Blogi
Duch Święty (Luty 20, 2018 3:12 pm)
Niech stanie się światłość (Luty 12, 2018 11:21 pm)
Mój wybór: trwanie w Chrystusie! (Styczeń 30, 2018 6:41 pm)
Na czym polega działanie apostolskie? (Styczeń 29, 2018 12:08 pm)
Światłość świeci (Styczeń 22, 2018 10:00 pm)
Zrób krok w kierunku Boga (Styczeń 16, 2018 9:29 pm)

Jak zerwałam ze starym życiem

20151010_Oliwka_1000

Fishing_Logo250Tekst: Oliwia Czarnocka

Pewnie dla wielu to brzmi zabawnie, 14­-stolatka zerwała ze starym życiem! A czy ona w tym wieku może cokolwiek wiedzieć o życiu? Z czym takim musiała zerwać?

Pytania mogłyby się mnożyć, jednak może choć trochę uświadomię tych nieświadomych: tak, dzieci, nastolatki, młodzież też czują, doświadczają, przeżywają i dokonują często złych wyborów. A wtedy potrafimy bardzo dotkliwie odczuwać ich konsekwencje.

Zatem chciałabym krótko podzielić się moimi przeżyciami z Bogiem teraz i kilka lat temu. Dwa lata temu nie brałam Boga na poważnie, nie ciągnęło mnie do kościoła, ani nie miałam ochoty czytać Biblii. Czułam się wtedy jakbym była kompletnie pusta, jakbym była nieżywa. Nie wiedziałam, jak sobie pomóc. W tym okresie mojego życia również byłam osamotniona. Przyjaciele ze szkoły tylko dawali mi powody do tego, aby robić złe rzeczy. Swoim zachowaniem zdążałam prosto do piekła, nie zdawałam sobie sprawy z konsekwencji moich czynów.

Jednak w poprzednie lato postanowiłam sprzeciwić się mojemu lenistwu i zaczęłam stopniowo czytać Biblię, modlić się z wiarą i chodzić na ewangelizacje. A to sprawiło, że zaczęłam dostrzegać piękno miłości Bożej i w końcu poczułam, że żyję. Jednak nie oznacza to, że nie podejmowałam trudnych decyzji w swoim życiu. Chodzenie w łasce Bożej to jedno z najlepszych i najtrudniejszych wyzwań, jakie pojawiły się na mojej drodze, ale nie żałuje tego. W tym okresie poznałam sporo ciekawych ludzi dających mi inspiracje do życia z Bogiem. Moi nowi przyjaciele wspierali mnie, bym nie wróciła na stare ścieżki.

Wybrałam Boga, kocham Go i chce podążać Jego drogami bez względu na stopień ich trudności.

Wiem, że jeśli popełnię błąd, to zawsze mogę prosić o przebaczenie i moje grzechy zostaną mi odpuszczone.

Rozpoczęłam swoje nowe życie.

Tags

Comments are closed.