Temu kto ma, będzie dodane

12 lutego 2015
Comments off
2 172 Odsłon

Tekst: Anna Śladowska

„Potrzebujemy ludzi, którzy sprawią, że poczujemy się niewygodnie z naszymi zamkniętymi oczami”.

Mocno utkwiły mi w sercu te słowa nauczania wypowiedziane przez pastora Steva Grey’a z World Revival Church w Kansas City. Niedzielne nauczanie podsumowujące konferencję dla kobiet Arise 2015 podniosło moje objawienie Słowa Bożego na nowy poziom, a jednocześnie wzbudziło radość wskazując na jedność w Duchu pomiędzy nauczaniem Kościoła Chwały a WRC w Kansas City.

Pastor Grey nauczał, że skoro Ewangelia jest dla każdego, to oznacza, że jeżeli masz serce głodne Boga, to nie ma takiej sposobności, żebyś jej nie rozumiał. Przecież Bóg dzieli się swoimi tajemnicami  z tymi, którzy Go pragną. To jest zwiedzenie, jeśli myślisz, że do twojej przemiany (bo bitwa rozgrywa się w naszym umyśle) niezbędne jest objawienie anioła bądź też posiadanie słynnego pastora.
Kiedy słyszysz Słowo, a nie wykonujesz Go, od razu rozpoczyna się proces zatwardzenia twojego serca. Serca tych, którzy mają uszy, a nie słyszą, mają oczy, a nie widzą zostały zatwardzone – tak mówi Słowo (Iz. 6,9.10; Mat. 13,14.15) i ci stają sie rozgoryczeni. A tylko ten, kto słucha Słowa i rozumie je, wydaje owoc ( Ew. Mat. 13.23). Zgodnie zaś z inną zasadą Bożego Królestwa, ten kto ma, dostaje jeszcze więcej, a temu kto nie ma, zostaje odebrane to, co już ma. Dlatego Bóg szuka tych, którzy mają serce dla Niego nieotępiałe i im objawia tajemnicę za tajemnicą. Ponieważ On nie lubi marnować rzeczy, patrzy na serce, komu dać swoje skarby, by je pomnażał stukrotnie, sześćdziesięciokrotnie, trzydziestokrotnie. Konkluzja jest taka, że dziś każdy może dostać tajemnice Królestwa, wystarczy się nawrócić. Nasze położenie jest lepsze niż wielu sprawiedliwych i proroków przed nami, którzy oczekiwali, a nie ujrzeli, a my widzimy i słyszymy.
A Ty wybierasz niewygodę z zamkniętymi oczami czy wolisz być rozgoryczony?

 

 

Comments are closed.