Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Skąd przychodzisz i dokąd idziesz?

8 lutego 2015
Comments off
2 242 Odsłon

Hagar była w kryzysie, nie miała dokąd iść, ani gdzie się ukryć. Szczęśliwie, Bóg przyszedł jej na ratunek i mogła doświadczyć Go na innym poziomie. On nie był jedynie Bogiem Abrama i Sarai, ale teraz był Bogiem, który objawił się jej.

 

 

Kiedy w zeszłym tygodniu przygotowywałam lekcję w oparciu o historię Hagar, Duch Święty przybliżył mi jeden werset. Chodzi o fragment, w którym Pan objawił się Hagar, kiedy ta uciekła od Sarai:

 „Skąd przychodzisz i dokąd idziesz?” (1Moj. 16:8b)

To ciekawe pytanie i wierzę, że Anioł Pana już znał odpowiedź, ale chciał wiedzieć, jak ona zareaguje. Hagar wmieszała się w sytuacje, która po części była z jej winy, a po części nie. Była w kryzysie, od którego chciała uciec. To było jej rozwiązanie problemu. Może czuła, jakby jej życie dobiegło końca i z nikąd nie było pomocy. Czy kiedykolwiek byłeś w podobnej sytuacji?

Być może uciekłeś od problemu, znalazłeś się w suchym miejscu i starasz się wymyślić, jaki będzie twój kolejny krok. Jednak nie znajdujesz odpowiedzi, a wszystko co robiłeś w przeszłości, nie działało. A może to był czas kiedy niczego nie robiłeś dobrze, widziałeś same negatywy w sobie, i wszystko cię przygnębiało. Jeśli jesteś ze sobą szczery, to wiesz o czym mówię i rzeczywiście przeszedłeś przez tego typu sytuacje. Ciężkie czasy to część życia, ale sęk w tym jak reagujemy na pojawiające się zmiany. Myślę, że historia Hagar jest dla nas kluczem!

Jest jeden szczególny fragment piosenki pastora Steve’a Graya (“Próba twojej wiary”). Ten fragment zawsze dotyka mnie w trudnych chwilach. „Jezus staje w pierwszej linii, nigdy nie rezygnuje z walki”. Hagar była w kryzysie, nie miała dokąd iść, ani gdzie się ukryć. Szczęśliwie, Bóg przyszedł jej na ratunek i mogła doświadczyć Go na innym poziomie. On nie był jedynie Bogiem Abrama i Sarai, ale teraz był Bogiem, który objawił się jej. To właśnie chce zrobić Bóg, kiedy przechodzimy przez trudne sytuacje. Kiedy jesteśmy na pustyni, słabi, bezradni, bez nadziei, bez miejsca, w którym czulibyśmy się dobrze. Bóg chce się objawić i przekierować nas z miejsca, z którego przyszliśmy, do miejsca do którego mamy dotrzeć. Od tego momentu nie żyjesz już własnymi siłami, ale możesz zależeć od siły Bożej. Teraz możesz otrzymać obietnicę od Boga i kierunek, w którym masz zmierzać.

Dla mnie historia Hagar jest o tym, jak Bóg objawił się w jej trudnej sytuacji. On jest Bogiem, który nas widzi (El Roi), Bogiem który słyszy nasze wołanie o pomoc. Kiedy coś w nas uderza, gdzie biegniemy po pomoc? Biegniemy do jedzenia, rozrywki, mediów, czy pracy żeby otrzymać odpowiedź? Kiedy wszystkie te rzeczy pozostawiają cię pustym, tylko Bóg mam moc, by cię uratować. Tylko Bóg może przynieść nam pokój i odpowiedzieć na nasze modlitwy. Bożki to stworzone przez ludzi rzeczy, które nie mówią, nie pomagają, nie słyszą. Tylko Bóg mówi, słyszy i odpowiada nam, kiedy Go potrzebujemy. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, radzę ci, żebyś zrobił coś, co zadziałało w moim życiu. Odkryłam jaką moc ma wzywanie Imienia Boga. Zamiast mówienia o moich problemach, wypowiadania wątpliwości, niewiary – wypowiadam wiarę. Studiuję psalmy i kieruję Boże Słowa do mojej sytuacji. Biegnę do Boga i stoję na obietnicy. Dokonuję wyboru, żeby trzymać się Bożego planu dla mojego życia. Kiedy przeminie próba, ja nadal będę stać. Zobaczę, jak Bóg objawia się mi jako Ten, który widzi i słyszy moją modlitwę. Będę miała świadectwo Bożej wierności w moim życiu.

W Bożej Księdze nie chodzi o to, skąd przychodzisz, ale o to dokąd zmierzasz. Ważne jest to, jak reagujesz, bo twoje reakcja ma wpływ na twoją przyszłość. Gdzie pobiegniesz, kiedy próba zapuka do twoich drzwi? Będziesz wykonywać to, co jest właściwe (uwielbiać, dziękować Bogu, wzywać Go), czy będziesz uciekać od problemów? Pamiętaj, że Bóg ma dla ciebie dobry plan, niezależnie od tego przez co przechodzisz. Możesz czuć się zbudowany, bo On jest Bogiem, który cię widzi i stanie w pierwszej linii przeciw twojemu problemowi.

 

 

Comments are closed.