Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Młoda mama w Szkole Bożych Liderów

25 listopada 2015
Comments off
2 834 Odsłon

tekst: Iwonka Janeczko

Mam dwumiesięczną córeczkę Justynkę. Urodziła się tydzień po rozpoczęciu przeze mnie Szkoły Bożych Liderów (SBL). Moje macierzyństwo wcale nie przeszkodziło mi w uczestniczeniu w wykładach, miałam jedynie dwutygodniową przerwę na „dojście do siebie”. Czy to było trudne, aby pogodzić opiekę nad noworodkiem z codziennymi zajęciami w szkole? Momentami są wyzwania, ale czujemy nad sobą wielkie błogosławieństwo, bo gdy Bóg daje pewność , że idziesz w dobrym kierunku, wszystko jest oczywiste.

Mój mąż od samego początku mówił, że chce pójść na drugą edycję Szkoły Bożych Liderów, bo podczas pierwszej wiele rzeczy wydarzało się w naszym życiu np. przeprowadzka do nowego mieszkania, a tym samym dopinanie wszystkich formalności, pilnowanie robotników. Jednocześnie był to czas wzmożonych wydatków związanych z kupionym mieszkaniem. Wszystkie te rzeczy udało się dopiąć i mąż oświadczył, że oboje powinniśmy pójść do szkoły, która rozpoczynała się we wrześniu.

Moja odpowiedź mogła być tylko jedna: popukałam się wymownie w czoło. Jak on to sobie wyobraża? Termin porodu miałam wyznaczony tuż po rozpoczęciu szkoły. A jak zacznę rodzić  na wykładzie? Zanim dojedziemy do domu minie pól godziny, zanim dojedziemy do szpitala – kolejne pół. A jak już urodzę, to czy mam przyjść z noworodkiem na wykłady? A jak ktoś będzie chory i zarazi moje dziecko? Mam karmić na sali wykładowej czy wychodzić? A przewijanie dziecka?

W mojej głowie było tysiące pytań i wątpliwości. I wszystkie były jak najbardziej racjonalne. Bo przecież to moje pierwsze dziecko i co ja mogłam wiedzieć o funkcjonowaniu z niemowlakiem. Powiedziałam, że nie idę do szkoły, a jednocześnie było mi przykro, bo widziałam, jak ludzie zmieniali się podczas pierwszej edycji i bardzo chciałam tego doświadczyć. Czas płynął, termin szkoły się zbliżał i Bóg postanowił zainterweniować. Powiedział mi, że chce abym uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Bez wahania się zgodziłam. Nie zrobiłam tego, bo jestem super wierzącą osobą. Ta decyzja przyszła łatwo, bo doświadczyłam już Bożego zaopatrzenia w tzw. dużych rzeczach i wiedziałam, ze On wszystko poukłada.

Po upływie półtora tygodnia od rozpoczęcia szkoły urodziłam córeczkę. Po 2 tygodniach od porodu wróciłam na zajęcia. Nie byłam zupełnie w dobrej formie, ale modliliśmy się, żebym wróciła do zdrowia na tyle, by jak najszybciej dołączyć do grupy studentów. Większość czasu staram się spędzać na sali wykładowej, a w razie potrzeby korzystam z małej, komfortowej salki dziecięcej, w której jest głośnik transmitujący zajęcia. Po wykładach mój mąż wraca do pracy, a ja jestem cały dzień z malutką do domu. Na co dzień nie jest łatwo.  Justynka jest najgrzeczniejsza do południa, więc najlepszy fragment dnia oddaję Bogu, a przecież mogłabym tyle rzeczy zrobić w domu w tym czasie! Nasze życie wywróciło się do góry nogami, kiedy dziecko się urodziło. Wszystko było nowe i może dlatego łatwiej było nam wejść w tryb szkolny. Niesamowite jest to, że nasze dochody zmniejszyły się dwukrotnie, ja nie dostaję prowizji od klientów, a mąż pracuje na pół etatu ze względu na szkołę, a jednak nie brakuje nam niczego. Czasem musimy rozważniej wydawać pieniądze, ale Bóg wspiera nas również finansowo w tym  poświęconym Mu czasie. To co jest omawiane w szkole, często stosujemy w praktyce, wzrastamy w kwestii modlitwy.  Jest to dla nas czas podwójnej nauki – musimy odnaleźć się w roli młodych rodziców a jednocześnie przerabiamy z Bogiem różne zagadnienia. Bywa nam trudno, ale za każdym razem wychodzimy zwycięsko.

Comments are closed.