Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Strzeż swych słów

29 maja 2015
Comments off
2 487 Odsłon

Tekst: Charles Capps

Zanim wypowiesz jakąś myśl, która ci przyszła do głowy, zapytaj samego siebie: „Skąd ona pochodzi?”. Jeżeli nie zgadza się ze Słowem, wiesz już, kto ci ją podsunął. Diabeł. Nie wypowiadaj takiej myśli.

Fragment książki „Twórcza moc języka”

Wielokrotnie porzucamy naszą ufność w Boga, odrzucamy Jego Słowo i zaczynamy wierzyć w to, co mówi diabeł. Gdy powtarzamy jego słowa, dajemy mu wolną rękę do działania.

Twój strach daje diabłu możliwość działania. Natomiast wiara sprawia, że Bóg wkracza do akcji. Zanim wypowiesz jakąś myśl, która ci przyszła do głowy, zapytaj samego siebie: „Skąd ona pochodzi? Czy jest od Boga?”.

Jeżeli nie zgadza się ze Słowem, wiesz już, kto ci ją podsunął. Diabeł. Nie wypowiadaj takiej myśli. W przeciwnym razie wpadniesz w jego sidła. Czy wiesz, że diabeł nie ma żadnej władzy nad wierzącym? Jedyne, co może zrobić, to starać się ciebie oszukać. Jeśli mu uwierzysz, dostaniesz się w jego ręce. Podobnie, gdy nieustannie powtarzasz to, co on ci powiedział, możesz całkowicie pogrążyć samego siebie, tak iż nie pomoże ci już żadna modlitwa.

W tym wszystkim odsuwasz Boga gdzieś na bok i mówisz: „Panie, moja sytuacja się pogarsza. Nie ma żadnych zmian na lepsze”Takimi słowami w jednej chwili zatrzymujesz działanie Bożej mocy. Być może Jego odpowiedź była już tuż tuż, a ty właśnie ustanowiłeś panowanie słów diabła na ziemi.

Ty do tego doprowadziłeś.

Na wieki Panie, Twe słowo ustanowione jest w niebiosach – czytamy w jednym z Psalmów (Psalm 119:89, KJV). Boże Słowo jest już utwierdzone w niebie.

Słowo mówi: I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie (Ewangelia Mateusza 16:19). Jezus nie użył tutaj zwrotu „klucze do bram Królestwa”, tylko „klucze Królestwa”.

Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.

Duch Boży powiedział mi któregoś ranka: „Problem dzisiejszego kościoła polega na tym, że większość wierzących «związuje» swoje finanse. Uskarżają się: «Diabeł mi przeszkadza. Nie pozwala mi zrobić tego, co chcę» i tym samym zatrzymują swój duchowy wzrost.

Nie pytaj się diabła, czy możesz! Nie proś go o pozwolenie. Po prostu idź i rób to, co masz zrobić. Czasami wchodzimy z naszym wrogiem w pewnego rodzaju zażyłość, zwracając uwagę na to, co on ma do powiedzenia. Mówi nam: „Nie możesz tego zrobić”, a my wyznajemy: „Diabeł przeszkadza mi przez cały tydzień. Przez niego nic nie mogę zrobić”.

Niektórzy ostrzegają: „Szatan jest tak sprytny, że potrafi cię «wykiwać» – i nawet się nie zorientujesz kiedy. Zanim się spostrzeżesz, zapędzi cię w kozi róg”. Wypowiadając takie słowa, pozwalamy diabłu oszukiwać nas. Sami przecież powiedzieliśmy: „Diabeł osaczył mnie niepostrzeżenie i teraz niszczy moją pracę”. Gdyby w takiej sytuacji Bóg zdecydował się zareagować i powstrzymać diabła, postąpiłby wbrew Swojemu Słowu. Powiedział bowiem, że możemy mieć to, co mówimy. Przyznajemy, że szatan jest mądrzejszy od nas, dlatego też udaje mu się nas oszukiwać. Z naszych słów można czasami wyciągnąć wniosek, iż diabeł jest mądrzejszy i silniejszy od Boga. W Piśmie Świętym nigdzie jednak nie ma podobnego stwierdzenia.

WIARA JEST ZWYCIĘSTWEM

Znajdziesz natomiast w Biblii mnóstwo wersetów o tym, że Bóg pod każdym względem przewyższa diabła i za każdym razem, gdy będziesz działać na podstawie Jego Słowa, da ci zwycięstwo. Wiara, która przezwycięża świat, mieszka w twoim wnętrzu! Zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza (I List Jana 5:4).

Jest wiele wersetów Pisma, które to potwierdzają. Nie znajdziesz jednak w Biblii takiego miejsca, gdzie byłoby napisane, iż szatan jest mądrzejszy od Boga albo od ciebie. Jeśli trwasz w Chrystusie, poznajesz Jego myśli. Szatan wcale nie jest taki inteligentny. Wyobraź sobie kogoś, kto ciągle chce walczyć, pomimo iż został już pobity? Czyż to nie głupie? Jeżeli nie wierzysz, że już zwyciężyliśmy, to poczytaj sobie zakończenie Biblii. Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie (I List Jana 4:4). Księga Objawienia 12:11 mówi: A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego. Przez co? Przez krew Jezusa oraz przez słowo swojego świadectwaSłowo swoich ust. Czy zwróciłeś uwagę na to, iż w tym wersecie napisano „zwyciężyli”?

Zakończenie Biblii mówi o tym, że wygrałeśChwała Bogu! Utwierdź się w tym i przestań zgadzać się z diabłem. Nie przedłużaj swojego cierpienia. Zgódź się z tym, co powiedział Bóg. Już wygrałeś i nie była to twoja walka. Jezus stoczył ją za ciebie i odniósł zwycięstwo! „Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat”. Chwała Panu!

Wznowienie wydania bestsellerowej książki Charlesa Cappsa: „Twórcza moc języka”.
Informacje i zamówienia: wydawnictwo@ndp.org.pl

Tags

Comments are closed.