Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Uporządkowanie domów. Wychowywanie dzieci w przebudzeniu – część 2

22 marca 2015
Comments off
2 386 Odsłon

Uporządkowany dom jest domem Bożego pokoju. Domy chrześcijan powinny być miejscem, gdzie Bóg króluje i czuje się komfortowo.

Dla ludzi którzy uczą się, jak doświadczyć więcej Boga, przeniesienie przebudzenia do domu jest kolejnym krokiem w wychowaniu dzieci w przebudzeniu. Nawet jeśli nie jesteś jeszcze rodzicem, dobrze byłoby uporządkować swój dom, zanim się pojawią. Kiedy poznamy kogoś i wszystko zmierza do ślubu, oznacza to śmierć dla naszego „ja”. Nie chodzi o to, żeby mi było najlepiej, ale o to żeby kochać współmałżonka. Kiedy ludzie decydują się na dzieci, oznacza to śmierć dla ich „ja”. Oznacza to że robisz wszystko, co tylko możesz, żeby miały najlepsze życie. Wielu dorosłych chrześcijan (i niewierzących także) nie jest tego świadoma i krzywdzą tym samym swoje dzieci. Ich domy są nieuporządkowane, tak samo jak ich życie. Kręci się ono wokół nich samych, nie wokół Chrystusa. Kto cierpi? Dzieci. Mogą mieć jedzenie na stole, dach nad głową i ubranie, ale być zaniedbane i pozbawione czegoś, czego potrzebują – uwagi rodziców. Kiedy zatem jesteśmy przebudzeni w naszej relacji z Jezusem, kiedy biegniemy za Nim, to czas aby przebudzenie rozpoczęło się w naszych domach. Przebudzenie musi dotknąć każdej sfery naszego życia, nie tylko tych z którymi czujemy się wygodnie. Kiedy nasze serca są uporządkowane, Bóg jest na Swoim miejscu, możemy zacząć dostosowywać nasz dom.

Uporządkowany dom jest domem Bożego pokoju. Domy chrześcijan powinny być miejscem, gdzie Bóg króluje i czuje się komfortowo. Sposób w jaki mówimy, czego słuchamy, co oglądamy w telewizji i co robimy w Internecie jest ważne dla Boga. Czy my jako liderzy naszych domów robimy rzeczy, które przyciągają Boga czy raczej Go odpychają? Słowo Boże jest zdecydowanie najlepszym sposobem na prowadzenie domu w Bożym pokoju. On jest Bogiem porządku, a Jego Słowo jest odpowiedzią na wszystko, z czym zmagamy się w życiu. Dzieci muszą widzieć, jak ich rodzice współdziałają jako zespół, jednomyślnie. Dzieci muszą czuć się bezpieczne w swoich domach, muszą czuć się chronione. Muszą widzieć, jak ich rodzice idą za Bogiem w domu i szkolą je w pobożności. Małe dziewczynki muszą widzieć swojego ojca, który zachowuje się jak Niebiański Ojciec we wszystkich aspektach życia. Muszą widzieć matki, które szanują i kochają swoich mężów. Mali chłopcy muszą widzieć, jak ich ojcowie kochają i dbają o ich matki. To zobrazuje im, jak powinni traktować swoje przyszłe żony, a także jak Jezus traktuje Kościół! Zatem to jak prowadzimy nasz dom jest ważne nie tylko dla Boga, ale i dla naszych dzieci. Kiedy ojciec zachowuje się jak głowa rodziny, duchowy lider, który zaopatruje i chroni – wprowadza to pokój do domu. Kiedy żona jest uległa mężowi i zachęcona by wzrastać w Bogu – to też wnosi pokój. Kiedy granice, oczekiwania i dyscyplina funkcjonują w naszym domu – dzieci czują się bezpiecznie.

Uporządkowanie domu jest zdecydowanie priorytetem, a wprowadzenie kilku zmian przyniesie pokój Boży na całe życie. Nasze domy powinny być spokojną przystanią dla naszych rodzin. Kiedy jesteśmy w domu, a drzwi są zamknięte, problemy powinny zostać po drugiej stronie drzwi. Owoc Ducha Świętego, służenie jedni drugim w miłości i wzajemna ochrona powinny zostać po wewnętrznej stronie drzwi. Dom powinien być miejscem, gdzie upadają mury, a my możemy być sobą. Dom powinien być miejscem, gdzie dzieci są kochane najbardziej jak to możliwe, a Bóg może być Bogiem rodziny. Możemy swobodnie rozmawiać o Bogu, modlić się, śpiewać, uwielbiać, głosić kazania, marzyć, rozmawiać o tym, co działo się w kościele, obmyślać sposoby, jak dotrzeć do ludzi z Ewangelią. Dzieci rozumieją i chcą uczestniczyć w Bożych aktywnościach. Dom jest miejscem, gdzie dzieci mogą być szkolone, jak być silnym w Bogu.

Wyobraź sobie, jakbyśmy tylko mogli wprowadzić kilka ulepszeń do naszych domów – jak ogromny wpływ miałoby to na nasze dzieci. Nie wspominając już o tym, jak wielki wpływ miałoby to na nasze osobiste życie! Kiedy nasze domy są uporządkowane, nasze dzieci mogą kwitnąć! Który rodzic nie chciałby tego dla dziecka i dla swojej rodziny? Jakim świadectwem może być nasz dom dla świata pełnego chaosu i niesprawiedliwości. Moim największym pragnieniem jest, abyś miał „Dom Szalom”, dom Bożego pokoju i porządku. Aby twoje dzieci czuły się chronione i kochane. Jest to nie tylko możliwe, ale może zacząć  się dzisiaj! Wiem, jak to jest żyć w domu pełnym sporów i wiem, jak to jest żyć w domu pokoju. Wybieram życie i wybieram pokój dla mojego domu. Dom który doświadcza Bożej obecności i pokoju wart jest wszelkich zmian. Modlę się aby, gdy skończysz czytać ten tekst, Bóg dał ci plan odnośnie do tego jak zmienić twój dom w 2015 w miejsce Jego obecności. Nie tylko dla twoich dzieci dzisiaj, ale dla twoich dzieci w przyszłości.

 

Comments are closed.