Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Wolność głoszenia

10 czerwca 2016
Comments off
2 849 Odsłon

Tekst: Redakcja

„Ja nie mam zdolności aby mówić do ludzi” –  taką wymówkę słyszy się często od tych, którzy nie chcą brać udział w ewangelizacjach.  Głoszenie ewangelii jest nakazem skierowanym przez Pana Jezusa do każdego wierzącego, co więcej, każdy z nas jest przez Boga to tego wyposażony.

Magda przed ostatnią ewangelizacją Kościoła Chwały zaczęła się modlić o to, aby Duch Święty mówił, a Ona była tylko jego narzędziem. Stanęła przy mikrofonie na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta, aby powiedzieć świadectwo o nadziei.  – Kiedy tylko zaczęłam mówić, czułam jak przyszedł Duch Święty i przejął kontrole nad tym, co mówię. Wtedy co do jednego słowa przychodziły mi zdania. Magda zapewnia każdego: – Więc jeśli nie wiesz, jak czy co powiedzieć, to proś Ducha Świętego, On jest nie zawodny.  

GabrysiaWiedziałam, że mam być w tym miejscu, ale nie miałam pojęcia, jak to się wszystko potoczy, to moja pierwsza ewangelizacja odkąd jestem w Kościele Chwały.  Niesamowita była dla mnie totalna wolność głoszenia, ani razu nie przyszła mi nawet myśl, że mogę być jakoś oceniona. Gdy trwało uwielbienie, a na placu zebrało się grono ludzi, którzy słuchali, chodziłam od osoby do osoby – odbyłam może z sześć bardzo dobrych rozmów! Nawet jak ktoś wydawał się być niezainteresowany, starałam się do niego dotrzeć, żeby chociaż jakieś ziarno, jakaś myśl w nim została. Rozumiem już teraz apostołów, którzy poszli na cały świat głosić ewangelię i nic nie mogło ich zatrzymać. Po prostu kiedy doświadcza się Bożej Obecności, mocy i tej cudownej wolności – aż ponad miarę, nie da się o tym nie mówić. Głoszenie daje ogromną radość.

Zapraszamy  na Worship – Live Kościoła Chwały, Plac Zamkowy pod Kolumną Zygmunta, 15 czerwca (środa), godz. 18.00-20.00.

Tags

Comments are closed.