Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Moc do zmiany życia

9 listopada 2016
Comments off
2 754 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

„I gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa, i wszystko od czego się tam roi, będzie żyło, i będzie tam dużo ryb, bo gdy ta woda tam dotrze, wtedy będzie zdrowa, a wszystko będzie żyć tam, dokąd tylko dotrze potok.”  (Ez. 47/9)

Wszyscy pragniemy mocy Bożej. Każdy ma o niej jakieś swoje wyobrażenie. Każdy ma jakiś system mierniczy, którym mierzy ilość mocy Bożej w kościele, czy nad życiem poszczególnych osób. I to jest dobre.

Jak weryfikujesz wymiar mocy Ducha Świętego na spotkaniach kościoła? Oczywiście możesz to robić w kategoriach krótkotrwałych – mierzeniem intensywności Bożego działania na spotkaniach, odczuwania namaszczenia, wymiarem objawienia Słowa Bożego. Jednak w kategoriach długotrwałych najlepszą miarą jest owoc zmienionego życia. Dla mnie to jest najwyższy wymiar działania Bożego w Twoim życiu.

Moc Boża, którą Bóg daje swoim sługom i kościołowi, jest w łatwy sposób zauważalna w realnym życiu: poprzez owoc w życiu ludzi. Boża zasada jest taka, że każde dobro duchowe, każda nawet najgłębsza prawda duchowa, będzie się manifestować, wydając owoc w życiu ludzi. Brak owocu jest również „owocem” zastosowania jakiejś prawdy.

Bóg chce odbudować twoje życie, nie tylko w wymiarze: piłem, paliłem – teraz już tego nie robię. Byłem chory – zostałem uzdrowiony.  Ale w głębszym zakresie, tak żebyś rozpoznał osobiste przeznaczenie oraz podjął działania, aż staniesz się kimś takim, jak zaplanował Bóg. Stając się takim człowiekiem, zaczynasz płynąć pod prąd systemu tego świata, by doświadczyć mocy do przemiany życia.

Moc Boża chce dotknąć każdego aspektu twojego życia, zaczynając od zdrowia fizycznego, stanu psychicznego twojej duszy, skończywszy na odbudowaniu całego człowieka (życie osobiste, życie rodzinne, życie zawodowe). Działającą moc Bożą w życiu człowieka rozpoznasz  po pokoju, harmonii, uporządkowaniu życia przez Księcia Pokoju. Zobaczysz szczęśliwe rodziny funkcjonujące w porządku Bożym, gdzie każdy zna swoją rolę. Zobaczysz spełnienie i pokój.

Z drugiej strony, gdy widzę skłócone rodziny, ludzi zranionych przez spory i kłótnie, to wiem, że w ich życiu nie było prawdziwej mocy Bożej. Natomiast mogło być dużo charyzmatycznej piany, bez uzasadnienia utożsamianej z mocą Bożą.

Czas ,w którym jesteśmy, jest czasem weryfikacji. Zobacz, czym się nakarmiłeś i wyciągnij wnioski.

Comments are closed.