Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Jeżeli ty pracujesz dla Boga, On pracuje dla Ciebie

11 czerwca 2016
Comments off
2 953 Odsłon

Fishing_Logo250Tekst: Zuzia Śladowska

Ostatni miesiąc był dla mnie bardzo trudny. Wiadomo, zaczął się zbliżać koniec roku szkolnego, koniec gimnazjum. Nauczyciele zaczęli wystawiać oceny proponowane, a nie były one jakieś rewelacyjne. Co oznaczało, że czeka mnie jeszcze sporo pracy i czasu zanim będę mogła zrobić sobie „wakacje”.

Z matematyką nie szło mi nigdy najlepiej, w zasadzie w ogóle mi nie szło. Jak dobrze pamiętam, ostatnią ocenę bardzo dobrą z pracy klasowej dostałam w pierwszej klasie gimnazjum… ale to nie ma większego znaczenia, przejdźmy dalej. Postanowiłam, że w liceum będę rozszerzać geografię, a co za tym idzie w parze? Okazało się, że matematyka. Przez wiele tygodni przychodziły rożne myśli, które natarczywie dźwięczały mi w głowie: „Co, Ty chyba żartujesz! Chcesz iść na rozszerzenie z matematyki? Przecież Ty nic nie umiesz, nie poradzisz sobie, jesteś beznadziejna…”

Może tobie również zdarzyło się tak myśleć? Pamiętaj, że wiele głosów może do ciebie przychodzić, ale ty nie możesz dać się im zwieść, dać się zwieść diabłu, bo to on za tym wszystkim stoi. Tylko czeka na chwile twojej słabości, żeby zaatakować cię i wmówić ci coś, co jest kompletną nieprawdą.

Boże słowo mówi: „Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie” (Flp 4:13). Oznacza to, że  nie możesz się ograniczać, przy Bogu nie masz się o co bać, bo w chwili słabości, On zawsze będzie przy Tobie i pomoże. Nawet jeżeli jesteś z czegoś słaby, nie radzisz sobie z czymś, tak jak ja z matematyką. Wystarczy, że zezwolisz Bogu wejść w swoje życie. On nad nim zapanuje, bo ma plan dla Twojego życia. Diabeł nie będzie mi wmawiał jakichś głupot, jeżeli ja wiem, że z Bogiem mogę zrobić i to, czego wcześniej nie potrafiłam, no On ma również plan dla mojego życia, a ja mu ufam i wiem, że On będzie ze mną nawet w najgorszym momencie, kiedy kompletnie nie będę wiedziała co zrobić. Przykładowo, kiedy pisałam egzamin gimnazjalny z historii, było tam takie jedno zadanie, w którym nie miałam pojęcia co zaznaczyć… Zapytałam, a On dał mi przekonanie, że to będzie ta odpowiedź i jak się później okazało, tak właśnie było :).

Wystarczy zaufać Bogu i oddać mu wszystkie swoje sprawy, a kiedy już to zrobisz, dzieją się rożne niesamowite rzeczy.

Nagle nauczyciele zaczynają iść Ci na rękę. Nie dlatego, że ich do tego przekonałeś, ale dlatego, że widzą Twoją ciężką prace i starania, pozwalają coś poprawić i nagle ocena poprawia Ci się o dwa stopnie w górę! Tak wydarzyło się w moim życiu, ale może zdarzyć się każdemu! A wiesz dlaczego tak się dzieje? Bo kiedy idziesz z Bogiem w parze, On daje Ci swoją przychylność i łaskę do rożnych sytuacji w życiu. Zdążyłam się już o tym przekonać kilka razy. Cudowny Ojciec!

Na początku czerwca dołączyłam do służby fotograficznej Kościoła Chwały w Warszawie. I wiesz co?! Przekonałam się, że kiedy Ty pracujesz dla Boga, On pracuje dla Ciebie. Starasz się coś zrobić, ale sam nie dajesz rady, masz dużo nauki, mnóstwo sprawdzianów na głowie i po prostu nie wyrabiasz. Ale Bóg widzi, że się starasz i docenia Twoją ciężką prace. W zeszły piątek podczas wieczornej modlitwy zajmowałam się robieniem zdjęć, a kiedy w sobotę rano się obudziłam, przyszło powiadomienie z dziennika elektronicznego i to była ocena roczna z matematyki. Nauczyciel wystawił mi ocenę, którą tak bardzo chciałam mieć, a nie umiałam zrobić tego własnymi siłami. Poprawienie sprawdzianu nic nie dało. Potem podobnie wydarzyło się z trzema innymi przedmiotami.

Kolejnym świadectwem, jakim mogę się z Wami podzielić jest fakt, że pewnego dnia do kartkówki z francuskiego nie umiałam niczego, przez kilka godzin przyłożyłam się do pracy widząc Bożą przychylność w nauce, a następnie napisałam ją na ocenę celującą!

Wiem, że Bóg jest przy mnie i nie opuści mnie nigdy! Mogę na niego zawsze liczyć! Ludzie często zawodzą, ale On nigdy! On był, jest i będzie na zawsze!

Oto fragment piosenki Kari Jobe -„Keeper of My Heart”, bardzo dla mnie ważny:

I look to You where my help comes from
The Lord watches over me
Your mercies are new with the morning sun
The Lord watches over me
You’ve never failed me, God

(Patrzę na Ciebie, skąd przychodzi moja pomoc,
Bóg spogląda na mnie
Twoja łaska się odnawia z każdym porankiem
Pan spogląda na mnie
Nigdy mnie nie zawiodłeś, Panie!)

Tłum.: Redakcja

Kari Jobe, Keeper of My Heart

Tags

Comments are closed.