Blogi
Teologia Boża a teologia Jonasza (Czerwiec 18, 2018 6:12 pm)
Czy jesteś bogaty w Bogu? (Czerwiec 7, 2018 7:06 pm)
Prawdziwe objawienie (Maj 23, 2018 10:38 pm)
Potrzebujemy osobistego objawienia (Maj 10, 2018 3:54 pm)
Maria z Betanii (Kwiecień 30, 2018 2:34 pm)

Uchwyć moment, wykorzystaj czas!

moment1000

Tekst: Małgorzata Górnicka

 

To, czym ma się charakteryzować nasz udział w niedzielnym spotkaniu, to zachłanne wręcz wykorzystanie czasu i namaszczenia. Tak, jakby od tego miało zależeć całe nasze dalsze życie.

Na jednym z niedzielnych spotkań naszego kościoła, Bóg bardzo mocno dotknął mnie dwiema ważnymi kwestiami. Jedna z nich to właściwe wykorzystanie czasu z Bogiem podczas uwielbienia, druga – to właściwe korzystanie z Bożej obecności i namaszczenia.

 

Mam nadzieję, że jest już coraz mniej wśród nas, wierzących, osób które czas związany z uwielbianiem naszego Boga, Pana panów i Króla królów, spędzają na odliczaniu minut do kolejnej części niedzielnego spotkania.

Ważne, żeby mieć świadomość że Duch Święty przychodzi do nas także podczas uwielbienia (nie tylko podczas indywidualnych modlitw z nałożeniem rąk, czy modlitwy grupowej) i że w tym właśnie   czasie – podczas uwielbienia – również bardzo mocno chce nam wszystkim usłużyć.

Znam coraz więcej przypadków uzdrowień, które dokonują się w momencie całkowitego zatracenia się w Bożej obecności, właśnie podczas uwielbienia. Bez specjalnych modlitw, bez udziału osoby modlącej się o nas, a niejako samoistnie. Bezwładne dotąd ręce nagle zaczynają oddawać Bogu chwałę i cześć, a unieruchomionym do tej pory nogom wraca czucie. Dlaczego zatem takie uzdrowienia nie miałyby się stać także naszym udziałem?

 

W tym czasie Duch Święty przychodzi do nas także z wizjami i Słowem od Boga. Z oczyszczeniem, przełamaniem, z całą swoją mocą.

 

Niewyobrażalnym marnotrawstwem jest być w takim stanie duszy, ciała i własnej świadomości, który zupełnie pozbawia nas czerpania od Boga już na tym etapie niedzielnego spotkania!

 

Podobnie jest z Bożą obecności i namaszczeniem, które pojawia się w trakcie niedzielnego zgromadzenia.

Wierzę, że Bożym pragnieniem jest, byśmy skorzystali z całego namaszczenia, które Bóg wylewa w danym momencie na nas. Byśmy w tym czasie byli skoncentrowani tylko na Nim – bez rozpraszania się czymkolwiek. By ani jedna kropla tego, co Bóg ma dla nas, nie spadła na podłogę, zamiast do naszego Ducha i do naszych serc! By żadna z rzeczy, które Bóg w danym momencie ma dla nas nie została przez nas zmarnotrawiona.

To, czym ma się charakteryzować nasz udział w niedzielnym spotkaniu to zachłanne wręcz wykorzystanie czasu i namaszczenia. Tak jakby od tego miało zależeć całe nasze dalsze życie. Bo w rzeczywistości tak w istocie jest. Możemy doświadczyć prawdziwych cudów i przełomów od Boga, jeśli tylko w 100% skoncentrujemy się na Nim i zechcemy od Niego przyjmować. A On jest w stanie dać nam wszystko, czego potrzebujemy – aż do przelewu!

Nie trać więc żadnej z okazji dawanych Ci przez Boga! Uchwyć właściwy moment i wykorzystaj właściwie czas! A zmiany w Twoim życiu z Bogiem przyjdą na pewno i to w przyspieszonym tempie!

Comments are closed.