Blogi
Boże prawa (Sierpień 12, 2017 8:09 pm)
On widzi tajemnice (Sierpień 2, 2017 7:54 pm)
Odwet Boży (Lipiec 26, 2017 12:31 pm)
Chodzenie w wymiarze nadnaturalnym (Lipiec 20, 2017 2:48 pm)
Samochód bez kierowcy (Lipiec 11, 2017 3:57 pm)
Nadszedł czas, by oczekiwać (Czerwiec 26, 2017 12:22 pm)

Ołtarz chwały

20140611_AOn_1000

Tekst: Agnieszka Onyszczuk

Przychodzi czas, kiedy jedyne co będzie wyróżniać ludzi to Boża obecność w ich życiu. To będą ludzie chwały – poświęcą i zrobią wszystko, by sprowadzić Boga na ziemię.

„Jeżeli w tym domu zostanie zbudowany ołtarz prawdziwej chwały i uwielbienia, to żadna  strzała przeciwnika nie dosięgnie celu, ale odbije się od ochronnego muru. Uczcijcie moje Imię, a wasz dom napełni się moją obecnością, której nie przemoże żaden demon.”

Takie mniej więcej słowa usłyszeliśmy z mężem, gdy modliliśmy się o naszą rodzinę. Kiedy zastanawiałam się jeszcze nad  ich sensem,  w moich myślach pojawił się obraz Dawida, którego król Saul chciał, ale nie mógł  zabić. Za każdym razem kiedy rzucał dzidą, chybiał – mimo, że był wytrawnym wojownikiem i dzieliło ich zaledwie kilka metrów. I  wtedy zrozumiałam, że to nie spryt Dawida ani jego zręczność dawały mu przewagę, ale Boża obecność ,,ściągana” przez pełne mocy i chwały uwielbienie. Uwielbiał, kiedy pasł owce i jedynie w ten sposób mógł zabić lwa czy niedźwiedzia.  Bóg szedł przed nim, a  chwała Najwyższego była jego tylną i przednią strażą. Opis tłuczenia głową niedźwiedzia o skałę bardziej pasowałby do muskularnego Goliata niż wątłego Dawida, a jednak…

Przychodzi czas, kiedy jedyne co będzie wyróżniać ludzi to Boża obecność w ich życiu. To będą ludzie chwały – poświęcą i zrobią wszystko, by sprowadzić Boga na ziemię. Różnica będzie widoczna, tak jak była widoczna w życiu  Dawida i Saula. Przychodzi czas na objawienie się synów Bożych.

Comments are closed.