Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Moc wzywania Imienia Bożego

1 marca 2015
Comments off
3 290 Odsłon

Chcę żebyś dziś, czytając to, pomyślał o swoim życiu. Dokąd biegniesz, kiedy przychodzi ciężki czas? Stoisz mocno w wierze, kiedy burza się kończy? A może twoje życie rozpada się jak dom zniszczony przez wichurę?

Chociaż dorastałam w kościele, nigdy nie uczono mnie, jak potężną moc ma Bóg lub jaką moc mają jego ludzie. Nie wiedziałam, że mogę wzywać imienia Pana i On rzeczywiście mnie uratuje. Nie miałam pojęcia, że jest Bogiem, który wciąż kontynuuje to, o czym czytamy w Biblii. Bóg z którym dorastałam nie mówił do mnie, nie ratował mnie, nie zaopatrywał, nie odpowiadał na modlitwy, nie uzdrawiał i nie był częścią mojego życia. Utknęłam w religijnym systemie, który pozbawił Krzyż jego mocy i głosił pozbawioną mocy ewangelię. Moje życie w tamtym czasie mogło wyglądać zupełnie inaczej, gdybym tylko poznała zbawczą moc Boga. Mogłam widzieć pokonanych wrogów, cudowne zaopatrzenie, łaskę oraz doświadczyć Boga na zupełnie nowym poziomie. Myślę, że ze względu na to, mam w sobie takie pragnienie, żeby dzieci doświadczyły Boga. Chcę, żeby dzieci i dorośli doświadczyli mocy Imienia Boga i Jego mocy, by zbawić.

Na szczęście, lata później zostałam przeniesiona do kościoła, który mnie zmienił. Byłam wyszkolona, zmieniona i zaczęłam doświadczać mocy Bożej w codziennym życiu. Byłam wyposażana w kościele, wierzyłam w to, co słyszałam i odpowiadałam na to, co słyszałam. Kiedy przychodziły próby, trudności, ciężkie czasy – otrzymywałam pomoc, której potrzebowałam. Przestałam być ofiarą okoliczności, których byłam, czy celem dla wroga. Musiałam nauczyć się, jak stać w wierze, wierzyć Bogu i modlić się.

Kiedy wiatr i fale życia mnie przewracały, biegłam do Boga. Księga przypowieści Salomona 18:10: „Imię Pana jest mocną wieżą; chroni się do niej sprawiedliwy i jest bezpieczny”. Czytałam Psalmy, w szczególności 30-40 i odpowiadałam Bogu Jego Słowem. Wzywałam Jego Imienia o pomoc i oczekiwałam, że mi pomoże. Miałam świadectwo za świadectwem, dotyczące sytuacji, przez które przechodziłam i tego jak Boże Imię dosłownie mnie ocalało. W segregatorze mam nawet listę Imion Bożych. Kiedy czuję, że coś powstaje przeciwko mojemu kościołowi, mojej rodzinie, przyjaciołom lub przeciwko mnie – wiem, gdzie biec. Biegnę do Imienia, które jest ponad wszelkim innym imieniem i wiem, że nic nie jest w stanie go pokonać.

Chcę żebyś dziś, czytając to, pomyślał o swoim życiu. Dokąd biegniesz, kiedy przychodzi ciężki czas? Stoisz mocno w wierze, kiedy burza się kończy? A może twoje życie rozpada się jak dom zniszczony przez wichurę? Ewangelia Mateusza 7:24: „Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował swój dom na opoce.”. Burze przyjdą, są częścią życia, ale nie muszę tobą pomiatać. Możesz biec do Imienia Bożego i schronić się w Nim. Możesz stać na Bożym Słowie, ogłaszać je i wiedzieć, że tylko On może cię zbawić.

Masz problemy finansowe? Dla ciebie Bóg to Jahwe Jireh, Pan zaopatruje.

Czujesz, że jesteś w pułapce, samotny, bez odpowiedzi? Dla ciebie Bóg to El Roi, Ten który widzi i słyszy cię.

Jesteś chory lub cierpisz? Dla ciebie Bóg to Jahwe Rafa – Pan który uzdrawia.

Czujesz, że ze wszystkich stron jesteś otoczony złem, chociaż robisz to, co jest właściwe? Dla ciebie jest Jahwe Nissi – Pan jest twoim sztandarem.

Czujesz się bezsilny, w opresji, zraniony, przygnębiony? Dla ciebie Bóg to El Shadai, PAN BÓG WSZECHMOGĄCY.

Wzywam Jego Imienia od wielu lat i On zawsze okazuje się wierny. Kiedy wzywasz Jego Imienia, On na nie odpowiada i ratuje cię. Za każdym razem przychodził po mnie i ukazywał swoją zbawczą moc. Jeśli przechodzisz przez coś, niech to będzie twoją odpowiedzią. Wezwij dziś Boga i Jego Imienia i doświadcz Jego zbawczej mocy w Twoim życiu. Niedługo ty także będziesz miał niesamowite świadectwa tego, co Bóg zrobił dla ciebie.

 

Comments are closed.