprawdzał  motywacje, kierujące mną w dawaniu. Dzięki Jego wierności kłopoty i problemy zaczęły się wycofywać.

Od Redakcji:

Bóg jest bardzo praktyczny. Jego przymierze z człowiekiem obejmuje każdy aspekt naszego życia, z finansami i pracą włącznie. Biblia pełna jest nie tylko Bożych obietnic w tym zakresie, ale także… Bożych praw. Działając według nich możemy żyć w stabilności, jaką daje przymierze i posłuszeństwo. Rozpoczynamy niniejszym cykl krótkich przemyśleń na temat Bożych zasad dotyczących finansów, ofiarności, pracy, relacji wobec przełożonych i podwładnych, etyki i integralności w biznesie, oraz wielu innych aspektów życia zawodowego.

Comments are closed.