Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Wybierz życie

25 kwietnia 2015
Comments off
2 477 Odsłon

Codziennie musimy dokonywać tak wielu wyborów i podejmować tyle decyzji. Bóg ułatwia wszystko tym, którzy są z Nim w przymierzu. Dziś wybierz życie lub śmierć. Dziś wybierz błogosławieństwo lub przekleństwo.

Życie jest wyborem oczywistym. W swoim Słowie Bóg mówi, że to On sam ma być naszym życiem. Znaczy to, że codziennie musimy dokonywać wyboru, aby uczynić Go centrum naszego życia. Oznacza to, że bez względu na to jaki mamy dzień, wybieramy życie. Wybieramy, aby Boże Słowo było naszym Słowem i że nasze życia będą do niego dostosowane. Kiedy wybieramy życie i decydujemy, że to Bóg będzie naszym życiem, wybieramy bycie wiernym. Bóg oczekuje, że jeśli wchodzimy z Nim w przymierze, będziemy lojalni wobec Niego. Bóg nie szuka przygodnej znajomości. Szuka ludzi, którzy dokonają wyboru i będą się go trzymać. Szuka tych, którzy dotrzymają swojej części umowy i będą lojalni. Bóg zawsze jest wierny i udowodnił, że na wieki taki pozostanie.

Wybieranie życia to „styl życia”. Nie chodzi o zgadzanie się z pastorem w niedzielę, ale życie w inny sposób w ciągu tygodnia. To codzienne powierzenie, którego świadomie się trzymasz. Nie chodzi o mówienie „jestem chrześcijaninem, więc chodzę do kościoła w niedzielę”. Chodzi o „wierzę w Boże Słowo i decyduję, że będę Nim żyć codziennie, przez cały dzień”. W jaki zatem sposób możemy wybierać życie? Zawsze pamiętaj, że „praktyczne” równa się „duchowe, a „duchowe” równa się „praktyczne”. Jednym z pierwszych wyborów jakiego dokonałam, było to, że będę przychodzić do kościoła bez względu na wszystko. Był to bardzo praktyczny wybór, ale był to też wybór życia. W Liście do Hebrajczyków 10:25 czytamy: „nie opuszczając wspólnych zebrań naszych, jak to jest u niektórych w zwyczaju, lecz dodając sobie otuchy”. Bóg chce przyjść do zgromadzenia i cieszyć się przymierzem z nami. To jednak nie będzie miało miejsca, jeśli ludzie będą niewierni, dokonując innych wyborów. Nie mówię o sytuacjach, w których ktoś ma grypę, jest w delegacji czy na planowanych wakacjach. Mówię o ludziach, którzy stawiają siebie na pierwszym miejscu, przed Bogiem. To nie jest wybór życia, mimo że może się takim wydawać. Zatem wybierając Boże Słowo (chodząc do kościoła, bez względu na wszystko), wybierałam życie. Dlaczego? Bo Bogu się to podoba i fizycznie pokazuje to, że wybieram życie. Ok, myślę, że rozumiecie.

Meritum sprawy to: jeśli kochasz Boga całym sercem, będziesz wybierał życie. To wybór aby służyć Mu bez względu na koszty, bo kiedy kładziesz swoje życie, zaczynasz żyć. Świat zachęca ludzi, aby żyli dla siebie samych, aby siebie stawiali na pierwszym miejscu. Zatem jeśli wiemy, że jest czas, aby iść do kościoła (zakładając że jesteś chrześcijaninem), ale coś ważniejszego przemawia do twojego serca. Twoje wygodniutkie łóżeczko, koleżanka, zakupy. Musisz dokonać wyboru: życie lub śmierć. Wiesz, że diabeł zrobiłby wszystko, aby wykraść twoje powierzenie Bogu. Byłby przeszczęśliwy, gdybyś samolubnie wybrał śmierć, bo to przyniosłoby hańbę Bogu. Oraz dlatego że kiedy ludzie wybierają duchową śmierć, czyni ich to twardymi wobec Boga. Trudno jest im słyszeć Jego głos i tracą życie, które pochodzi jedynie od Niego. Oczywiście Bóg wciąż jest na scenie, ale nie gra głównej roli. Pamiętaj, że wybierając życie, wybierasz, że to Bóg będzie twoim życiem.

Wiele rzeczy tego świata chciałoby siedzieć na tronie w twoim sercu, ale tylko jeden wybór jest tym właściwym. Kiedy pozwalamy Bogu, aby stał się naszym życiem, decydujemy, że będzie Królem naszego życia. Kiedy Król życia króluje nad naszymi wyborami, mamy życie wypełnione błogosławieństwem. Jest wiele sposobów na to, jak możemy Boga postawić na pierwszym miejscu w naszym życiu i codziennie wybierać życie. Zachęcam cię, abyś zaczął od jakiejś dziedziny swojego życia i powierzył się wybieraniu życia. Kiedy będziesz wybierał życie codziennie, zauważysz, jak wszystko zmienia się na lepsze. Nie będzie idealne, ale właściwe. To jest coś, o co Bóg pyta nas wszystkich dzisiaj: jakiego dokonasz wyboru? Wybierzesz życie czy śmierć? Twój wybór!

5Moj 30:19: Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię. Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo.

 

Comments are closed.