Blogi
Nie samym chlebem żyje człowiek (Listopad 25, 2017 10:38 pm)
Charakter w ogniu prób (Listopad 21, 2017 11:59 pm)
Unikanie ducha plotkarstwa (Listopad 14, 2017 5:50 pm)
Wbrew odczuciom: Nie jesteś sam (Październik 31, 2017 2:06 pm)
Cena bycia wielkim (Październik 24, 2017 3:09 pm)
Przełamywanie przeszkód (Październik 17, 2017 2:22 pm)

Wolność głoszenia

ewangelizacja1000

Tekst: Redakcja

„Ja nie mam zdolności aby mówić do ludzi” –  taką wymówkę słyszy się często od tych, którzy nie chcą brać udział w ewangelizacjach.  Głoszenie ewangelii jest nakazem skierowanym przez Pana Jezusa do każdego wierzącego, co więcej, każdy z nas jest przez Boga to tego wyposażony.

Magda przed ostatnią ewangelizacją Kościoła Chwały zaczęła się modlić o to, aby Duch Święty mówił, a Ona była tylko jego narzędziem. Stanęła przy mikrofonie na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta, aby powiedzieć świadectwo o nadziei.  – Kiedy tylko zaczęłam mówić, czułam jak przyszedł Duch Święty i przejął kontrole nad tym, co mówię. Wtedy co do jednego słowa przychodziły mi zdania. Magda zapewnia każdego: – Więc jeśli nie wiesz, jak czy co powiedzieć, to proś Ducha Świętego, On jest nie zawodny.  

GabrysiaWiedziałam, że mam być w tym miejscu, ale nie miałam pojęcia, jak to się wszystko potoczy, to moja pierwsza ewangelizacja odkąd jestem w Kościele Chwały.  Niesamowita była dla mnie totalna wolność głoszenia, ani razu nie przyszła mi nawet myśl, że mogę być jakoś oceniona. Gdy trwało uwielbienie, a na placu zebrało się grono ludzi, którzy słuchali, chodziłam od osoby do osoby – odbyłam może z sześć bardzo dobrych rozmów! Nawet jak ktoś wydawał się być niezainteresowany, starałam się do niego dotrzeć, żeby chociaż jakieś ziarno, jakaś myśl w nim została. Rozumiem już teraz apostołów, którzy poszli na cały świat głosić ewangelię i nic nie mogło ich zatrzymać. Po prostu kiedy doświadcza się Bożej Obecności, mocy i tej cudownej wolności – aż ponad miarę, nie da się o tym nie mówić. Głoszenie daje ogromną radość.

Zapraszamy  na Worship – Live Kościoła Chwały, Plac Zamkowy pod Kolumną Zygmunta, 15 czerwca (środa), godz. 18.00-20.00.

Tags

Comments are closed.