Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Kąpiel w Słowie Bożym

30 stycznia 2015
Comments off
3 807 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

Słowo Boże jest punktem odniesienia, drogowskazem dla naszego życia. Pozwala skorygować nasze postępowanie, abyśmy dostosowali się do standardów panujących w Królestwie Bożym.

Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo (Efez. 5/25-26).

Ostatnio miałem sen: byłem w gościach u jakiejś osoby. Poszedłem do łazienki, by umyć ręce przed kolacją. Wchodzę, i widzę, że w łazience w miejscu gdzie stała umywalka, jest pusto. Umywalka została wyrwana ze ściany. Podchodzę do miejsca, gdzie był prysznic i widzę puste miejsce po kabinie prysznicowej. Nie mogłem się  umyć w tym miejscu.

Kiedy się obudziłem, usłyszałem następujące wyjaśnienie: „Kościół który nie głosi Słowa, jest jak dom bez bieżącej wody. Bezużyteczny. Człowiek który nie poddaje się na co dzień kąpieli przez Słowo Boże, będzie cuchnął”.

Słowo Boże jest punktem odniesienia, drogowskazem dla naszego życia. Pozwala skorygować nasze postępowanie, abyśmy dostosowali się do standardów panujących w Królestwie Bożym. Jest jak lustro, w którym możemy się przejrzeć, po to by zmienić nasze postawy.

Czasem chorujemy na taką dziecinną chorobę stopniowania, co lepsze: Słowo czy Duch? W Bogu nie ma takiego dylematu. Jezus Chrystus jest wcielonym Słowem Bożym. Duch Święty jest Duchem Jezusa. Jedną z funkcji Ducha Jezusa jest objawienie Słowa Bożego. (Paweł często się modlił o Ducha mądrości i objawienia Słowa Bożego). Wszystko się uzupełnia.

W przestrzeni Królestwa jest miejsce i na Słowo i na Ducha. Człowiek/Kościół oderwany od Słowa Bożego będzie bardzo płytki. W konsekwencji stanie się duszewny, pomimo wszystkich tych zaklęć, że nie chce być religijny, czy sztywny. W praktyce będzie się taplał w płytkiej wodzie, aż zrozumie jak bardzo jest nieskuteczny. Kościół bez Słowa nie będzie wzbudzał uczniów.

Nie bójmy się Słowa Bożego i jego mocy. Ono daje potężną stabilizację w naszym życiu. Wprowadza nas w dojrzałość. Zapewnia ład w naszym życiu, porządek. Daje klarowność widzenia rzeczy i właściwą perspektywę.

Jedną z naczelnych funkcji Kościoła jest głoszenie Słowa Bożego. Bóg wzbudza Kościoły, żeby były silnymi ośrodkami Słowa. Tak jak w Dziejach Apostolskich: „a Słowo Boże rosło i rozeszło się po całej krainie”. Kościół który nie chodzi w Służbie Słowa, będzie niepoważny.

Comments are closed.