Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Tajemna baza myślowa

6 listopada 2016
Comments off
2 185 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

„I odnówcie się w duchu umysłu waszego” (List do Efezjan 4:23)

Ja, kot Kuba, zasilany jestem z jednego źródła, a jest nim Bóg. Nie robię sobie diabelskich doładowań.  W tyle głowy jednak mam, przynajmniej zdaniem mojej pani,  jakieś fobie, bo w niektórych sytuacjach przereagowuję, a inne olewam, ponoć niesłusznie.

Moja pani obrabia w korpo duże pliki, które ciągną dane z innych plików i jak te od spodu są niewłaściwe, cała analiza albo raport bierze w łeb.  Trzeba to ciągle updatować, a że takie zmienne są czasy, jak  z danymi źródłowymi nie jesteś na bieżąco, to i efekt końcowy może być żałosny.

U mnie podobno taki efekt właśnie jest, że „od spodu” bazuję po trosze na nauczaniach z lat 90, a nieco na serialach telewizyjnych. Co do pierwszych to myślałem, że Słowo Boże trwa na wieki, teraz jednak głosi się trochę inaczej niż wtedy, co zacząłem właśnie zauważać.  Co do tych drugich – zdawało mi się, że nigdy ich nie oglądałem i nie mam pojęcia, skąd znam tych wszystkich aktorów i bohaterów.

Jako że jak na kota mam całkiem rozbudowane zwoje mózgowe, aby zapobiec niewłaściwej bazie, mam teraz przykazane słuchać nagrań z kazaniami naszego pastora, a dodatkowo po kolei wszystkich ksiąg biblijnych. To pierwsze jest na moją duszę jak balsam z Gileadu, a z tym drugim jest gorzej, lektor bowiem jakiś smętny i drętwy, jakby gazetę czytał. A tak w ogóle, w bazę i nadbudowę to wierzyli marksiści, ja, kot Kuba, powiem po apostolsku –  fundament sobie zakładam na przyszłość, aby dostąpić prawdziwego życia!

Comments are closed.