Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Przesilenie duchowe

21 stycznia 2013
Comments off
3 019 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

„Wypuszcza kapłanów bez szat i doprowadza stare rody do wymarcia” (Księga Joba 12:19)

Myślę, że nieuchronnie dochodzimy do przesilenia duchowego w Polsce. Jak każde inne przesilenie – w polityce czy innej dziedzinie życia, wyznacza ono koniec starego i początek nowego.

Jak mógłbym najpełniej scharakteryzować to przesilenie? Kończy się czas ignorancji duchowej, zaczyna czas prawdy i realności. Stare będzie nieuchronnie odchodziło, nowe będzie nieuchronnie przychodziło. Nie ma znaczenia, jak bardzo stare będzie prężyło muskuły i pokazywało, że wszystko jest w prządku. Taka jest kolej rzeczy. Choćby nie wiem, co się działo, stare w końcu zejdzie ze sceny. Na scenę wejdzie nowe. Czy z tobą czy bez, Bóg zrealizuje swoje plany w Polsce.

Na czym polega ignorancja duchowa?
Po pierwsze, na kompletnej nieświadomości i myśleniu, że Jezus kupi i zaakceptuje nasz niski standard duchowy. Dlaczego o w kościołach nie nauczamy już o chodzeniu w duchu, nie mówimy nic o zakładaniu zbroi Bożej, o namaszczeniu Ducha Świętego, o roli uwielbienia, nie uczymy ludzi zwycięskiej modlitwy, ewangelizacji? Zamiast tego karmimy ich pączkami i kawą, i relacjami.

Po drugie, nasza ignorancja polega na tym, że produkujemy kaleki duchowe, które nic nie potrafią. Nie potrafią się modlić, nie potrafią uwielbiać, nie potrafią opierać się grzechowi, nie potrafią służyć w kościele itp.
Po trzecie, nasza ignorancja wmawia nam, że Bóg akceptuje Kościół, w którym namaszczenie zostało wyparte przez pączki, kawę i dobrą zabawę. Uwierz mi, że nie akceptuje.

Powiesz, czego się człowieku czepiasz, skoro wszyscy wokół tak robią.
Właśnie przesilenie na tym polega, że sam Bóg zaczyna robić różnicę między ludźmi.
Wszyscy znamy przypowieść o dziesięciu pannach. Przez długi czas wszystkie były razem, ale wystarczyło przyjście Oblubieńca i momentalnie grupa podzieliła się na dwa obozy, tj. na te, które miały olej, i te, które go nie posiadały. Dramat polegał na tym, że w jednej chwili pięć głupich panien boleśnie uzmysłowiło sobie fakt, że nie posiadają oleju. Wcześniej olej był nieważny. Kto by sobie głowę zawracał olejem. Teraz w jednej chwili stał się ważny. Dlatego głupie prosiły mądre panny, by pożyczyły im oleju, tak i by one miały. Ale mądre panny, jako że były mądre, nic im nie dały.

Dla nas to oznacza tyle, że potrzebujemy ustanowić sobie inny rytm życia. Bożym standardem jest to, co jest w Biblii, a nie to, co jest wokół ciebie. Jeżeli będziesz zabiegał o Boży standard, to Bóg cię uhonoruje i przyjdzie do twojego życia, aby dać ci nagrodę wieczną.
Życzę ci, żebyś był mądrą panną, tak żeby przesilenie wyzwoliło cię do działania.

Comments are closed.