Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Jak kokosz

15 maja 2016
Comments off
1 994 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

,,Jeruzalem ty (…) kamieniujesz tych, którzy są do ciebie posłani” (Ewangelia Łukasza 13:34)

Ja, kot Kuba, nie ukamienowałem jeszcze żadnego, chyba żebym nie wiedział, że to prorok.  Moja pani powiedziała, że bardzo często zagłuszam cichy łagodny głos, który mówi do mnie na pewne tematy. Dopiero jak mi mój dom, a ściślej micha pusta zostanie, widzę, że coś poszło nie tak. Kryterium pustej michy rzeczywiście jest obrazowe, błogosławieństwo powinno bowiem iść do mnie w prostej linii od Abraham, Izaaka i mojego imiennika Jakuba. Jak czegoś nie ma, znaczy jest przeszkoda na linii i jestem za usunięcie jej odpowiedzialny ja, kot Kuba. Wtedy biorę się do dzieła i duchowo rozwalam ją modlitwą i postem (a przecież i tak poszczę z powodu braków w misie). A że wcześniej ktoś mi o tym mówił, że jak się nie zmienię, może tak być, tego często nie jestem świadom.

Pani uważa, że jak prorok przychodzi do mnie, to powinien się ładnie ubrać, bo inaczej zlekceważę poselstwo. Pewnie, jak ktoś przyłazi w wilczej skórce, to nie będę z takim gadał. To może być prawdziwy wilk i wtedy dopiero wyjdę na idiotę. Jak w owczej skórze przychodzi, tym bardziej bym uważał, nawet Pan Jezus przed takimi ostrzegał. Moja pani powiedziała, że pogoniłbym połowę biblijnych proroków, a na czele by byli: Izajasz, bo chodził nago i boso, Ozeasz, bo poślubił prostytutkę, Amos, bo to pasterz (prorok ze wsi?). Teraz jednak takich osobowości nie ma, ale najwięcej do powiedzenia mają ci, co mają najmniej przełamania. Jednak pani twierdzi, że i tacy mogą przynieść  poselstwo prawdy.

Po tej całej gadce poczułem się z lekka poturbowany i potrzebowałem, aby Pan Jezus mnie pocieszył, jak kokosz pisklęta swoje.

Comments are closed.