Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Powstań, powstań, powstań!

2 marca 2016
Comments off
2 104 Odsłon

Tekst: Katarzyna Nowak

Nadszedł nowy czas dla nas. Pora zrobić wiosenne porządki w domu, w głowie i w sercu. Po co trzymać stare ubrania w szafie, pora na nowe szaty. Po co trzymać się starych poglądów, pora na nowe, świeże, pełne radości tchnienie. Jeśli czułeś ostatnio smutek, niepokój, to znaczy, że idziesz nie w tą stronę co trzeba.

Patrzę na niektórych ludzi o smutnych oczach i myślę sobie – kogo czcisz w swoim sercu. Czy starą tradycję, czy stare rzewne piosenki, które szumią jak płaczliwa wierzba ? Czy pokładasz nadzieję w ludziach ? Ich stawiając na pierwszym miejscu, wręcz ubóstwiając. Jaki ten super… jaka ta cudowna… Dlaczego młode kobiety uginają się pod ciężarem, jakby miały 80 lat? Dlaczego nie zrzucisz tego ciężaru na Pana? Dlaczego pieniądze rozchodzą się błyskawicznie? I tutaj trzeba zrobić porządek i zastanowić się, czy na pewno, wszystko , co kupujesz jest ci niezbędne do życia? A może zasypujesz swój dom niepotrzebnymi śmieciami?  A może otaczasz się ludźmi, którzy wciąż mówią: daj, daj? Słuchasz nauczań różnych głoszących, z różnych kościołów mając dobrych nauczycieli w swoim kościele – więc po co ci to? Może trudno ci się podporządkować i wolisz być jak wolny ptak ? Tylko jak daleko zalecisz sam? A może wolisz poleżeć cały dzień i biadolić, że nie masz na życie? A może narzucasz innym swój styl życia ? Można wymieniać bez końca…

Pora na zmiany, pora pogonić egoizm, lenistwo, letarg, nieposłuszeństwo; iść do szkoły, uczyć się nowych rzeczy, nowego zawodu. Wziąć udział w służeniu innym ludziom, podnieść się w każdej dziedzinie.

Myślę, że recepta jest prosta: zrób porządek w swoim życiu, stań w modlitwie i powywalaj wszystko, co zaśmiecało Twój dom, Twój umysł i Twoje serce. Jeśli nie umiesz sam, poproś któregoś z liderów o pomoc. Nie tkwij w starej, zgniłej wodzie, kiedy tuż obok płynie rzeka życia.

Stań przed Jezusem i powiedz – Wybacz, że pogubiłem się Panie, przepraszam Cię całym moim sercem, wracam do Ciebie. Będę tańczył przed Twoim tronem i oddam Tobie chwałę i  już nikt nie zamknie mi ust. Jeśli nie mogę głośno, zawsze mogę zanucić cichuteńko.

Zobaczysz, Pan Cię podniesie, pokaże nowe pomysły, nowe rozwiązania, wizje do Twojego życia, tylko oddaj mu to swoje życie i zdaj się na Niego.

Zobaczysz jak Jego chwała obejmie Cię i uniesie ku zwycięstwu.

 Wszystko, co zwycięża świat, to wiara nasza.

Tags

Comments are closed.