Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Parę kilo mniej, a taka różnica

27 sierpnia 2016
Comments off
2 486 Odsłon

Tekst: Marysia Ostrowska

Dokładnie 6 lat temu byliśmy z mężem na rocznej szkole biblijnej w Szwecji. Ten rok miał znaczący wpływ na nasze życie, można powiedzieć, że wręcz odwrócił je do góry nogami. Właśnie tam, Pan Bóg zaczął do mnie mówić na temat zdrowego odżywiania się.

Po urodzeniu mojego pierwszego syna Bartka, miałam dość duże problemy natury kobiecej, które mogły wiązać się z bezpłodnością. W tamtym czasie modliłam się o uzdrowienie i jednocześnie pytałam Pana Boga, co mam robić. Wiedziałam, że On zna przyczynę mojego problemu, bo wszelkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte w Nim. Zaczęłam szukać odpowiedzi w Biblii i odkryłam, że Pan Bóg dał Izraelitom konkretne wskazówki, dotyczące sposobu odżywiania się. W tym samym czasie, jedna z osób ze szkoły biblijnej opowiedziała mi zasłyszane świadectwo Dereka Prince’a, który modlił się do Boga: „Panie, czy masz coś jeszcze dla mnie więcej, czy jest coś dalej?”. Pan Bóg odpowiedział mu tak: „Derek, Ja mam dla Ciebie dużo więcej, ale jeżeli nie zmienisz swojego stylu życia (aktywności fizycznej, odżywiania) nie dożyjesz tych lat”. Ów nauczyciel Słowa nie zlekceważył tego ostrzeżenia i głosił kazania nawet do 88 roku życia. Gdy usłyszałam tę historię, zrozumiałam, że muszę zmienić pewne obszary w swoim życiu.

Zaczęłam szukać odpowiedzi na pytania dotyczące sposobu żywienia. W swoich poszukiwaniach cały czas bazowałam na Bożym Słowie, bo wiedziałam, że pewne wskazówki, które Pan Bóg dał Izraelitom odnośnie żywienia, są nadal aktualne.

W Biblii czytamy, że Pan Bóg przykazał Izraelitom, aby nie spożywali mięsa wieprzowego. Obecnie naukowcy potwierdzili, że w wieprzowinie znajduje się wysokie stężenie toksyn, gdyż świnia zjada wszystko (włącznie z własnymi odchodami, wymiocinami itd.). Niektóre gatunki zwierząt, w tym również świnia, jak twierdzi autor książki „Dieta Stwórcy”, dr Jordan S.Rubin, mogły zostać stworzone m.in. po to, aby oczyszczać ziemię. Co nie znaczy, że ich mięso jest zdrowe dla ludzi.

W Biblii wymienione są takie rośliny jak: pokrzywa, mniszek pospolity, mandragora, czarnuszka siewna itd. Każde z tych ziół lub nasion ma konkretne właściwości np. picie wywaru z czarnuszki siewnej reguluje cykle miesiączkowe. Bazując na informacjach, do których dotarłam, postanowiłam zmienić sposób odżywiania w naszym domu. Przede wszystkim unikamy wieprzowiny. Częściej jemy ciemne pieczywo, stawiamy na warzywa i owoce. Staram się gotować obiady, które mają niski indeks glikemiczny, dzięki temu wszyscy jesteśmy zdrowsi. Przyzwyczajamy nasze dzieci do zdrowego żywienia – nasz najstarszy syn Bartek wcześniej nie jadł prawie żadnych warzyw oprócz pomidorów i ziemniaków, dziś ma 7 lat i je prawie wszystko. Kiedy zmieniłam swój sposób odżywiania, nie tylko zrzuciłam kilka kilogramów, ale też poprawiła mi się cera, włosy, zaczęłam lepiej się czuć, wiele problemów zdrowotnych zniknęło, a co najważniejsze, zaszłam w ciążę! Z punktu widzenia medycznego to cud, ponieważ mam cechy zespołu PCOS (zespół ten związany jest z niepłodnością). Mimo tej diagnozy, mamy trójkę dzieci: Bartka (7 lat), Andrzeja (3,5 roku) i Natalkę (2,5 roku). Obserwując swój organizm, zauważyłam, że stosowanie się do zasad konkretnej diety ułatwiało mi zajście w kolejne ciąże. Żywienie kobiet w ciąży stało się moją pasją, ciągle poszerzam swoją wiedzę w tej dziedzinie i wiążę z tym plany zawodowe w przyszłości. Moim zdaniem, wiele tzw. kobiecych problemów zdrowotnych wynika ze złego sposobu odżywiania się. Lekceważąc temat właściwego żywienia, mamy duże niedobory składników odżywczych oraz witamin. Np. w pierwszym okresie rozwoju ciąży (do 12 tygodnia), do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędny jest kwas foliowy, który w naturalnej postaci występuje w zielonych warzywach liściastych. Zbyt małe spożywanie warzyw może utrudniać zajście w ciążę.

Po kilku latach świadomego żywienia zauważyłam, że moja dieta znów wymaga korekty, bo pojawiły się u mnie pewne dolegliwości np. silne bóle głowy, zasłabnięcia, dreszcze itd. Zrobiłam kolejne badania i okazało się, że w moim organizmie wykryto dużą ilość grzybów. Mogę również być uczulona na mleko krowie mleko i produkty mleczne. Zorientowałam się, że muszę odstawić mleko i produkty mleczne, pszenicę i słodycze (to one namnażają grzyby w organizmie). Już po miesiącu były efekty – pojawiło się lepsze samopoczucie, bóle głowy minęły, mam więcej radości i znów ubyło mi parę kilogramów. Obywam się bez małych drzemek w ciągu dnia i jestem bardziej wypoczęta. Parę kilo mniej, a taka różnica!!! Warto zawalczyć o siebie, bo kiedy ja lepiej się czuję, mogę lepiej służyć Panu Bogu i innym osobom, łatwiej też przychodzi modlitwa.

Comments are closed.