Blogi
Teologia Boża a teologia Jonasza (Czerwiec 18, 2018 6:12 pm)
Czy jesteś bogaty w Bogu? (Czerwiec 7, 2018 7:06 pm)
Prawdziwe objawienie (Maj 23, 2018 10:38 pm)
Potrzebujemy osobistego objawienia (Maj 10, 2018 3:54 pm)
Maria z Betanii (Kwiecień 30, 2018 2:34 pm)

Kruszący beton religii

KotKuba_Biblia_1000

Tekst: Kot Kuba

„Oni zaś poszli i wszędzie kazali” (Ewangelia Marka 16:20)

Apostołowie szli i wszędzie kazali, a ja, kot Kuba, jechałem sobie metrem i udało mi się po drodze wstrząsnąć podstawami religii w tym kraju, choć sprawa wyglądała naprawdę groźnie. Jednakże ja,  kot Kuba, nie jestem z tych, co się cofają i giną.

Naprzeciwko mnie siedział facet ponurą twarzą posępną jak na pomniku z czasów PRL i nie on jeden takie oblicze w wagonie miał, jednak tenże dodatkowo zmawiał różaniec. Zdawało mi się, że z każdym paciorkiem coraz bardziej posępniał i już się obawiałem, że  zamieni się w betonowy słup więc podbiegłem i mówię: pan się modli, pan powinien być radosny! Nie do Maryi, a do Jezusa trzeba! Na to coś trzasnęło w klimacie, gościu rozpromieniał, powiedział, że on do Jezusa też! I tak sobie miło pogadaliśmy i o Kościele Chwały i o wieczorach chwały, a potem miałem słowo mądrości, na której stacji on wysiada, bo się biedaczek zapomniał od nadmiaru duchowych przeżyć!

Moja pani oczywiście twierdzi, że to był miły dziadek, który robi, co mu kto powie i że każdy z walizką wysiada na stacji Centrum. Ja tam jednak wiem, co to jest duchowa konfrontacja.

Comments are closed.