Blogi
Duch Święty (Luty 20, 2018 3:12 pm)
Niech stanie się światłość (Luty 12, 2018 11:21 pm)
Mój wybór: trwanie w Chrystusie! (Styczeń 30, 2018 6:41 pm)
Na czym polega działanie apostolskie? (Styczeń 29, 2018 12:08 pm)
Światłość świeci (Styczeń 22, 2018 10:00 pm)
Zrób krok w kierunku Boga (Styczeń 16, 2018 9:29 pm)

Wezwanie do czystości

MP_150

„Poświęćcie się, bo jutro Pan dokona wśród Was cudów” (Jozue 3/5)

„Siódmego dnia wypierzcie swoje szaty i oczyśćcie się, a potem wejdziecie do obozu.” (IV Mojż. 31/24)

Bóg wzywa swój lud do czystości. Każdemu poruszeniu Bożemu towarzyszy wezwanie do świętego życia. Nie jest ono trudne do spełnienia, bo uzdalnia nas Duch Święty dany nam. On jest sprawcą  pragnienia bycia świętym i czystym przed Panem.  Duch Święty w nas zawsze będzie nas prowadził w stronę czystości, jasności, przejrzystości i piękna Bożego. Tam gdzie jest działanie Boże, towarzyszy temu zawsze  czystość życia, motywów, postaw.

Po to żeby Bóg mógł działać w Twoim życiu, Twoje życie musi czyste, uświęcone. Brak czystości powstrzymuje Boga od ingerencji w Twoje sprawy. Dlatego diabeł próbuje trzymać ludzi w niewoli brudu, ciemności i grzechu. Żebyś przypadkiem nie powstał do miejsca spotkania z Bogiem. Jemu chodzi o to, byś sam zmagał się ze sobą, swoimi problemami, brudami, ciężarami. Żebyś nigdy nie doświadczył wolności.

Jeżeli chcesz działania Potężnego Boga w Twoim życiu, musisz wyjść z ciemności, brudu i grzechu. Proś Ducha Świętego, aby Cię uzdolnił do złamania jarzma nieczystości. On już to dawno zrobił, ale musisz sobie uświadomić, że pragniesz być czysty dla Niego i chodzić w świętości. Że chcesz Jego czystości bardziej niż czegokolwiek innego. Że zależy Ci na nim.

Kiedy to się dzieje, Światło Boże na nowo zaczyna palić się w Tobie. Siła Boża przychodzi. Wszystko, co Bóg zaplanował dla Ciebie, może się wydarzyć. Powstań i zajaśnij w Bogu.

Comments are closed.