Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Serce które pozwala Bogu kopać

29 marca 2015
Comments off
2 116 Odsłon

Czy wiedziałeś, że Bóg chce, żeby nasze życie przyniosło owoc? Że chrześcijaństwo nie polega na umieraniu, ale na życiu? Jeśli coś żyje, to powinno przynosić owoc! Mamy przynosić owoc Ducha Świętego, co pokaże, że jesteśmy uczniami Chrystusa. Jeśli przynosimy dobry owoc, odda on chwałę Bogu, i tego On właśnie od nas oczekuje.

Mamy wiosnę, czyli nowy czas. Jako że mieszkam w Cieszynie, widzę wielu rolników orzących swoje pola i przygotowujących je na zasiew. Widzę ożywające drzewa, kwitnące kwiaty, widzę pracujących ludzi. To zdecydowanie czas, żeby usunąć to co stare i zrobić miejsce na coś nowego. Wiosna to nowy czas zarówno w naturalnym jak i ponadnaturalnym. Bóg chce zrobić coś całkowicie nowego w życiu swoich ludzi, ale czy oni są gotowi? Bóg jest Bogiem życia. On cały czas porusza się naprzód, przynosi potrzebne zmiany, wzrost, poszerzenie, ulepszenie, przemianę świata.

To jest właśnie życie. Ono się zmienia, nieustannie. Co jest smutne, to fakt że ludzie mogą tkwić w religijnym systemie i cieszyć się nim bardziej niż Bożym systemem. Religia się nie zmienia, nie porusza, nie wzrasta, nie polepsza, nie poszerza i sprawia, że ludzie stają się bezproduktywni. Zatem nawet w środku nowego sezonu ludzie mogą tkwić w religijnym systemie i przegapić możliwość, by iść naprzód. Dlaczego? Nie widzą, co robi Bóg, nie słyszą duchowymi uszami, jest im wygodnie w ich systemie. Coś co nie ma żródła w Królestwie Bożym, jest w nich głęboko zakorzenione i zakopane głębiej niż sięga ich wzrok.

Jeśli chcesz prawdziwej zmiany tej wiosny, zmiany która na zawsze zmieni twoje życie, czytaj uważnie. Jeśli są w twoim życiu rzeczy ( sny, pragnienia, plany, wezwanie) które wydają się martwe, stare, lub zrujnowane – to przesłanie kieruję do ciebie. Nadszedł czas, abyś pozwolił Bogu, by kopał głęboko w twoim sercu i usunął to, czego nie powinno w nim być. Zgorzknienie, strach, depresja, złość, pasywność, zniechęcenie itd. Czas aby to co było zakorzenione w twoim życiu, zostało wyrwane. Pamiętaj, Jezus powiedział, że Bóg jest ogrodnikiem (Jan 15:1), a my jesteśmy jak drzewa w ogrodzie. On patrzy na to, co produkujemy a czego nie. Czy wiedziałeś, że Bóg chce, żeby nasze życie przyniosło owoc? Że chrześcijaństwo nie polega na umieraniu, ale na życiu? Jeśli coś żyje, to powinno przynosić owoc! Mamy przynosić owoc Ducha Świętego, co pokaże, że jesteśmy uczniami Chrystusa. Jeśli przynosimy dobry owoc, odda on chwałę Bogu, i tego On właśnie od nas oczekuje.

Musimy pozwolić Bogu-ogrodnikowi, aby kopał w naszych sercach i usunął wszystko, co powstrzymuje nas od wydania owocu. W historii o czterech glebach Jezus opisuje cztery rodzaje ludzi. Twarda gleba = twarde serce, Skalista gleba = osoba która nie przyjmuje Słowa Jezusa głęboko, tak by się zakorzeniło. Ciernista gleba = było w niej już zasadzone coś, co powstrzymuje nasz ratunek. Miękka gleba = serce wolne by produkować to, czego chce Bóg. Jak możemy zdobyć serce, które przynosi owoc dla Boga? Musimy pozwolić Bogu, żeby wykopał stare korzenie i oczyścił nasze serca swoją krwią. Kiedy zrobimy ten krok, będzie to krok ku wolności. Usuwanie rzeczy które tkwiły w nas od długiego czasu nie jest przyjemne, ale wolność która przyjdzie, jest tego warta. To na tym polega wolność… na nowym życiu!

W tym roku chcę, aby Polacy mieli życia pełne produktywności i wolności. Chcę, żeby byli odważni i żeby pragnęli iść za Bogiem bardziej niż kiedykolwiek. Zmierzenie się z naszymi korzeniami wymaga odwagi, bo musimy zgodzić się, żeby zostały zakopane. Jednak kiedy Bóg przybliży się do naszego życia, jaki owoc znajdzie? Jaką glebę zobaczy? Zobaczy owoc wiosenny, rosnący w tobie oraz miękką glebę? Czy znajdzie coś, co próbowało rosnąć, ale zostało zduszone przez to, czego my nie wykorzeniliśmy? Lub gorzej – może znajdzie piękne drzewo bez owoców, z samymi liśćmi? W tej chwili proś Boga, żeby otworzył twoje oczy, żebyś zobaczył, co musi zostać ożywione w tobie. Poproś, żeby odkrył skały, ciernie i korzenie które muszą zniknąć. Poproś o więcej Jego obecności i wolności. Ten ogrodnik jest jak żaden inny. On chce zrobić to, o co Go prosisz. W końcu odejdziesz przemieniony, na innym poziomie życia.

 

Comments are closed.