Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Rozpraw się z wątpliwościami

25 kwietnia 2016
Comments off
2 052 Odsłon

Mary_maleCzy kiedykolwiek byłeś w miejscu, gdy masz wrażenie, że wszystko co robisz, rozpada się, podczas gdy starasz się czynić dobro dla Boga? Albo wydaje ci się, że wokół same problemy, niczym jadowite węże próbujące cię ugryźć?

Wydaje ci się, że wiesz od Boga, jaki jest kierunek w twoim życiu bądź usłyszałeś od Niego co masz robić. Tymczasem, gdy rozejrzysz się wokół, wszystko wydaje się zmierzać w przeciwnym kierunku. Biblijny Zachariasz przez to przeszedł. Czekał latami, żeby zostać ojcem i doszedł do miejsca beznadziei, aż się zestarzał, nie oglądając potomka. Pomimo tego, przez cały ten czas Bóg miał dla niego plan i wypełnił swoją obietnicę.  Zatem nabierz otuchy, nie jesteś sam. Ludzie na całym świecie przeżywają to samo, co bohaterowie z Biblii. Nie powinno to być dla ciebie zaskoczeniem, gdy spotykają cię rozczarowania, opozycja, zawód czy czujesz się osaczony przez wroga.  Musisz nauczyć się stać na Bożej obietnicy i nie wycofywać się. W takich chwilach należy oszacować poziom swojej wiary i rozprawić się z wątpliwościami.

Mam nadzieję, drogi czytelniku, że masz w sobie pragnienie czynienia dobrych rzeczy w swoim życiu. Albo o czymś marzysz. Cieszę się, jeśli tak jest i zachęcam cię do tego, żebyś miał wiele marzeń. Jednak bywa tak, że w chwilach życiowego trzęsienia ziemi, zaczynamy zadawać pytania. Zaczynamy krzyczeć o odpowiedzi i pomoc. Pamiętamy historię Piotra chodzącego po wodzie, wówczas miał do czynienia z taką samą, trudną sytuacją. Był gotów wyjść z łodzi i zrobić to, czego nikt inny nie dokonał. Jednak jego wiara mogła go doprowadzić tylko do tego miejsca. Jedyną rzeczą, która trzymała go z dala od przybliżenia się do Jezusa, były jego wątpliwości. Jego wątpliwości spowodowały, że zaczął tonąć w połowie drogi, którą pokonał wbrew prawom natury. Nie wątpił, czyniąc pierwszy krok, ale kiedy zorientował się, że to co robi, może skończyć się śmiercią, wówczas zaczął wątpić.

Gdy przechodzimy przez życiowe burze, zwykle zadajemy Bogu pytania na temat marzeń, planów, naszego przeznaczenia czy kierunku, w którym zmierzamy. Nie zdarza się to w okresach spokoju i dobrobytu. Prawda jest taka, że wątpliwości były w nas obecne cały czas, lecz gdyby nie burze, nie zobaczylibyśmy braku wiary. Zorientowanie się, że brak nam wiary w czasie próby bądź burzy, nie jest złą rzeczą. To daje Bogu i tobie szansę na wzmocnienie obszaru, w którym masz braki. Taki stan wymaga od ciebie, abyś po prostu ZAUFAŁ. To prawdziwa istota tego, czym jest wiara, zaufanie Bogu. Wiara to wysłuchanie obietnic Bożych i uwierzenie, że są prawdziwe. Na tyle realne, że masz pragnienie, aby się ruszyć z miejsca. Zaufanie nie jest prostą sprawą, bo gdyby tak było, każdy mógłby to zrobić. Zobacz w Ewangeliach jak wiele osób miało problem z zaufaniem Bogu.

Ufanie Bogu, wierzenie Mu i chodzenie przez wiarę jest tym, co Biblia nazywa prawdziwym podążaniem za Jezusem. Wówczas wchodzisz w miejsce, gdzie zaczynasz poznawać Boga i pozwalasz Jemu poznać prawdziwego ciebie. Nie chodzi tu bynajmniej o wiedzę biblijną; to miejsce doświadczenia Boga, który jest Panem stworzenia. To zezwolenie Bogu, aby dogłębnie się tobą zajął, aż obnażone zostaną prawdziwe pragnienia twojego serca.

Bóg pragnie nagrodzić tych, którzy w Niego wierzą i stawiają Go na pierwszym miejscu. Naszą rolą jest, abyśmy nauczyli się zbliżyć do Niego. Odrobili lekcję, jak w praktyce zaufać Bogu. Musimy pozbyć się naszych wątpliwości, które się nasuwają i uwierzyć, że Bóg może każdą rzecz uczynić możliwą.

W Liście do Rzymian, Paweł stwierdza: „Każdy, kto w Niego wierzy, nie będzie zawstydzony.” (Rz. 10:11). Każdy, oznacza, że wszyscy, prawda? To również ty! Wiara oznacza zaufanie Bogu i przekonanie, że On wypełni swoje Słowo, które do nas kieruje. Zatem, bez względu na to, jak twoje życie teraz wygląda, musisz zaufać Bogu. Musisz stanąć na Jego obietnicach dotyczących obszarów, o których do ciebie mówił i zaufać, że ​​nie będziesz zawstydzony. Bóg chce rozwijać wytrwałość i dojrzałość w nas, gdy czekamy na Jego odpowiedź. Dlatego czasem nie uzyskujemy natychmiastowej odpowiedzi na modlitwy. Wówczas wychodzi na jaw, kim naprawdę jesteśmy i wypróbowywana jest nasza wiara. Aby w czasach, kiedy będzie nam to potrzebne, była jak złoto, dużo cenniejsza dla nas, gdy będziemy przechodzić przez trudności.

Wobec tego, stań w prawdzie przed Bogiem i wobec siebie samego. Nadszedł czas, aby namierzyć obszary wątpliwości w twoim życiu i przynieść je do światła Bożego. Pozwól Duchowi Świętemu, by wkroczył w sferę, gdzie masz wątpliwości i proś Boga, aby pomógł ci zaufać. Nic w tym złego, żeby prosić Boga o wzmocnienie zaufania. Gdy masz takie nastawienie, będące oznaką prawdziwej pokory, Bóg będzie z Tobą współpracował. Bóg może pomóc Ci pozbyć się wątpliwości, aż w końcu staniesz się zupełnie inną osobą. Ponadto, zobaczysz, jak Bóg przenosi góry, podbija wrogów, ucisza burzę, jest zaopatrzeniem w ciężkich czasach i działa cuda.  Bądź gotowy, aby usunąć wątpliwości i zacząć ufać Temu, któremu można zaufać.

Comments are closed.