Robić, zrobić, zarobić?

13 lipca 2014
Comments off
1 531 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

„Serce przewrotne zadowala się swoimi zabiegami, serce dobre dopiero swoimi uczynkami” (Przypowieści Salomona 14:14)

Ja, kot Kuba, idę krok dalej niż Salomon – zadowalam się dopiero efektami. Uśmiałem się, kiedy nowy prezes w firmie mojej pani zadał im pytanie: po co oni tam pracują; z propozycją odpowiedzi jak w tytule. Nie tylko bym odpowiedział „zarobić”, ale i to bym dla mojej firmy zarobił krocie, bowiem gdzie bym nie poszedł, ściga mnie błogosławieństwo. Czy się spać położę, czy wstaję, nasienie Słowa Bożego rośnie we mnie i niechybnie wyda owoc 10-krotny, 30-krotny i 100 -krotny. Moja pani twierdzi dla odmiany, że jak tylko będę leżał, dostanę najwyżej zasiłek dla bezrobotnych.

Od dawna twierdzono, że dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane, a wiara bez uczynków martwą jest. Dodałbym – skutecznych uczynków. Bo ja osobiście nie tylko chcę się pomodlić, ale otrzymać odpowiedź. Nie tylko się przełamać i pogłosić, ale i widzieć nawróconych.

Najgorzej jednak, jak ktoś mówi i nie robi, o to dopiero jest kompromitacja. Regres w stosunku do Salomona, a tym bardziej oczekiwań pana prezesa i moich, kota Kuby. To stadium typowe dla polityków gdy idzie o przedwyborcze obietnice. Jednak jak się okazuje, nie wszystkich. Ulubieniec niektórych chrześcijan, pan europoseł JKM do takich osób nie należy. Obiecał panu Boniemu, że jak go spotka, to go, kulturalnie mówiąc, spoliczkuje i dotrzymał słowa. Już mniejsza o to, za co…

Comments are closed.