Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Nie wylać kotka z kąpielą

3 lipca 2016
Comments off
1 971 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

„Bo nie ten, kto sam siebie zaleca, jest wypróbowany, ale ten, kogo Pan poleca” (2 List do Koryntian 10:18)

Ja, kot Kuba, wiem że kluczowe prawo obchodzenia się z rzeczami pojawiającymi się na naszej drodze mówi, że nie temu pozytywnie się odpowiada, kto sam siebie zaleca, ale temu, kogo Pan poleca. Apostoł Paweł rozganiał tym wersetem fałszywych apostołów i nauczycieli, nasza znajoma swego czasu pognała tym słowem jednego adoratora, moja pani stosuje to jako młot na wszelkich akwizytorów. Ja, kot Kuba, też zawsze sprawdzam skąd pochodzi to, co się do mnie zgłasza, zwłaszcza, jak jest nachalne z natury.

Ścigała mnie ostatnio pewna myśl i podobała mi się nieco, jednak powodowałoby to, jeśliby się podziało w moim życiu, pewne uciążliwości. Zacząłem więc badać nadawcę i się wkopałem w zamieszanie, bo raz mi się wydawało tak, a za chwilę inaczej. Na koniec nie wiedziałem już nie tylko, czy mój Pan w tym jest, ale także, czy to ja chcę tej rzeczy, a Pan mi nie chce dać, czy Pan mi to nakazuje, a ja się opieram. A na sam koniec to już tylko chciałem, aby to odeszło ode mnie.

Moja pani powiedziała, żebym nie wylewał dziecka z kąpielą, tylko zapytał się Pana, co on o tym myśli.  Nie jestem bowiem odpowiedzialny za segregację gadających głosów, a za to, aby odebrać co ma do przekazania mój Pasterz.  Ponieważ ja mojego Pana kocham, do Niego zacząłem się zalecać w tej sprawie i siebie Jemu polecać jako obiekt do błogosławieństwa. Jak mój Pan będzie wiedział, że mi, kotu Kubie, tak bardzo zależy, podaruje mi dary ze swojej hojnej natury, tak, że nie będę się już pytał, kto jest ojcem tego dzieła!

Comments are closed.