Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Soli Deo Gloria

22 marca 2014
Comments off
2 686 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

 „Tylko Pana zastępów miejcie za świętego.” (Księga Izajasza 8:13a)

Ja, kot Kuba, muszę co niektórym od zera wykładać pięć zasad protestantyzmu, bo się im na tyle w głowach pomieszało, że stali się ociężałymi w słuchaniu i bez refleksji żadnej. Słynne wideo „ekumenizacyjne” w którym Keneth Copeland i spółka błogosławią papieża Franciszka (i vice versa) wykonało widać jakąś pracę w co niektórych głowach. Ogłoszono ponoć koniec protestantyzmu, a przynajmniej protestu.  Mój, kota Kuby, protest trwa i może przybrać na sile, bo Franciszek ów zamierza lada chwila (prasa włoska pisze, że jak tylko Watykanowi starczy kasy) kanonizować papieża Jana  Pawła II, zwanego w slangu młodzieżowym JP2, którego wcześniej uczynił błogosławionym papież Benedykt XVI (czyli niejaki  B16 – również ulubieniec młodego pokolenia).  Z tej okazji podejrzewam, że  w ojczyźnie wynoszonego na ołtarze odbędą się jakieś spotkania modlitewne i  tu rodzi się pytanie o ich ekumeniczny charakter.  Przecież Pan Jezus chce, byśmy byli jedno, no nie? Wybieracie się?

Ja, kot Kuba, szanuję braci katolików (z papieżami włącznie), szczególnie tych, którzy rzeczywiście są braćmi. Jedynie protestuję przeciwko robieniu mi z mózgu wody albo kasy na mnie. Świętego bowiem jeszcze nie ma, za to już jest moneta. I to niejedna.  Rekordzistka waży 3 kilo (srebra), ma kształt Polski i jest wysadzana diamentami. Odbywa się już przedsprzedaż innych dewocjonaliów.  Ja, kot Kuba, się pytam, czy nie przypomina to trochę średniowiecza?

Pomijam już interpretacje na poziomie: kościół katolicki = Wielki Babilon, Maryja = diabeł, ale ja, kot Kuba, mam zamkniętą listę osób, które będę czcił i innych nie mam zamiaru na nią wciągać. Nie będę się modlił do człowieka, abym z moim bratem katolikiem poczuł się emocjonalnie jedno. Nie będę też mówił, jak dziad, do obrazu, o nie!

Comments are closed.