Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Sojusznicy wroga – duma i lęk

1 marca 2016
Comments off
2 264 Odsłon


Mary_male
Jak może jeden odpędzać tysiące, a dwóch odpierać dziesięć tysięcy?
Dlatego, że ich sprzedała ich Skała, że Pan na łup ich wydał. (Pwt. 32:30)

W czasie osobistych zmagań, gdy twoja dusza jest bardzo podatna na zranienia, z pewnością ostatnią rzeczą, jaka ci przychodzi na myśl, jest mówienie o swoim problemie. Jednak zachęcam cię, abyś wykazał się odwagą i zechciał podjąć to ryzyko. Ale bądź rozważny i przemyśl, przed kim się otwierasz. Pamiętaj, prawdziwy przyjaciel (oczywiście jeżeli jesteś osobą wierzącą) to ktoś, kto zawsze skieruje cię w stronę Jezusa, a owoc Ducha Świętego jest widoczny w jego życiu.

Zwykle jestem ostrożna, przed kim się otwieram, ponieważ  ta osoba może mieć wpływ na moje życie. Nawiązuję bliższe relacje z ludźmi, którzy mają to samo serce, dzielą tą samą wizję i których jestem pewna. Otaczam się ludźmi lojalnymi i godnymi zaufania. Takimi, którzy byli i są ze mną na dobre i na złe.  Jeśli znasz takie osoby, nie wahaj się otworzyć przed nimi, a zobaczysz, że to może mieć zbawienny skutek w twoim życiu.

Gdy przechodzisz w życiu przez kryzys, zwykle łatwo cię zranić. Może nawet tak się stało w przeszłości, ale pamiętaj, że nie każdy chce cię zniszczyć. Dlatego właśnie potrzebujesz pomocy Ducha Świętego, by wybierać w swoim życiu przyjaciół godnych zaufania. Tak czy inaczej, bądź odważny i otwórz się na właściwych ludzi, to pozwoli przywrócić pokój w twoim życiu. Ostatecznie to Bóg jest tym, który nas prawdziwie wyswobadza. Zwykle używa do tego przyjaciół, którzy wskazują na Niego, jako źródło mocy ku uwolnieniu.

Wróg będzie chciał trzymać Cię w odosobnieniu, abyś wpadł w studnię rozpaczy i  użalania się nad sobą. Kiedy czujesz, że właśnie tak się dzieje, zadziałaj szybko. Pamiętaj, że: „przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.” 1 Piotra 5:8). Zamiast czekać aż będzie coraz gorzej, koniecznie wezwij na pomoc tych, którzy cię kochają i jasno im powiedz, że nie radzisz sobie z problemami.

Szukaj ludzi lojalnych, szczerych, którzy chcą dla Ciebie jak najlepiej. Pamiętaj, że każdy z nas popełnia błędy i nie jesteśmy idealni. Bywa tak, że ludzie nas zawodzą i rozczarowują. Są słabi, pełni swoich przywar, a czasem po prostu głupi. Dlatego też, my musimy być dojrzali i kochać ludzi, mimo ich niedoskonałości. Czy nie tego samego oczekujemy od innych, kiedy to my okazujemy się zawodni? Łatwo jest wybudować dookoła siebie mur i lizać swoje rany. Natomiast Bóg chce, byśmy sobie wzajemnie wybaczali, a on będzie leczył nasze złamane serca. Musimy być odważni i na nowo komuś zaufać.

Budując mur oddzielający nas od ludzi, tym samym oddzielamy się od Boga.

Bywa, że chowamy się za tym murem tak skutecznie, że On nie może przyjść nam z pomocą. Bóg używa ludzi, a Jego Królestwo jest również oparte na relacjach. To właśnie dzięki relacjom i zaufaniu do innych niektóre nasze problemy mogą znaleźć rozwiązanie.

Niebezpieczna jest duma. Ona zazwyczaj mówi: „nie potrzebuję pomocy”. Prawdą jest, że wielu ludzi dookoła ciebie zmaga się z problemami i potrzebuje pomocy. Mógłbyś im pomóc, ale duma zamyka im drzwi do zbawienia. Zbawienie to nie tylko bilet do nieba po śmieci, to także pomoc tu i teraz.

Czasem ktoś boi się zaufać, bo nie chce zostać zraniony. Bywa, że ludzie są zbyt dumni i stanowią idealny cel dla wroga. To pierwszy krok do tego, aby w ich głowie pojawiły się kłamliwe głosy na różne tematy. Wróg uwielbia oczerniać naszych bliskich bądź stwarzać problemy, tam gdzie ich nie było. Właśnie dlatego musimy być aktywni i otworzyć się na ludzi. To najlepszy sposób na to, aby niszczyć plany i intrygi diabelskie.

Szatan uwielbia niszczyć relacje i powodować podziały. Bóg kocha odnawiać i tworzyć relacje. W jaki sposób pokonać przeciwnika? Dobrem! Najlepszym sposobem jest pozwolić swojej dumie upaść i wołać do Boga „Boże pomóż! Mam problem!”. Bóg odeprze dumę i zbliży się do złamanego serca. On nie zwleka z odpowiedzią wobec tych, których serca są złamane.

Oprócz wołania do Boga, po prostu zadzwoń do przyjaciela, kogoś komu ufasz lub zwrócić się bezpośrednio do lidera w kościele. Kiedy odkryjesz swój problem przed kimś, ciemność zacznie tracić swoją moc w Twoim życiu.

Pamiętaj, sznur potrójny nie tak szybko się zerwie (Kazn.4:12). Jezus, Twoi przyjaciele i Ty jesteście siłą, z którą trzeba się liczyć. Skoro jeden położy w walce tysiąc, pomyśl tylko, ilu powali takich dwóch jak ty i przyjaciel. Opłaca się być odważnym i otwartym na innych, ponieważ dzięki temu, możesz wyrwać swoje nogi z sideł ptasznika.

Comments are closed.