Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Jak przyjąć uzdrowienie od Boga? Cz.3

13 października 2015
Comments off
4 074 Odsłon

Poniżej artykuł w cyklu „Jak przyjąć uzdrowienie” na podstawie książki Petera Gammonsa „Uzdrawiająca moc Chrystusa dzisiaj”. Ostatni krok: bądź wytrwały!

Bądź wytrwały!

Biblia uczy nas, że obietnice dziedziczy się „przez wiarę i cierpliwość” (Hebr 6:12). Wiara przyjmuje Boże obietnice, a cierpliwość pozwala nam dotrwać do otrzymania odpowiedzi: Abraham wyczekiwał obiecywanego dziecka przez dwadzieścia pięć lat! Wielu z nas poddałoby się po dwudziestu pięciu tygodniach… Ale Abraham wytrzymał, czekał, aż Bóg spełnił obietnicę. Czasami musimy być wytrwali w wierze.

Jeśli Pan coś powiedział – to proces jest w toku!

Apostoł Paweł tak to skomentował: „I nie zachwiał się w wierze, choć widział obumarłe ciało swoje, mając około stu lat, oraz obumarłe łono Sary; i nie zwątpił z niedowiarstwa w obietnicę Bożą, lecz wzmocniony wiarą dał chwałę Bogu, mając zupełną pewność, że cokolwiek On obiecał, ma moc i uczynić” (Rz 4:19-21). Abraham postanowił nie wierzyć okolicznościom, a zamiast nich zawierzył Bogu.

Czasami od razu możemy cieszyć się owocem modlitwy, a czasami nie.

Wydaje się, że Bóg leczy na trzy sposoby.

1.Natychmiastowy cud: „I wnet odzyskał wzrok (Mk 10:52)”. Tego właśnie powinniśmy oczekiwać.

2.Sytuacja chorego się polepsza, ale nie zdrowieje całkowicie

Pan powiedział do ślepca: „Czy widzisz coś?”, na co ten odrzekł: „Spostrzegam ludzi, a gdy chodzą, wyglądają mi jak drzewa” (Mk 8:24). Właśnie z tego wersetu możemy czerpać wielkie wsparcie i pociechę, gdyż Pan musiał usłużyć komuś dwukrotnie. Za pierwszym razem człowiek widział lepiej, ale niestety jedynie zamazane rzeczy. Jezus wtedy usłużył mu ponownie, a ten został całkowicie uleczony.

Jeśli ktoś się o was modlił, ale nie zostaliście uzdrowieni – nie poddawajcie się!

Trzymajcie się nadziei! Niektórzy zdają się nie chcieć całkowitego uzdrowienia (J 5:1-8 i Mk 10:51). Chowanie urazy może także powstrzymać nas przed otrzymaniem uzdrowienia (Mk 11:26). Jeśli ktoś nas uraził i czujemy do niego niechęć, musimy jak najszybciej mu przebaczyć. Duchowy niepokój, trauma i zaburzone stosunki międzyludzkie są źródłem wielu chorób. Nie powinno to nas dziwić, gdyż Pismo wielokrotnie wspominało o zależnościach między ciałem, umysłem i duchem (Ps 38:3, Prz 3:2-8, 14-30). Stan jednej sfery wpływa na drugą; zdarza się, że opóźnienie przyjścia uzdrowienia ma jakiś powód. Pozwólcie Panu przemówić do waszych serc, zbadać, czy coś go powstrzymuje.

3.Brak bezpośrednich poszlak uzdrowienia

I wtedy właśnie powinniśmy najbardziej wesprzeć się na wierze. Słyszałem, jak chrześcijanie twierdzą: „W czasach biblijnych uzdrowienia były natychmiastowe”. Niezupełnie – synowi dworzanina „polepszyło się” wtedy, kiedy sam dworzanin rozmawiał z Jezusem (J 4:52). Od tamtej pory stan jego zdrowia poprawiał się.

Chrystus powiedział do wierzących: „Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją” (Mk 16:18).

W przypadku niektórych zdrowie wraca natychmiast, stan innym musi się polepszać.

Dzięki wierze otrzymują uzdrowienie, ufając, że cud się zaczął i trzymają się nadziei, dopóki nie zostaną całkowicie uleczeni.

Chrystus posłał trędowatych do kapłana, aby ten poświadczył, że zostali oczyszczeni. Jednak ci nie odzyskali zdrowia na miejscu: „A gdy szli, zostali oczyszczeni” (Łk 17:14). Chodzi o to, że doszli do uzdrowienia, dosłownie krok po kroku. Podeszli do Chrystusa – punkt A. Odesłał ich do kapłana – punkt B. Pomiędzy punktem A i B zostali uzdrowieni, a całą drogę szli w wierze. I chociaż przez pewien czas nie mieli dowodu, że zostali uleczeni, wierzyli słowom Pana.

Jeśli więc z okoliczności wcale nie widać, iż twój stan się poprawił, nie trać wiary.

Nie poddawaj się, mówiąc: „To na pewno nie jest wola Boga”. Ufajcie jego obietnicom!

Pierwsza część artykułu: http://www.portalcel.pl/jak-przyjac-uzdrowienie-od-boga/

Druga część artykułu: http://www.portalcel.pl/jak-przyjac-uzdrowienie-od-boga-cz-2/

Książka dostępna jest w sklepie internetowym 

Comments are closed.