Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Namaszczenie do pracy

9 marca 2015
Comments off
2 554 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

Duch Święty daje możliwości, umiejętności, ale też swoje namaszczenie do wykonania prac. I lepiej o tym pamiętać, niż to ignorować.

 „I rzekł Pan do Mojżesza: Oto wybrałem Besaleela, syna Uriego, syna Chura z pokolenia Judy. I napełniłem go duchem Bożym, mądrością i rozumem, i umiejętnością wykonywania wszelkiego rodzaju prac, pomysłowością w pracach w złocie, w srebrze, w brązie i w rzeźbieniu kamieni do oprawy, i w rzeźbieniu drzewa oraz wykonaniu różnych dzieł”       (2 Moj.31.1-5)

Tak, może nas to zaskoczyć – namaszczenie do pracy, ciężkiej pracy? Do duchowej posługi owszem, ale praca fizyczna to co innego. Bóg ma o tym inne zdanie. W nim mamy wyposażenie do wszelkich czynności w naszym życiu.

Uczciwa, rzetelna i efektywna praca jest realizacją Bożego planu dla naszego życia.

To poprzez nią Bóg może nam błogosławić, zaspokajać nasze potrzeby materialne, ale może także być wkładem w budowanie Bożego Królestwa tu na ziemi. Duch Święty daje możliwości, umiejętności, ale też swoje namaszczenie do wykonania prac. I lepiej o tym pamiętać, niż to ignorować.

Praca jest środkiem do celu i źródłem naszej satysfakcji (zawodowej i innej). Pokazuje nam, że nic nie dzieje się bez trudu i wkładu ciężkiej pracy ( Bóg po swojej pracy stworzenia świata odpoczywał).

 „Widzisz biegłego w swoim zawodzie? Będzie on stał przed obliczem królów, a nie przed ludźmi prostymi”(Sal.22.29).

To obietnica szacunku dla ludzi biegłych w swoim zawodzie. Tacy ludzie przynoszą chlubę swojemu Bogu. To nie jest ważne jaką pracę wykonujesz, ważne jest, jaki masz do niej stosunek. Praca niedbała, na skróty, „po łebkach” będzie źródłem frustracji i wstydu dla Boga, któremu służymy. Szacunek i wpływ na tej ziemi mają rzemieślnicy namaszczeni przez Boga. W końcu nasza praca staje się wzorem i przykładem uczciwego i rzetelnego podejścia dla naszych dzieci. One uczą się prawidłowego stosunku do niej, poprzez obserwację nas. Wynagrodzenie może nie zawsze odzwierciedlać twój wkład w pracę, ale motywacją jest to, kim jesteś, a nie co za to dostajesz. Jeśli nie lubisz swojej pracy, to wiedz, że Bóg może zmienić twoje nastawienie do niej, lub może ci dać taką pracę, która da ci pełnię satysfakcji. Módl się o to. Łatwiej jest zmienić swoje nastawienie do pracy i polubić ją, jeśli mamy serce pełne wdzięczności. Ludzie roszczeniowi i wiecznie niezadowoleni nie osiągają satysfakcji z niej, gdyż frustracja jest substancją ich serca. Motywacja płynie zawsze z tego, że chcesz, a nie że ktoś Ci każe. Bóg błogosławi pracy wykonywanej „tak jak dla Niego”.

Miejmy świadomość, że nasza praca zawsze komuś służy, bezpośrednio lub pośrednio, a to znaczy, że Bóg chce mieć wpływ właśnie poprzez ciebie i mnie.

Nie róbmy mu wstydu. Bądźmy w swoim fachu dobrzy, najlepsi – dla Niego.

Comments are closed.