Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

#Szacunek#NowePokolenie

23 sierpnia 2016
Comments off
2 093 Odsłon

Mary_maleMoi drodzy młodzi przyjaciele! Tym razem moje przesłanie kieruję do Was… Cicho sza! Do Was i tylko do Was, rodzice – prosimy nie podglądać!

Chciałabym podzielić się z Wami czymś dla mnie szczególnym. W Biblii Bóg nakazuje nam szanować naszych rodziców i bardzo nas honoruje, jeżeli przestrzegamy jego przykazań (2 Moj. 20:12). Dzieci oraz młodzież, którzy szanują swoich rodziców zyskują dłuższe życie. To jest Boża obietnica, a Bóg traktuje swoje Słowo bardzo poważnie. Kolejną ważną rzeczą jest to, że kiedy będziemy dorośli, to my przejmiemy stery. Powinniście być podekscytowani tym faktem. Pewnego dnia to się wydarzy, dlatego zastanów się nad tym, jakie życie prowadzisz. Rzeczy, które dziś robimy są jak ziarenka, które raz zasadzone, rosną i wydają owoce. Jeżeli sadzimy coś, oczekujemy wzrostu, owocu. Jeżeli siejemy postawę braku szacunku dla naszych rodziców czy złe nastawienie, to któregoś dnia, gdy sami będziemy rodzicami, zbierzemy takie właśnie plony. Nie mówiąc już o tym, jak takie zachowanie zasmuca Boga.

Bóg jest również rodzicem i możesz mi wierzyć, że nie ma drugiego takiego Ojca jak On. Jest hojny, zawsze dobry, chroni nas, prowadzi w dobrym kierunku, kocha nas bezwarunkowo i zawsze traktuje nas lepiej, niż na to zasłużyliśmy. Jako Jego dzieci powinniśmy mieć takie pragnienia jakie ma nasz Ojciec i żyć tak, by go zadowolić. Podobanie się Bogu jest łatwiejsze, niż możesz sobie tylko wyobrazić. Słuchanie Jego Słowa, zawierzenie Jemu i wykonywanie Słowa nazywamy wiarą. Kiedy żyjemy wiarą, to przynosi Bogu niewiarygodną radość, On nam błogosławi. Tak więc kiedy On mówi – szanuj swoich rodziców każdego dnia, nasza odpowiedź powinna być następująca: „OK, Boże. Mogę to zrobić”. Bóg może nas również wesprzeć w naszych słabościach, jeżeli okazywanie posłuszeństwa nie jest naszą mocną stroną. To właśnie jest łaska. Boża łaska jest mocą dla tych, którzy są słabi, ale z całego serca pragną czynić Bożą wolę. Tak więc – DASZ RADĘ! Bóg będzie Cię wspierał i udzieli Ci swojej mocy.

Bądźmy szczerzy, rodzice nie są idealni, także popełniają błędy. Jednakże, tego uczył nas Jezus – wpierw zajmij się źdźbłem w oku swoim zanim zabierzesz się za belkę w oku bliźniego (Mat. 7:3). Zanim zaczniemy obwiniać naszych rodziców, punktując ich za różne zachowania, spójrzmy na nasze życie. Bywa i tak, że nasze zachowanie nie jest bliskie ideału. Rodzice kochają nas bardziej niż kogokolwiek innego na tym świecie i zawsze starają się o najlepsze rzeczy dla nas. Kupują nam niezbędne rzeczy, zabierają w najróżniejsze miejsca, karmią nas i przede wszystkim poświęcają nam swój czas. Czasami o tym zapominamy, a już na pewno zapominamy podziękować im za to wszystko. Nie zrobilibyśmy wiele bez ich wsparcia czy ich pomocy. Tak więc możemy wyrazić im naszą wdzięczność poprzez uszanowanie ich naszymi własnymi słowami czy czynem. Niech będzie to nasz sposób mówienia „Kocham Cię”. To właśnie nasi rodzice chcieliby usłyszeć od swoich dzieci najbardziej.

Jakie są najprostsze sposoby uszanowania rodziców? Kiedy jesteśmy w szkole, dobrze byłoby nie mówić o nich źle przy naszych znajomych. Zaufaj mi, Jezus nigdy nie wyrażał się nieprzychylnie o Józefie czy Marii, a jestem pewna, że Jego rodzice nie byli idealni. Z pewnością mówił dobrze o nich i traktował ich z należytym szacunkiem. Kiedy nasi rodzice proszą nas o coś, byłoby dobrze po prostu się zgodzić i wykonać daną czynność, a im szybciej to zrobimy, tym szybciej wrócimy do naszych zajęć. Kiedy rodzice proszą, byśmy wrócili do domu o konkretnej porze, byłoby dobrze się nie spóźniać.

Ujmując rzecz najprościej – nieposłuszeństwo rodzicom jest grzechem, który zatwardza nasze serca, ochładza je, gasi ogień, który płonie dla Boga. Przyjrzyjmy się naszemu zachowaniu i temu, jak traktujemy rodziców.

Jaki rezultat przynosi szanowanie rodziców? Z pewnością daje to wiele wspaniałych efektów. Rodzice mogą nam ufać, nagradzać nas i wielokrotnie zaskakiwać. Oczywiście dzieci nie mogą być posłuszne tylko po to, by coś zyskać. Jesteśmy posłuszni, bo kochamy swoich rodziców i jesteśmy posłuszni Słowu Bożemu. Jeżeli chcemy gdzieś wyskoczyć z domu, rodzice będą nam ufać, wiedząc, że będziemy się stosować do ich próśb. Taki szacunek chroni naszą relację z rodzicami i to jest niezwykle ważne. Przyjaciele przychodzą i odchodzą, a rodzinę mamy na całe życie. Ten szacunek otwiera drzwi, których nie moglibyśmy sami otworzyć, przyciąga także błogosławieństwo.

Wiem, o czym mówię, żaden rodzic nie zabierze nieposłusznego dziecka na buszowanie po sklepach gdy są wyprzedaże. Pyskowanie, złe nastawienie, wymykanie się z domu, kłótnie z rodzeństwem czy po prostu nieposłuszeństwo – te rzeczy nigdy nie doprowadziły mnie do niczego oprócz problemów. Kto lubi sprawiać kłopoty? Nikt! Moje życie zmieniło się, gdy nauczyłam się szanować moich rodziców. Zaczęło wypełniać się dobrymi rzeczami, a moja relacja z rodzicami została całkowicie uzdrowiona.

Pamiętaj, szanowanie rodziców jest niezwykle ważne dla Boga. Bóg zawarł ten nakaz w swoich przykazaniach, a to co się tam znajduje, powinno być dla nas szczególnie ważne. Czy wiesz, że szanowanie rodziców przemienia się w okazywanie szacunku do Boga? A szacunek otwiera drzwi błogosławieństwu, które przekracza nasze oczekiwania. Kto by takiego nie chciał? Każdy z nas tego pragnie. Jeżeli zaczniesz z każdym dniem zwiększać swój szacunek dla rodziców, to gwarantuję Ci, że Twoje życie będzie stawało się coraz lepsze.

Rzuć sobie takie wyzwanie – będę okazywał większy szacunek rodzicom, choć przez jeden tydzień. Oczekuj efektów. Zobaczysz, że Bóg zauważy tę zmianę i wypełni Twoje życie dobrymi rzeczami. Zdradzę Ci jeszcze jedną tajemnicę – kiedy zaczęłam wprowadzać to w życie, nie mogłam przestać! Aż do teraz! To może uzależnić! Dobra relacja z rodzicami jest bardzo ważna i właśnie tak należy czynić – traktować ich z szacunkiem. Oni na to zasługują, byśmy traktowali ich z miłością i z uznaniem każdego dnia. Tak więc zróbmy to! Bądźmy tym pokoleniem ludzi, którzy prawdziwie kochają i szanują rodziców. Ustawmy poprzeczkę wysoko dla tych wszystkich, którzy są wśród nas, a także dla naszych dzieci.

Comments are closed.