Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Noworoczne życzenia na 2015 rok

1 stycznia 2015
Comments off
3 958 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

Wszyscy znamy historię powołania Piotra na ucznia Jezusa. Zapisana jest ona w Ewangelii Łukasza 5/1-11. Chciałbym złożyć Wszystkim życzenia noworoczne w oparciu o tę historię.

Po pierwsze, Jezus wtargnął do życia Piotra, poprzez fakt, iż wszedł do jego łodzi. Jezus zaanektował łódź Piotra i wykorzystał ją do swoich celów – głoszenia Słowa Bożego (Łukasz 5/1-3). Wierzę, że zanim pojawią się wielkie rzeczy z nieba w Twoim życiu, Bóg musi najpierw uzyskać kontrolę nad Twoim życiem. A Ty musisz mu dać na to zgodę. Kiedy to się stanie, On zacznie używać Twojego życia, Twoich zasobów, czasu, energii dla swoich spraw. On nigdy Cię nie będzie zmuszał. Działa w oparciu o Twoją zgodę.

Po drugie, jeżeli Jezus zacznie używać Ciebie i Twoich zasobów do swoich celów, to on Ci zapłaci. Bóg nie wykorzystuje nas. On nam zawsze zapłaci za pracę o którą On nas poprosił.

Zauważ natomiast, że Jezus chcąc zapłacić Piotrowi za służbę nie zapłacił mu w gotówce. Tylko rzucił mu wyzwanie wiary: wyjedź na głębię i zarzuć sieci na połów (Łukasz 5/4). Kiedy zaczynamy chodzić z Bogiem, zaczyna się dla nas wielka przygoda. Życie wiary to życie cudów, to życie nadnaturalnego zaopatrzenia. Każde spotkanie z Jezusem, nie pozostanie bez odpowiedzi.

Po trzecie, Piotr musiał zareagować na komendę Jezusa, używając swojej wiary w Słowo wyzwolone przez Jezusa (Łukasz 5/5). Najlepszą rzeczą, którą możesz zrobić, to całkowicie skierować swój wzrok na Jezusa. Piotr zaufał Bogu i zaczął działać na podstawie jego słowa, a nie tego co czuje, myśli czy uważa. Kiedy to zrobił, przyszła wielka nagroda.

Po czwarte, kiedy przyszła nagroda w postaci połowu ryb (rekompensaty finansowej za pracę dla Pana), Bóg przyszedł do Piotra z czymś więcej. Jezus uwolnił duchowy wymiar w jego życiu, nadając mu nową identyfikację: od tej pory ludzi łowić będziesz (Łukasz 5/10). To spotkanie z Jezusem było wyjaśnieniem wszystkiego co do tej pory wydarzyło się w życiu Piotra.

Kiedy zaczynamy pracować dla Pana, przyjdzie nie tylko zapłata finansowa, ale przyjdzie nowy wymiar duchowy do nas, przyjdzie wyjaśnienie tego wszystkiego co było w naszym życiu, co robiliśmy do tej pory. Po prostu Bóg działa kompletnie.

Drogi czytelniku, życzę Ci, aby Bóg na trwale wszedł do Twojego życia w roku 2015. Abyś rozpoczął wielką podróż z Bogiem. Pamiętaj, że czegokolwiek On dotknie, naznaczy w trwały sposób. Twoje życie nie tylko będzie błogosławione, ale również naznaczone przeznaczeniem. Tego życzę każdemu z nas w roku 2015.

Comments are closed.