Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Widzieliśmy cuda – konferencja Mocy Ducha Świętego

20 października 2015
Comments off
3 989 Odsłon

Tekst: Redakcja

„Bóg uczynił Polskę moim drugim domem w duchu – będziecie mnie oglądali jeszcze przez wiele lat!” – takimi słowy zakończył wczorajsze nauczanie w Szkole Bożych Liderów Pastor David Ndlovu. „Chcę być częścią Bożego poruszenia w Polsce, nie jestem tylko jednym z gości, którzy nauczają”. Pastor David Ndlovu z RPA przyjechał na kilka dni do Polski, aby być uczestnikiem Konferencji Mocy Ducha Świętego, która zakończyła się w miniony weekend w Warszawie.

Sobota i niedziela były pełne oczekiwanej przez wszystkich mocy Ducha Świętego. Od samego rana zbierali się uczestnicy – napływali z różnych kościołów, często spoza Warszawy, nie zabrakło rodzin z dziećmi. Nic nie było w stanie powstrzymać głodnych Boga ludzi od uczestniczenia w tym wydarzeniu.

W sobotę zaczęło się od intensywnego uwielbienia, a Boża obecność pozwoliła uczestnikom na spotkanie z Bogiem. Jako pierwszy głosił Pastor Nobin Samson, swoją usługę przeplatał indywidualnymi proroctwami do ludzi. Poselstwo pastora Nobina dotyczyło radykalnego powierzenia życia Bogu:

„Nie bój się diabła, on zawsze będzie robił swoje, skup się na tym, co Bóg mówi i będzie robił. Jeżeli Bóg jest Panem, szatan nie może nim być. Kto jest Panem Twojego życia? Jeśli zostałeś uwolniony z ciemności, dlaczego ona wciąż nad Tobą panuje? Pan jest po to, aby Cię uwolnić. Dziś będziesz uwolniony! Uwolnienie z niewoli dzieje się przez poddanie się Bogu. Trwałe uwolnienie od grzechu polega na trwałym poddaniu się Bogu. Zbawienie od grzechu zaczyna się od pokuty od grzechu. Musisz rozpoznać stan, w którym jesteś. Czy Jezus jest Twoim Panem? Biblia mówi: Każdy kto wyzna Jezusa Panem, a nie Zbawicielem – będzie zbawiony.

Wiele osób wyszło na środek, aby zadecydować o zmianie swojego życia i odwróceniu się od grzechu. Byli dotykani przez Ducha Świętego, uwalniani i otrzymywali słowa zachęty.

Po krótkiej przerwie dr Peter Gammons zaczął nauczanie poświęcone darowi Ducha Świętego:

„Duch jest w Tobie i wypływa z Ciebie. Obecność Ducha Świętego czyni z Ciebie Świątynię Ducha – ty jesteś Bożym stałym adresem. Duch uzdalnia Cię do doskonałej modlitwy. Obdarza mocą i czyni Cię zdobywcą dusz – nie po to, aby mieć fajne przeżycia i „gęsią skórkę”, ale żeby było w Tobie Boskie napełnienie ku zdobywaniu ludzi dla Jezusa!  Przestań myśleć, że ludzie nie interesują się Bogiem! Pytanie jest, czy Ty się Nim interesujesz? Ludzie nienawróceni szukają spełnienia w nałogach, ale tak naprawdę potrzebują Jezusa i Ty masz dla nich odpowiedź – swoją unikalną historię nawrócenia. Módl się codziennie o spotkanie z osobą, która potrzebuje Jezusa.”

Dr Peter dalej głosił: „Duch namaszcza! Namaszczenie to Boże uzdolnienie do wykonywania jego dzieł”. Po zakończeniu nauczania, dr Gammons modlił się o uczestników konferencji, udzielając każdemu namaszczenia do ewangelizacji.

Podczas wieczornego spotkania ewangelizacyjnego, które prowadził dr Peter Gammons, 400 osobowa sala była pełna ludzi. Pastor Gammons rozpoczął od fragmentu Ewangelii Łuk.4:18-19: „Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym głosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność, Abym zwiastował miłościwy rok Pana”. Następnie kontynuował:

„Nie mam dla Was złej nowiny! Dobra nowina jest taka, że Jezus zbawia! Każdy musi uświadomić sobie potrzebę zbawienia. Musisz czuć się ubogi i drżący, wtedy zbawienie staje się dla Ciebie dostępne. Dopóki nie zdasz sobie sprawy, że jesteś zgubiony, nie możesz zostać znaleziony, a jeśli zdasz sobie sprawę – Jezus ma dobrą nowinę dla Ciebie”.

Na wezwanie ewangelisty dziesiątki osób wyszły do przodu, by oddać życie Jezusowi. Ewangelii towarzyszyły uzdrowienia i cuda – po zakończonym głoszeniu, pastor Gammons wezwał na środek ludzi, którzy mają problemy ze słuchem, krótszą nogę oraz problemy z kręgosłupem.

Widzieliśmy, jak Pan wydłużał krótsze nogi: „To fantastyczne – nie utykam”! Radość pojawiła się na twarzy jednego z braci.

„Wyjątkowe dla mnie było dotknięcie uzdrowieniem – nie wyszłam do modlitwy i nawet się nie spodziewałam, a ból kręgosłupa natychmiast odszedł” – cieszyła się jedna z uczestniczek.

„Nie słyszałem na to ucho około 5 lat”- powiedział jeden z mężczyzn, który po nałożeniu rąk przez Petera zaczął słyszeć. Następnego dnia pojawił się w Kościele Chwały na porannym nabożeństwie oraz podczas wieczornej ewangelizacji – już bez aparatu słuchowego.

Po sobocie pełnej wrażeń odbyły się dwa fantastyczne spotkania w niedzielę: „Na to kazanie Nobina Samsona czekałam 20 lat” – mówiła jedna z sióstr o niedzielnym nauczaniu w siedzibie Kościoła Chwały. Sala 200 osobowa była wypełniona po brzegi podczas porannego spotkania:

Diabeł nie może bezkarnie przechadzać się po twoim życiu – głosił pastor Nobin – spójrz co Bóg może uczynić dla Ciebie. Nie ma znaczenia, czy fale uderzają w burtę twojego statku, może Pan na to pozwolił. Jedyne co ty musisz zrobić, to się upewnić, że Jezus jest z Tobą w łodzi i jedno słowo od Boga uspokoi tę burzę. Bóg jest z Wami. Trudności nie są ku twojemu zniszczeniu, tylko po to aby wejść w twoje przeznaczenie. Nie martw się „Judaszami”, bo oni popchną cię do twojego przeznaczenia. To jest bolesne, ale ma swój cel. Przez pustynię przechodzisz do ziemi obiecanej, nie możesz dostać się do tronu, jeśli nie przejdziesz przez krzyż, nie daj się pokonać obecnym trudnościom”.

Po zakończonym głoszeniu, pastor Nobin modlił się o wolność dla ludzi związanych duchem strachu:

To co w Waszym kościele lubię, to wrażliwość na Ducha Świętego” – kontynuował dr Peter Gammons podczas wieczornego spotkania w Kościele. „Miałem dla Was przygotowane inne kazanie, ale zdecydowałem się powiedzieć Wam o najważniejszych rzeczach, które wiem i to w kolejności, w której się o nich dowiadywałem w swoim życiu”. Wśród trzynastu punktów, które wymienił były m.in. prawdy dotyczące osobistej relacji z Bogiem, chrztu w Duchu Świętym, uzdrowienia, błogosławieństwa finansowego, wiary, powołania, cudów, dziesięciny. Mocne słowa płynęły:

Gdy Jezus umarł, Bóg już zdeponował w niebie wszystko, czego potrzebujesz, by wypełnić swoje powołanie. Wszystko! Ile jeszcze chcesz? Trzeba to wziąć. Nigdy nie mów – Bóg mnie nie uzdrowił. Bo Biblia mówi, że to zrobił już 2 tysiące lat temu. Przez Chrystusa Bóg trzyma rękę wyciągniętą w Twoją stronę z cudem, na który czekasz. Gdy zaczniesz wątpić, Twoje uzdrowienie zatrzymuje się. Gdy przychodzi niewiara – odsuwa się!”

Spotkanie zakończyło się pełnym radości i wolności uwielbieniem. Nikt nie chciał wychodzić z Kościoła, choć było już bardzo późno. Atmosfera była przepełniona Bożą mocą i przychylnością!

Poniżej krótka relacja fotograficzna z konferencji.

Wkrótce będą dostępne nauczania z konferencji na płycie CD oraz płyta DVD z uwielbieniem nagrana podczas tego wydarzenia. Będziemy o tym informowali na bieżąco.

Zamówienia na materiały pokonferencyjne można składać mailowo  office@kosciolchwaly.pl bądź telefonicznie:  tel. 22 846 87 59

[vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”6661,6664,6663,6665,6666,6667,6668,6669,6670,6671,6672,6673,6674,6675,6678,6676,6677,6662″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”186×124″ title=”Konferencja Mocy Ducha Świętego w Warszawie 17-18 października”]
Tags

Comments are closed.