Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Intymność w małżeństwie – wychowanie dzieci

29 maja 2014
Comments off
2 883 Odsłon

Tekst: Aneta Szuba

Pomijając kolejne nowoczesne trendy i poglądy dotyczące małżeństwa, dzieci, rodziny; zdejmując woalki i białe rękawiczki, przed oczyma maluje się najważniejsza rola rodziny: przygotowanie kolejnego pokolenia do funkcji mężów, żon, ojców i matek.

Wszystko stanęło na głowie. Obecny model rodziny skoncentrowany jest przede wszystkim na dzieciach, ich potrzebach; pieniądzach, kulcie pracy i kulcie brzucha – efekty takiego stanu rzeczy: rozbite rodziny, porzucone dzieci, single, żyjący ”na kocią łapę”, itd.

Początek. Stając na ślubnym kobiercu z ukochanym/ą, kiedy to właśnie on/ona był/a osobą, na widok której serce mocno biło (itd.) każdy był święcie przekonany, że to dopiero początek najcudowniejszej przygody – cóż to się później stało? Gdzie się podziały: marzenia o wspólnym służeniu Bogu, intymność, długie rozmowy, trzymanie się za rękę, całowanie bez przyczyny, klepanie po pupci.

Cóż takiego okradło z tej, zarezerwowanej tylko dla małżonków relacji? – diabelska strategia.
Kawa na ławę. Jeżeli poukładamy priorytety jak należy, uświadomimy sobie, że rodzina to wolność, radość, szczęście, spełnienie, zaspokojenie.

Każde małżeństwo powinno najpierw zdecydować, że centrum dla nich indywidualnie, razem jako małżonków i całej rodziny – to Bóg i wypełnianie Jego  woli. Zbudujmy w domu ołtarz chwały i uwielbienia dla Niego. Następnie: mój mąż, moja żona; intymna relacja, nie tylko w sypialni, ale i w życiu codziennym (uśmiechy, buziaki, pieszczotliwe słówka, głaskanie). Nasze dzieci uczą się od nas jakim być małżonkiem i rodzicem (albo jakim nie być), jednak my nie musimy bawić się w nauczycieli akademickich, których podstawową techniką nauczania jest wykład. Bóg to tak cudownie zaplanował, że dzieci po prostu wychowując się przy rodzicach (patrz: żyjąc na co dzień z nimi) będą wiedziały, kiedy to przyjdzie ich kolej na założenie rodziny, jakim być mężem, żoną, tatą, mamą. Dajmy im to co najlepsze; ( kochani, to konkretna porażka, jeżeli dzieci chociaż raz nie przyłapały rodziców na małych flircikach).
Diabeł przychodzi ciągle jako złodziej, nie daj się okraść z radości bycia w małżeństwie. Nie pozwól, by okradł on z tego twoją ukochaną, twojego ukochanego i przede wszystkim – by w perfidny sposób spaczył obraz intymności małżeńskiej i obraz rodziny w oczach twoich dzieci – bo co im zostanie?

Tags
,

Comments are closed.