Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Moc świadectwa

26 października 2015
Comments off
2 252 Odsłon

Kiedy Bóg stworzył Ziemię, jedynym stworzeniem, któremu została dana zdolność mowy, był człowiek. W 1 Księdze Mojżeszowej Bóg po prostu przemówił i wszystko powstało. Potem, gdy stworzył na swoje podobieństwo rodzaj ludzki, dał mu również zdolność, by mówić. Dzięki wypowiadanym słowom mamy moc życia i śmierci. Słowa mają moc stworzyć rzeczy dobre i złe oraz mogą głęboko penetrować ludzkie wnętrze.

W Ameryce jest takie powiedzenie: „Kije i kamienie mogą połamać mi kości, ale słowa nigdy mnie nie zranią.” Chciałabym, żeby to było prawdą, ale słowa mogą zabić. Mogą zrujnować ludzkie życie, złamać je i pozostawić w takim stanie na długie lata. Słowa mogą również zachęcić, wzmocnić, uzdolnić, nauczyć i podnieść. Bóg dał nam zdolność do mówienia, ponieważ zostaliśmy stworzeni, żeby Go uwielbiać. Tak naprawdę, Psalm 8 mówi o tym, że zostaliśmy przeznaczeni do uwielbienia już od dzieciństwa. Kiedy Go wywyższamy, Jego wrogowie uciekają. Wypowiedziane słowa dalej przemierzają drogę niesione z prędkością dźwięku. To co powiedziałaś lata temu, wciąż krąży w przestrzeni. Nasze słowa niosą moc, a więc musimy być ostrożni, co puszczamy w eter.

Cała Ewangelia Łukasza dotyczy zwykłych ludzi wypełnionych Duchem Świętym, którzy zaczęli mówić. Tak powinno się dziać, gdy mamy spotkanie z Bogiem i zostajemy wypełnieni Jego Duchem. Odpowiedzią jest zawsze wypowiedziane słowo. Czasem powstaje z tego pieśń, kazanie, historia albo świadectwo. Mogę jasno stwierdzić, że ktoś doświadczył spotkania z Bogiem, bo pierwszą rzeczą, jaką robi, jest świadczenie. Przypomina to wytryśnięcie wody z serca, która nie może się zmieścić. Duch Święty jest tą żywą wodą w nas, czeka, aż rzeka wyleje.

Jest kilka świetnych przykładów na to w Biblii. Spójrz na całą Księgę Psalmów, która jest dosłownym wylaniem słów dla Boga. A co z Anną, która zaszła w ciążę? Co zrobiła, gdy jej modlitwa została wysłuchana? Śpiewała, a jej pieśń została zapisana w Pierwszej Księdze Samuela. W 4 rozdziale Ewangelii Jana kobieta, która miała wielu mężów, stała się ewangelistą dla miejscowej społeczności. Jej świadectwo, które przykuło uwagę Samarytan, przyciągnęło ich do Jezusa. Nigdy nie mieliśmy zatrzymywać dobrych, Bożych rzeczy dla siebie. Zostaliśmy stworzeni, aby to z siebie wylewać!

Teraz skupmy się na świadectwie i mocy, jaką posiada. Po pierwsze, świadectwem nie jest historia całego Twojego życia, odkąd zostałeś chrześcijaninem. Jeśli masz za sobą pierwszą młodość, Twoje świadectwo mogłoby trwać  kilka godzin. Dalej, świadectwo jest wszystkim, czego doświadczyłeś, a czym możesz się podzielić z drugą osobą. Powinno zacząć się od tego, jak to było zanim pojawił się Bóg. Następnie pokazać, jak Bóg zmienił twoją sytuację i co się stało później. Wyobraź sobie, że czekasz na tramwaj i masz tylko jedną minutę, żeby podzielić się potężnym świadectwem z obcą osobą. Zawsze musisz być gotowy, żeby w mocy Ducha Świętego podzielić się z innymi swoim świeżym świadectwem. Nasze świadectwa nie mogą zostać zanegowane, bo pochodzą z osobistego doświadczenia. Te proste historie, które opowiadamy są narzędziami w rękach Boga otwierającymi serca ludzi. Nasze słowa niosą moc i kiedy dodamy do tego moc Ducha Świętego, mogą uratować czyjeś życie!

Jako że dzisiejszy wpis jest o mocy świadectwa, chciałabym się podzielić świadectwem z poprzedniego weekendu. Mówi ono o doświadczeniu osoby, która w przeszłości bała się występować i przemawiać. Spójrz na to, co Bóg uczynił w jej życiu i w jaki sposób jej teraz używa:

„Od początku wiedziałam, że ta konferencja (Konferencja Mocy Ducha Świętego z Dr Peterem Gammonsem) nie będzie zwyczajna. Bóg poruszał serca ludzi w niesamowity sposób. Głoszone Słowo Boże i Duch Święty przyniosły mi wolność i dały większe zrozumienie Bożych rzeczy. Podczas spotkania w niedzielę wieczorem, gdy pastor Marcin z Kościoła Chwały w Warszawie zaprosił zwykłych członków kościoła do modlitwy o ludzi, nie zastanawiając się długo, podeszłam do jednej kobiety. Gdy zaczęłam się modlić, kobieta upadła na ziemię pod mocą Ducha Świętego i zaczęła płakać. Miała spotkanie z Bogiem. Kiedy skończyłam się modlić, wycofałam się na swoje miejsce i zaczęłam na nowo śpiewać dziękując Bogu za Jego łaskę. Najbardziej zadziwiającą dla mnie rzeczą w tym wszystkim było to, że w ogóle nie byłam zaskoczona. W tym co zrobiłam, nie było niczego nadzwyczajnego. Bez strachu i zwątpienia, pod autorytetem mojego pastora ruszyłam, by się modlić, a Boża moc mnie wspierała. Zdałam sobie sprawę z tego, że zostałam uwolniona ze strachu, zwątpienia i myśli „nie potrafię”. Tego już po prostu nie ma. Dziękuję Duchowi Świętemu za zmiany i wolność, jaką wnosi do mojego życia.”

Ta zmiana zaszła w osobie, która pozwoliła, by Duch Święty wykonał pracę w jej życiu. W rezultacie jest wolna, żeby pomagać innym. Celowo podzieliłam się akurat tym świadectwem, ponieważ w Polsce jest wielu ludzi takich jak ona. Chodzą do kościoła, wychodzą do przodu kościoła po modlitwę, ale ciągle myślą: „Ja nie mogę robić tych rzeczy, które robią usługujacy”. A to nieprawda. Pięcioraka Służba w kościele (wg Efezjan 4:11 „I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami”) jest po to, by wyposażyć Cię do tego, co wydarzyło się w opisywanym powyżej świadectwie. Niech świadectwo tej osoby stanie się proroctwem dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz wolności od strachu, zwątpienia i kłamliwego głosu, który mówi Ci „nie nadajesz się”, to jest ono właśnie dla Ciebie. Bóg chce Ciebie uwolnić od tego, co cię powstrzymuje od wpływania na życie ludzi w Twoim otoczeniu.

Moc Twojego świadectwa jest potrzebna, żeby wprowadzić w Polsce zmianę na lepsze. Nie pozwól, żeby ktokolwiek lub jakikolwiek głos mówił Ci inaczej. Powstań! Bądź wypełniony Duchem Świętym i wylej to, co Bóg chce, abyś powiedział! Niech Cię nic nie powstrzymuje! Bądź gotowy, żeby dzielić się świadectwem i szukaj do tego okazji!

 

Comments are closed.