Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Jak kroczyć ścieżką przeznaczenia?

18 kwietnia 2016
Comments off
1 911 Odsłon

Mary_maleW tym tygodniu chciałabym zachęcić tych z was, którzy aktywnie szukają prawdziwej relacji z Jezusem. Przypomniałam sobie, że wszyscy zostaliśmy obdarowani talentami, ale znajdujemy się w procesie stawania się tym, kim mamy być. Niezależnie od tego na jakim rozdrożu w swoim życiu znajdujemy się obecnie, potrzebowaliśmy rozwoju, aby tam dotrzeć.

Większość ludzi ma jakieś marzenia, aby stać się kimś życiu albo coś konkretnego robić. Tych, którzy jeszcze marzenia nie mają, zachęcam, aby wejść w Bożą obecność. W Jego obecności odnajdziesz nie tylko swoje marzenie, ale także sens swego istnienia. Bóg zaplanował, abyś stał się częścią czegoś większego, niż ty sam. Twoje marzenie jest tylko cząstką większego dzieła i z Bożą pomocą możesz wypełnić każdy aspekt tego marzenia. Wiem też, że Bóg nie tylko chce, abyś miał jedno marzenie, lecz chce ci dawać kolejne.

Stawanie się tym, kim chcesz być lub realizowanie swojego marzenia nie przyjdzie bez zapłacenia ceny. Tak naprawdę będzie cię to kosztować wszystko. Wielu ludzi ma jakieś marzenia, ale w niektórych dziedzinach czegoś im nie dostaje. Przyjrzyjmy się niektórym rzeczom, które ograbiają ludzi z możliwości stania się tym, kim mają być. Niektórzy z tych, którzy marzą jednocześnie wsłuchują się w różne głosy, które ich zniechęcają, po czym rezygnują z marzenia. Inni koncentrują się na tym, ile to marzenie będzie ich kosztowało i wybierają łatwiejszą drogę. Niektórym jest wygodniej, gdy kontrolują swoje życie i są zadowoleni ze status quo. Albo co gorsza pozwalają przez różne wymówki całkowicie okraść się ze swoich marzeń. Wszystko to wydaje się czymś oczywistym i łatwym do uniknięcia. Jednak w rzeczywistości wielu ludzi wpada w którąś z tych pułapek i nigdy nie staje się osobą ze swoich marzeń. Pozostaną obdarowani i utalentowani, ale będą żyć życiem poniżej swoich możliwości. Dlatego musimy pewnie stać i walczyć o marzenia, które włożył w nas Bóg. Nie jest to łatwe, ale będzie tego warte.

Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Bóg ma dla ciebie wielkie marzenie i chce, abyś stał się kimś. Jeśli podłączysz się do Boga i będziesz wierny, On postawi cię na ścieżce ku twemu przeznaczeniu. To może rozpocząć się od marzenia w twoim sercu, ale rozwinie się w coś większego, niż ty sam.

To jest wzorzec biblijny, który może wydać owoc również w twoim życiu! Zachęcam cię do przeczytania historii Józefa opisanej od 37. rozdziału Księgi Rodzaju. Józef otrzymał od Boga sen, ponieważ miał się rozwinąć i stać kimś wielkim. Józef był obdarowany i posiadał talenty, ale jego charakter nie był jeszcze ukształtowany. Gdy podzielił się swoim snem z rodziną, jego bracia zareagowali gniewem. To co wydawało się katastrofą, w rzeczywistości było początkiem wypełnienia jego marzenia. Czasami, gdy wkraczamy na ścieżkę ku staniu się kimś, sprawy nie zawsze układają się po naszej myśli. Tak właśnie było w przypadku Józefa i podobnie zasada ta dotyczy również nas. Gdyby Józef nie przeszedł przez te okoliczności, nie znalazłby się w odpowiednim miejscu, aby zrealizować swoje marzenie. Klucz do jego sukcesu był prosty. Józef pozostał wierny Bogu i zachował czyste serce.

Stanie się tym, kim masz być, będzie wymagało ciężkiej pracy i chęci do nieustannych zmian. Będziesz potrzebował zobaczyć, kim naprawdę jesteś w zwierciadle Słowa Bożego i pozwolić Mu zmieniać cię. Będziesz musiał stać się osobą stabilną i dojrzałą w każdej sferze życia. Będziesz musiał nauczyć się ufać Mu i stąpać po wodzie przez wiarę. Znajdziesz się w miejscu, w którym nie będziesz wszystkiego wiedział, ani kontrolował. Im bardziej będziesz się stawał człowiekiem ze swoich marzeń, tym mniej będziesz przypominał siebie samego z początku swojej podróży. W rzeczywistości będziesz się stawać coraz bardziej podobny do Jezusa, a coraz mniej do siebie. Nie stanie się to jednak w ciągu jednego dnia, lecz proces ten jest rozłożony w czasie. Bóg chce mieć z tobą długoterminową relację, w której zmiany mają miejsce na każdym etapie podróży.

Zadaj sobie pytanie, czy zechcesz marzyć, aby stać się kimś dla Boga? Co takiego obecnie robisz? Czy głosisz, śpiewasz, dajesz, pracujesz zawodowo czy modlisz się o chorych? Wierzę, że Bóg przemawia do ciebie dzisiaj i rozbudza w tobie to marzenie, aby robić coś dla Niego. Następnym krokiem jest obliczenie ile będzie cię kosztowało, aby stać się osobą, którą potrzebujesz być. Pamiętaj, że to co robisz będzie miało wpływ na świat wokół ciebie. Czasu mamy niewiele, więc nie możemy zmarnować ani chwili na wymówki. Musimy chcieć obliczyć koszty i wyjść z łodzi na wodę, aby stać się tym kogo Bóg zaplanował. Musimy zaufać Bogu, że wyposaży nas i zaopatrzy na naszej drodze. Nie możemy tracić serca ani widoku miejsca, do którego Bóg nas zabiera. Skoro On dał ci marzenie, to On także je wypełni. Musisz strzec swego serca i pozostawać wiernym Bogu. Jeśli wytrwasz w tym biegu, to dotrzesz do celu, do którego zostałeś powołany.

Comments are closed.