Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Samotna mama – wychowanie dzieci

13 czerwca 2014
Comments off
6 203 Odsłon

Tekst: Aneta Szuba

Każdy podejmuje złe wybory, każdemu zdarzy się zgrzeszyć, nikt nie jest wolny od błędów – wielu udaje się to zataić, ukryć, albo rozwiązać „w komorze”, ale nie samotnym matkom.  Ich dramat rozgrywa się na oczach wielu, a konsekwencje ich wyborów, błędów, grzechów – one i ich dzieci ponoszą latami.

Krótka charakterystyka

Status:  rozwiedziona, porzucona, zdradzona, samotna;
Wiek: 24+
Dobytek: dziecko (czasem dwoje) i długi;
Miejsce zamieszkania: rzadko na swoim, zazwyczaj gdzie najtaniej;
Doświadczenie w relacjach międzyludzkich: gruntowne przeszkolenie w byciu oszukiwaną, manipulowaną, okłamywaną, w byciu obiektem drwin i poprawianiu religijnym osobom humorów (jak to im się w życiu udało);
Zaradności życiowe: potrafi przygotować dobry posiłek przy prawie pustej lodówce, z pustym  portfelem zorganizować udane przyjęcia urodzinowe dziecku,  innych obdarowywać/ubłogosławiać – samej będąc w ciągłych brakach;
Charakter: lojalna do końca, kobieta kościoła, modlitwy, postów, wierna, oddana, wychowująca dzieci „dla Boga”;
Serce: obolałe, złamane, współczujące;
Marzenia: usnąć nie płacząc wcześniej  do poduszki i przespać głęboko całą noc; przestać chodzić w głębokim przekonaniu o byciu kobietą „ostatniej kategorii”; móc  znowu śmiać się beztrosko w  głos i być wolną od strachu  o dziecko/ci.

Cudowna Boża Kobieto:

Nie jesteś kobietą ostatniej kategorii. Wybory jakich dokonałaś, nie do końca były wolne od wpływu, jaki miał na Ciebie Twój dom rodzinny. Przeciwnik to wiedział. Widział i wykorzystał, by zniszczyć Twoje życie. Wierzę jednak, że jesteś kobietą niezłomną i to Ty (i Twoje dzieci) będziecie „oglądać dobroć Pana w krainie żyjących”.

Bracie, Siostro:

Rozejrzyjcie się wokół siebie. Jeżeli znajdziecie jakąś samotną mamę, wiedzcie, że  to jest czas,  gdy toczy ona olbrzymi, wyczerpujący, dramatyczny bój w swoim życiu. Wiedz, że Ciebie potrzebuje! Weź jej pociechy na spacer, zaproś na obiad, przytul czasem, mówiąc że jest  dzielna. Nie dziw się smutkowi w jej  oczach, ani częstym łzom.

Znam Kogoś, kto obiecał, że nigdy „trzciny nadłamanej nie dołamie”. Niech w życiu tych Bożych kobiet będzie jak najwięcej ludzi Jego – Chrystusowego – serca i charakteru.

Tags
,

Comments are closed.