Jak rozpoznać przebudzenie?

20 września 2016
Comments off
2 691 Odsłon

Przebudzenie. Czym jest i co przychodzi razem z nim?

Odświeżenie

„Przeto upamiętajcie się i nawróćcie, aby były zgładzone grzechy wasze” (Dz.3:19)

Po pierwsze, przebudzenie przynosi odświeżenie. Kiedy przychodzimy przed Boży Tron w modlitwie lub podczas spotkań kościoła, Bóg odnawia nasze siły, spłukuje z nas presje i trudności dnia codziennego. Jesteśmy uwalniani od smutku, zniechęcenia i pesymizmu. Możemy z nowym entuzjazmem, na nowo zacząć działać dla Boga.

Nawiedzenie Boże

„I zrównają cię z ziemią i dzieci twoje w murach twoich wytępią, i nie pozostawią z ciebie kamienia na kamieniu, dlatego żeś nie poznało czasu nawiedzenia swego.” (Łuk.19:44)

Po drugie, przebudzenie to czas, w którym Bóg chce bardzo osobiście wejść w życie nasze, w życie kościoła i w życie całego narodu. Ten wymiar przebudzenia często nie zależy od naszych usilnych wysiłków w modlitwie, ale od łaski Bożej – Bóg zawsze chce spotykać się z człowiekiem. On wie, że przebudzenie nie jest rzeczą lekką, więc chce nas przygotować do przyjęcia Jego błogosławieństwa we wszystkich sferach naszego życia.  Możemy zauważyć nagłą, niewytłumaczalną i większą niż wcześniej obecność Bożą na spotkaniach oraz przyrost finansowy i liczebny w kościele. Musimy jednak wiedzieć, dlaczego Bóg przychodzi, po co to wszystko tak naprawdę się dzieje. Bóg wzmacnia nas, wbudowuje w nas fundament, daje zasoby i moc do wypełnienia powołania Bożego w tym pokoleniu. Bo wypełnienie naszego powołania jest tym, do czego Bóg nas uzdalnia. Jego celem jest, abyśmy wypełnili plan dla naszego życia, który jest najlepszym planem, jaki ktokolwiek mógłby dla nas ułożyć. Bóg chce też, aby naszym celem w życiu stało się wypełnienie tego planu.

Zamieszkanie

„Albowiem Pan wybrał Syjon i chciał go na swoje mieszkanie.” (Ps.132:13)

Kiedy kościół, jako wspólnota ludzi ma ugruntowany fundament i jest zakorzeniony mocno w Bogu poprzez wytrwałą modlitwę, świętość życia i nieustanny głód Boga, On przychodzi. Bóg przychodzi nie tylko  nawiedzać kościół, ale zamieszkać w nim już na stałe. Zamieszkanie przez Boga to coś, co jest tak bardzo potrzebne miastom i narodom w czasach ostatecznych. Kiedy Bóg staje się „stałym obywatelem” danego kraju, wszystkie dzieła diabła będą musiały się usunąć.

Tekst redakcyjny na podstawie nauczania David Themba Ndlovu


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nadchodzącym seminarium z  Davidem Ndlovu – pastorem rozwijającego się Kościoła w RPA, który jest unikalnym darem proroczym dla Ciała Chrystusa na świecie.

Tym razem pastor Ndlovu będzie usługiwał w Szkole Bożych Liderów (22 – 23.09) oraz podczas zjazdu Szkoły Służby (24.09). Informacje na temat godzin i miejsca spotkania znajdują się TUTAJ. Pastor Ndlovu odwiedzi też Kielce, Nowy Targ i Cieszyn (26-29.09).

Comments are closed.