Wiernym okazujesz się być wierny

31 sierpnia 2015
Comments off
3 228 Odsłon

Psalm 18 jest jednym z moich ulubionych fragmentów Biblii i od wielu lat jest dla mnie zachętą. Wyjątkowym dla mnie wersetem jest 25:  „Z pobożnym obchodzisz się łaskawie, z nienagannym postępujesz nienagannie.”

Odkryłam, że tymi, którzy najbardziej podobają się Bogu, są ludzie wierni. Wierność oznacza przede wszystkim pełne oddanie. Osoba wierna jest w swoim charakterze stabilna, godna zaufania, lojalna i powierzona. Bóg nie szuka doskonałego rezultatu, ale jest zainteresowany doskonałą wiernością. Wierność swoimi korzeniami sięga miłości, jest decyzją, którą podejmujemy odpowiednio wcześnie. Tak, wierność jest decyzją, którą podejmujemy z wyprzedzeniem oraz której się trzymamy. Na przykład kiedy prowadzę ludzi do przymierza z Bogiem, zawsze staram się o tym wspomnieć: „I nigdy nie zmienię swojego zdania”. Powodem, dla którego to robię, są problemy ludzi w kwestii oddania się, powierzenia. Słyszą głos, który mówi: „A co jeśli popełnię błąd i zmienię moje zdanie na temat Boga? Nie chcę Go rozczarować, a może się to zdarzyć, kiedy przyjdą trudne lub zbyt wymagające chwile. A co jeśli sobie z tym nie poradzę?” To są prawdziwe głosy, które ludzie słyszą, aby wierzyli w kłamstwa. Ludzie, którzy nie są ugruntowani w Słowie ani nie mają daru rozróżniania duchów, uwierzą w nie. A prawdą jest, że każdy kto chce powierzyć swoje życie Jezusowi, jest w stanie to zrobić! Potrzeba jedynie podjąć decyzję, że podporządkujemy się choćby nie wiadomo co miało się stać. Problem stanowi to, że jako ludzie dajemy sobie wybór. „Jeśli nie spodoba mi się bycie wiernym, zawsze mogę to wszystko rzucić. Jeśli popełnię błąd, zawsze mogę zakończyć mój związek z Bogiem”. Bóg szuka ludzi, którzy nie dają sobie innych opcji w życiu. Oznacza to, że nawet jeśli popełnisz największą głupotę w swoim chrześcijańskim życiu, to i tak nie odejdziesz od Boga. Zamiast uciekać jak Adam i Ewa, Ty pobiegniesz wprost do Niego. Tak właśnie zrobił Dawid po tym, jak zgrzeszył, wysyłając męża Batszeby na pewną śmierć. Dawid nie uciekał od Bożego Oblicza, ale rzucił się Mu do stóp, pobiegł prosto do Jego ramion. Powiedział, że woli być w rękach Boga niż swoich wrogów. Dawid żył życiem bez planu awaryjnego, bez drugiej opcji i pozostał wierny Bogu. Spójrz na jego życie i zobacz jak wierny był Bóg przez cały czas. Od powalonego na ziemię Goliata, po wybawienie z ręki Saula, Bóg za każdym razem okazywał swoją wierność Dawidowi.

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy jesteś wierną osobą? Czy jesteś wierny w swojej pracy? Czy jesteś wierny wobec swojej rodziny? Czy jesteś wierny małżonkowi/małżonce? Nawet jeśli jesteś singlem, to czy pozostajesz wierny swoim przyjaciołom? Każdy z nas wie jak istotne jest, by okazać się wiernym w każdej z tych wymienionych sytuacji. Dla małżeństw wierność jest kluczem, ponieważ wierność jest fundamentem związku. Małżeństwa składają sobie przysięgę o wzajemnej wierności. Oczywiście z czasem mogą pojawić się problemy i ataki, które spowodują rozłam, lecz wierni sobie ludzie będą stać za sobą w każdym czasie.

Okazują się być wierni jedni drugim, bo wzajemnie się kochają. Tego samego chce Bóg. Takiego związku z Tobą pragnie. On chce być Bogiem, który wraca z Tobą do domu po kościele i pozostaje Bogiem na cały tydzień. Oczekuje, że będziemy tak samo wierni Jemu, jak on jest nam wierny. Bóg doskonale wie o tym, że ludzie popełniają błędy, ale równocześnie zostaliśmy stworzeni do relacji z innymi. Bóg przykrył wszelki grzech i popełniony błąd. On ma moc, by pomóc nam, gdy czujemy się słabi, abyśmy mogli kontynuować bieg wiary i pozwolić, by On był naszym Bogiem.

Bóg jeden wie, co tak naprawdę znaczy niewierność stworzenia i jak bardzo zasmuca to Jego serce. W Niebie Lucyfer był jednym z liderów uwielbienia, ale pewnego razu postanowił, że  nie pozostanie wierny Bogu. Ta decyzja, którą podjął, sprawiła, że diabeł spadł z Nieba jak błyskawica, a wkrótce zostanie wrzucony do Jeziora Ognistego na całą wieczność.  Niestety nawet ludzie w Biblii mieli problem z oddaniem. Tylko pomyśl o Judaszu – jednym z uczniów Jezusa.  Wyobrażasz sobie, że Ty również mógłbyś być jednym z dwunastu i chodzić ramię w ramię z Jezusem po ziemi. Judasz to wszystko miał – nawet siedział obok Niego na ostatniej wieczerzy. Tak samo jak Lucyfer odwrócił się od Boga, tak Judasz odwrócił się od Jezusa. Nie potrafię sobie wyobrazić, że Jezus musiał stanąć twarzą w twarz z Judaszem, gdy ten Go wydał w Ogrodzie Getsemane. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, jak ten młody 33-letni Rabbi musiał się czuć, gdy poszedł ze strażą wiedząc, że zostanie ubiczowany i ukrzyżowany przez religijnych liderów. Myślę jednak, że Jego serce pozostało czyste do ostatniej chwili, podobnie jak Jego wierność. Wierzę w to, ponieważ Jezus jest Bogiem. Bóg jest niezawodną miłością i najwierniejszą osobą w całym wszechświecie. Nawet jeśli my zawodzimy, jesteśmy niewierni, On zawsze jest wierny. Nigdy się nie zmienia, jest zawsze stały, zawsze lojalny oraz nigdy nie zmienia zdania na temat swojego stworzenia.

Są momenty w życiu, kiedy potrzebujemy Bożej pomocy z Nieba i oczekujemy, że w tych chwilach okaże się nam wierny. Jednak On codziennie okazuje swoją wierność – my po prostu tego nie zauważamy. Natomiast, gdy znajdujemy się w kryzysowej sytuacji, normalną reakcją jest to, że wołamy do Niego o pomoc. Bóg przyrzeka nam swoją wierność – okazuje się być wierny dla tych, którzy są Jemu wierni. Wierni Bogu ludzie nie powinni mieć żadnych wątpliwości co do tego, że Bóg przyjdzie im na ratunek we właściwym czasie. Jeśli Ty pozostałeś wierny, to tylko kwestia czasu, aż Bóg wyruszy na front. Kiedy On to robi, okoliczności i wrogowie znikają. Ludzi, którzy nie potrafią w pełni powierzyć się Bogu w służbie, omijają codzienne objawy Bożej wierności. Oczywiście Bóg zawsze wiernie będzie podsuwał kolejne możliwości i szanse wyboru głębokiego życia z Bogiem. Ta decyzja należy jednak do każdego z nas indywidualnie. Jeśli ktoś nie jest wierny, omijają go korzyści wypływające z faktu oddania się Bogu. Bóg porusza się w imieniu wiernych i przynosi im korzyści. Mam wiele świadectw tego, jak Bóg okazał się wierny wobec mnie, ponieważ ja sama okazywałam się być wierną. Dzisiaj jeśli to czytasz, może to jest czas, abyś wszedł na głębszy poziom relacji z Bogiem? Być może powinieneś zawczasu podjąć decyzję o lojalności wobec Boga? Jeśli to zrobisz, zrozumiesz, że to najlepsza decyzja jaką mogłeś kiedykolwiek podjąć w życiu. Będziesz zaskoczony, jak Bóg Ci odpowie, jeśli zdecydujesz się być mu wierny.

Comments are closed.