Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

List do żon

9 grudnia 2015
Comments off
4 073 Odsłon

Tekst: Katarzyna Wasiak

Kochane żony chrześcijanki!

W życiu każdej żony mogą zdarzyć się sytuacje, które powodują rozdrażnienie, zdenerwowanie lub co najgorsze złe, pozbawione szacunku zachowanie wobec męża. Jestem żoną od ponad szesnastu lat i również przeżyłam chwile, w których moje emocje mogły sięgnąć sufitu, ale codzienne życie z Jezusem daje siłę do pokonania każdej napotkanej trudności. Żeby nie być gołosłowną, zdradzę Wam, że mojemu mężowi zdarzyło się zapomnieć o naszej piętnastej, okrągłej rocznicy ślubu. Wiecie, że ja też zapomniałam o tej cudownej, okrągłej rocznicy? Przypomnieli nam o tym kochani rodzice mojego męża, składając nam życzenia.

Bycie w związku małżeńskim jest wyzwaniem dla obojga małżonków – i to na całe życie. Cieszmy się więc z tego, że Bóg Ojciec jeszcze przed założeniem świata pomyślał o mężu dla nas, kobiet. Jestem pewna, że stosując słowa zawarte w listach świętego Pawła do żon, każda z nas będzie spełniona, szczęśliwa i coraz bardziej zakochana w swoim mężu.

Jednakże jest pewna ważna rzecz, o której my, żony musimy pamiętać – o uległości i szacunku, a właściwie, przede wszystkim o szacunku.

Święty Paweł w swoim Liście do Kolosan napisał: ,, Żony, bądźcie uległe mężom swoim, jak przystoi w Panu, bo mąż jest głową żony, jak Chrystus głową kościoła , którego jest Zbawicielem’’. (Kol.3:18)

Biblia zawiera jeszcze wiele fragmentów na temat tego, jak żony powinny się zachowywać i jak traktować swojego męża. Szacunek wobec męża jest bardzo ważny w relacji małżeńskiej, ale bywa przez chrześcijanki rozumiany na wiele sposobów.

Czym więc jest szacunek wobec męża?

Kiedy byłam małą dziewczynką, usłyszałam jak mój wujek powiedział, że on jest głową , a jego żona, czyli moja ciocia – szyją. Krótko mówiąc, jak szyja kręci, tak głowa się obraca. Chociaż miałam dziesięć lat, to było to dla mnie absurdalne. I tak jest. Głowa to głowa. Głowa decyduje o wszystkim, czy to się komuś podoba, czy też nie. Dlatego traktowanie męża jako głowy zalicza się do szacunku.

My, żony chrześcijanki, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to jest bardzo ważne. Są w małżeństwie sytuacje, kiedy żona ma ogromne wątpliwości co do podjętej przez męża decyzji w ważnej sprawie. Wtedy przede wszystkim należy o tym porozmawiać w cztery oczy. Jeśli jednak okaże się, że mąż nie przystał na pomysł żony, nie należy wpadać w panikę. Tu wiele kobiet z pewnością podniesie głos sprzeciwu. Tak czy inaczej, ostateczną decyzję w ważnych sprawach w domu podejmuje mąż.  To jest jeden z wielu elementów, budujących szacunek do męża.  Za każdą z podjętych decyzji, mąż odpowie przed Bogiem jako głowa. Jeśli  podejmie złą decyzję , Pan Jezus go z tego rozliczy.

,, Żony bądźcie uległe mężom swoim, jak przystoi  w Panu’’ – mówi Biblia. Ja chętnie przytoczę inne tłumaczenie tego  zdania:,, Żony bądźcie uległe mężom swoim jak Panu’’. W Polsce kobiety chcą rządzić mężczyznami. Obserwuję to od wielu lat. To jest złe i bezbożne. Tym bardziej w małżeństwie żony powinny uważać na to, jak traktują swoich wybranków.

Moim zdaniem, feminizm jest wytworem diabła. Musimy pamiętać, że w Edenie Ewa została stworzona dla Adama, a nie Adam dla Ewy. Oczywiście mężowie chrześcijanie powinni kochać swoje żony i traktować je również z szacunkiem, bo przecież  Jezus, który jest głową ma autorytet, władzę, a jednak nigdy nam nie rozkazuje, ale w Bożej mądrości tłumaczy i pokazuje nasze błędy, które musimy poprawić. Jednak małżeństwo i przeznaczenie każdego z małżonków wymyślił Bóg. Każda żona okazuje szacunek swojemu wybrankowi, gdy jest jego pomocą. Wyobraźmy sobie, że majster wydaje polecenie swoim pomocnikom, a oni robią wszystko według swojego planu. Jaki będzie efekt? To tak nie działa.

Decydując się na małżeństwo, kobiety powinny mieć świadomość tego, że również są odpowiedzialne za rozwój duchowy męża. To może wydawać się niedorzeczne, ale taka jest prawda. Jeśli żony chrześcijanki ,,pozwolą’’ mężom podejmować ostateczne decyzje, być głową, zarządzać domem, a przez to okazywać im szacunek, tym samym umacniają pozycję duchową swoich mężów. Oczywiście mężowie musza być liderami w domu, ale ciągle przeciwstawianie się żon może powodować chaos i zamieszanie w małżeństwie. Taka żona bardzo szybko zauważy owoce swojego postępowania. Uległa, szanująca żona natomiast będzie zbierać miłość, uczciwość i to, o czym skrycie marzy. Widziałam pewną rodzinę, w której brak szacunku ze strony żony przyczynił się do tego, że jej mąż zaczął szukać szacunku gdzie indziej. To jest jasne jak słońce, że żadna sytuacja w małżeństwie nie usprawiedliwia zdrady, ale zadajmy sobie pytanie, gdzie jest korzeń problemu. Kiedy wspomniana kobieta opamiętała się, zmieniła swój cyniczny sposób mówienia do męża bez jakiegokolwiek szacunku, powierzyła sprawę Bogu, wtedy jej mąż dosłownie oprzytomniał i teraz są nadal szczęśliwym małżeństwem.

Czasami błahe sprawy są zapalnikiem braku szacunku.

Zdaję sobie z tego sprawę, że to, o czym do Was piszę, może spotkać się z wieloma sprzeciwami, ale jestem żoną już ponad szesnaście lat i naprawdę wiem, co mówię. Wracając do błahostek, chcę powiedzieć wszystkim żonom, że męskie przypadłości jak np. nieodstawienie kubka do zlewu po wypiciu herbaty, zostawianie brudnych skarpetek na podłodze czy niesłuchanie nas podczas bycia zajętym ważną rzeczą, niewarte są złej atmosfery w domu i braku szacunku.

Życzę powodzenia

Szczęśliwa żona

Comments are closed.