Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Już jesteś bogata (-ty)

5 października 2016
Comments off
2 331 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

„Kiedy spożywasz pracę twoich rąk jesteś szczęśliwy i jest ci błogo” ( Ps.128.2 NBG)

„Jeśli mamy środki na podstawowe potrzeby (jedzenie, dach nad głową), to zdobycie pieniędzy na większy dom, lepszy samochód czy droższe wakacje, nie spowoduje wzrostu naszego szczęścia.”

„Świadomość obfitości to też świadomość naszych wewnętrznych skarbów: spokoju, pogody ducha, pokory, prawdomówności, odwagi.”

„Klarowność i przejrzystość naszych transakcji finansowych wzmacnia nas i czyni wolnymi. Także w tym, że wszystkie długi działają obciążająco na naszą psychikę, ograniczają swobodę wyboru, kreatywność i szersze spojrzenie na spektrum życiowych możliwości.

„Płacenie dziesięciny jest bardzo starą i skuteczną zasadą dostatku, sięgającą czasów starożytnych. Jest to oddawanie procentu z własnego przychodu (zwykle dziesięciu procent). Regularne praktykowanie płacenie dziesięciny powoduje zasadniczą różnicę w stosunku do naszych pieniędzy, ponieważ stajemy się świadomi nadmiaru, możemy przecież oddać tylko nadmiar, tego co już mamy. Za każdym razem, gdy to robimy, podważamy przekonanie, że pieniędzy jest za mało. Musimy jednak pamiętać, żeby dawanie było bezinteresowne.”

„Wdzięczność jest początkiem prawa wzrostu i tworzenia. To, za co dziękujemy dziś będzie pomnożone jutro. Jeśli mamy w kieszeni kilka złotych i ucieszymy się z nich, życie je pomnoży. Jeśli obrazimy się na sytuację i będziemy opowiadać wszystkim naokoło, czego nam brakuje, ten brak będzie się powiększał”

Sporo cytatów, ale nie mogłem odmówić sobie ich przytoczenia z wymienionego poniżej, świeckiego przecież, czasopisma (od redakcji – źródło poniżej).

Czytając ten artykuł  zdałem sobie sprawę, że skarby Biblii, skarby nauczania naszego Pana ubogacają ludzi niewierzących, że czerpią oni z tej ogromnej skarbnicy wiedzy, mądrości i błogosławieństwa całymi garściami i bardzo często odnoszą z tego korzyści, również materialne. Myślę, że ludzie tego świata, stosując się do zasad wdzięczności, siania i żęcia, dziesięciny itd. są w stanie odebrać powodzenie finansowe w swoim życiu, choć bez uczestnictwa w życiu wiecznym. My chrześcijanie, mamy pewność życia wiecznego, lecz często nie potrafimy wejść w obszar powodzenia finansowego.

Dzieje się tak z prostej przyczyny  – często ignorujmy Boże prawa i zasady dotyczące pracy oraz szafarstwa naszymi finansami i innymi zasobami. A Biblia tak wiele na ten temat naucza. Nie pozwólmy, aby ona była skarbnicą wiedzy na ten temat tylko dla świata, a nie dla nas, dla których zostało to w pierwszej kolejności napisane.

„Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.”(Ew. Mat 5.45)


tytuł artykułu oraz cytaty (oprócz biblijnych) zaczerpnięte ze Zwierciadła nr 9/ z września 2016    

fot: Prawo autorskie: http://pl.123rf.com/profile_gala2205

Comments are closed.