Blogi
Przełamywanie przeszkód (Październik 17, 2017 2:22 pm)
Para w gwizdek (Wrzesień 30, 2017 5:30 pm)
Unicestwienie spisku (Wrzesień 29, 2017 12:10 pm)
Noe – sprawiedliwy przed Bogiem (Wrzesień 15, 2017 12:12 pm)
Boża wola (Wrzesień 7, 2017 1:18 pm)
Bądź mężny (Sierpień 22, 2017 2:16 pm)

Skromność moja

KotKuba_Biblia_1000

Tekst: Kot Kuba

„Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i daje je temu, komu chce” (Dn 4:22b)

Moja, kota Kuby, skromność znana jest wszystkim ludziom, ponieważ Pan jest blisko. Najskromniejszym człowiekiem na ziemi był Mojżesz, zaraz potem idzie redaktor poczytnego Magazynu, a u kotów rzecz się ma wiadomo jak, na czele peletonu świętych podążam ja, kot Kuba.

Słuchaliśmy ostatnio z moją panią nauczania o Nabukadnezarze i byłem bardzo zachęcony. Jak państwo wiecie, noszę królewskie namaszczenie i już widziałem siebie oczami wiary jako wielkie drzewo, w którego cieniu chronią się całe narody. Niestety kaznodzieja szybko przeszedł do mniej ciekawego tematu: pycha. I żeby tylko na chwilę, gdzie tam. Zaczął skakać po całej Biblii, werset za wersetem, które układały się w spójną całość i nie mogłem się nadziwić, że nawet w takiej sprawie może go prowadzić Duch Święty. Pierwsza znudziła się moja pani i poszła po coś do lodówki, ja zaraz też pobiegłem do miski. Tak właściwie, to ja, kot Kuba słucham tylko naszych nauczań, a to było skądinąd. Głęboko wierzę bowiem w jeden ośrodek nauczania w kościele.

Wróciliśmy na szczęśliwe zakończenie opowieści. Teraz wiem, że najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i daje je komu chce. A chce dać mi, kotu Kubie.

Tags

Comments are closed.