Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Micha, która trwa

26 czerwca 2016
Comments off
1 857 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

„Zabiegajcie nie o pokarm, który ginie” (Ewangelia Jana 6:27)

Ja, kot Kuba, nie z takich, jak zawsze podkreślam jestem, co mówią i nie robią, a ostatnio znowu się zaczęło w kościele nauczanie w kierunku głoszenia ewangelii. Gorzej, pastor Agnieszka powiedziała, że jak nie będę rąk kładł na chorych, to nigdy nie będę uzdrawiał, a mi się wydawało, że skoro mam dar to jakoś samo pójdzie…

Wyszedłem sobie i moim celem był lunch, patrzę stoi babina sprzedaje okulary i jakąś torbę, szybko  minąłem ją więc na wszelki wypadek, ale słyszę  wyraźnie w duchu, że mam do niej podejść. Przestraszyłem się, że jak  nie będę posłuszny, to nie będzie obiadu, więc idę, a co mi tam, zapytam, czy nie chora. Okazała się być oczywiście chora, najpierw serce, potem nogi, nałożyłem więc na nią me czyste ręce, które zwykłem był wznosić w górę wielbiąc mego Pana. Już mi nieźle zaburczalo w brzuchu, a moja pani jeszcze się pyta, czy ona w Jezusa wierzy. A babcia, jak to babcia, codziennie u krucyfiksu. Udało nam się jednak ją przekonać i jak zaczęła wykrzykiwać, że Jezus zmartwychstał, mogłem wreszcie pójść skonsumować inne pożytki z owego zmartwychstania.

Pani nie jest jednak pod wrażeniem mojego posłuszeństwa, twierdzi, że nie motywuje mnie miłość. Nieprawda, ja, kot Kuba, kocham wszystkie babcie świata, tylko nie okazuję tego z powodu różnicy pokoleniowej. Druga uwaga pod moim adresem jest taka, że mnie wiąże micha – pusta czy pełna, doczesną jest owa micha!  Mam jednak nie zabiegać, o pokarm, który ginie… W takim razie ja, kot Kuba, będę dystrybuowal uzdrowienie z michy, która trwa!

Comments are closed.