Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Sposób na sukces w Królestwie Bożym

25 stycznia 2016
Comments off
2 582 Odsłon

Mary_maleNiezależnie skąd pochodzisz, myślenie stojące za duchem tego świata mówi ci tak: promuj siebie. Panuje powszechne przekonanie, że jeżeli nie będziesz się wpychał przed innych, nic w życiu nie osiągniesz.

Rzeczywiście, to się sprawdza w biznesie czy w codziennym życiu. Jednakże w Bożym Królestwie rzeczy mają się zupełnie odwrotnie. Bóg może wywyższyć cię, otworzyć ci drzwi i postawić cię w miejscu, na które nie zasłużyłeś.

Kiedy inni pną się do góry, często „po trupach”, Bóg ma moc wynieść cię na sam szczyt. Jeśli szczerze pragniesz sukcesu – zarówno w osobistym życiu, jak i w Królestwie Bożym – musisz pozwolić Bogu na zmianę swojego sposobu myślenia, nawyków, utartych ścieżek i postawy serca. Wśród wielu ludzi płynących w jednym kierunku, bądźmy tymi, którzy podążają pod prąd. Kiedy świat mówi Ci „bądź pierwszy”, ”promuj się” „zadbaj o siebie”, Bóg wzywa swoje dzieci do podążania w zupełnie inną stronę. W Jego Królestwie my uniżamy się, a On zostaje wywyższony. Bóg chce, byśmy po pierwsze kochali Jego i naszych bliźnich, traktując ich lepiej, niż na to zasługują i nie wywyższając się zbytnio. To jest zupełnie sprzeczne z postawami, które promuje dziś świat, ale zgodne ze standardami Królestwa Bożego.

My, chrześcijanie, musimy stanąć w prawdzie Słowa Bożego i zweryfikować swoje myślenie. Możemy udawać przed innymi, że pokornie czekamy na wywyższenie nas przez Boga, ale często prawda wygląda zupełnie inaczej. Wielu z nas nie wychowywało się w Królestwie Bożym od dziecka i kiedy zaczynamy naszą drogę z Bogiem, nasze stare nawyki nie znikają od razu. Musimy więc słuchać głoszonego Słowa Bożego i czytać je w domu. To zaowocuje wzrostem naszej wiary oraz odnowi nasze umysły.

W Liście do Rzymian czytamy: „A nie upodobniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swojego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe” (Rz. 12:2). Kiedy zostajemy chrześcijanami, akcenty się przesuwają. Kończy się etap „ja i moje ego”, a zaczyna się służenie żywemu Bogu i innym ludziom. Kiedy będziemy żyć właśnie w taki sposób, odniesiemy sukces. Gdy złożymy nasze życia Bogu i ludziom, odnajdziemy szczęście, którego nie dadzą nam żadne pieniądze.

Kiedy świat powtarza ci: „skup się na sobie, zajmij się sobą, kochaj siebie”, to prowadzi tylko do tego, abyś stał się ruiną człowieka.

Bóg mówi: „bądź jak ja, złóż swoje życie w ofierze i kochaj”.

I to jest możliwe! Możemy to zrobić, szczególnie jeżeli jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Jeżeli nie zostałeś jeszcze napełniony Duchem Świętym, wiedz, że potrzebujesz tego daru. Duch Święty sprawia, że możemy żyć właśnie takim życiem, a moc Boża pozwala kochać innych. Tak więc, z pomocą Ducha Świętego możemy żyć jak Bóg, bo to Jego miłość została wlana do naszych serc.

Jeśli chcesz zostać prawdziwym sługą, po prostu poproś Boga, by ci pomógł. Na tę modlitwę na pewno odpowie, bo ona zapoczątkuje prawdziwe błogosławieństwo w twoim życiu. Kiedy przestajesz żyć dla siebie samego i zależy ci głównie na Nim, wtedy dopiero jesteś wolny, by służyć bez ograniczeń.

Co więcej, Bóg zacznie cię stawiać w miejscach, o jakich nawet ci się nie śniło. W Jego Królestwie, jeżeli się uniżamy, On nas wynosi. To jest jego obietnica dla tych, którzy wybrali podążanie wąską drogą. Innym praktycznym sposobem, poza modlitwą, aby stać się sługą Bożym, jest aktywny udział w życiu lokalnego kościoła.

Bądź chętny, by służyć i rób to, co potrafisz.

Może czujesz, że Twoim powołaniem jest głoszenie słowa w niedzielne poranki. Ale czy w tym momencie jest taka potrzeba? Prawdopodobnie nie. Może jednak są pewne potrzeby w ramach innych służb, gdzie inni nie są zbyt chętni, by poświęcić swój czas i włożyć pracę.

Powiedz: “Będę służyć jak Jezus”. I zrób to!

W Ewangelii Św. Jana, Jezus wziął ręcznik, opasał nim biodra i zaczął obmywać stopy uczniom. Jezus jest Bogiem w ludzkim ciele, jest Mesjaszem, On jest największy we wszechświecie i uniżył się do poziomu sługi. Zrobił to, aby okazać miłość swoim uczniom i pokazać, na czym polega postawa sługi. Jezus nie podążał za nurtem tego świata, żadne bóstwo, które świat postawił na piedestale nie może się z Nim równać. Bóg widział, jak Jego Syn uczył ludzi zasad Królestwa Bożego, tu na ziemi, w każdym aspekcie życia, włączając w to śmierć na krzyżu. Bóg nie tylko wzbudził Go z grobu, ale także wywyższył i posadził po swojej prawicy. Jego Imię jest ponad wszelkie imiona, On panuje ponad wszystkim. Taki jest właśnie porządek w Królestwie Bożym. Jeżeli pragniesz być wywyższonym, wpierw musisz się uniżyć.

Szatan (Lucyfer) był swego czasu częścią Bożego Królestwa, lecz zapragnął być kimś znaczniejszym. Tak bardzo tego chciał, że postanowił sam sobie to załatwić. Wiemy, jak ta historia się kończy, jak został strącony na ziemię, pokonany na krzyżu, a jego królestwo powoli niszczeje. Wkrótce będziemy świadkami jego końca i wszystkich tych, którzy idą za nim.

Pragnienie rozwoju w służbie i przygotowywanie się, by móc być użytym przez Boga nie jest niczym złym. Jednakże, jeżeli mamy być nazywani chrześcijanami, musimy naśladować Chrystusa. On uniżył się i usługiwał. Żył by Ojca otoczyć chwałą. W rezultacie Bóg wywyższył Go i powierzył mu niesłychaną służbę.

Zostaliśmy powołani by służyć.

Musimy się uniżyć, by On nas mógł wywyższyć. Musimy być gotowi, by służyć w Jego domu, nawet gdy to, co obecnie robimy, nie jest naszym największym marzeniem. Robimy to, bo oddajemy chwałę Jezusowi. On widzi naszą postawę serca, to jak służymy i tylko On może nas wywyższyć.

Idźmy dalej tą drogą, według zasad panujących w Królestwie Bożym – uniżmy się i obserwujmy, jak Bóg będzie nas podnosił.

Comments are closed.